Nadmierne wypadanie włosów – domowy detoks włosów

nadmierne wypadanie włosówCzy też masz problem z włosami? Są kruche, łamią się, wypadają.. Na nadmierne wypadanie włosów skarży się ponad 80% kobiet. Zahamuj to – robiąc detoks i stosując odpowiedni szampon zagęszczający włosy.

W dniach, gdy pozostajesz w domu, zrób detoks włosów. Wymęczone stylizacją, przesuszone gorącym powietrzem domowego ogrzewania i „wyszarpane” czapką/ opaską/ frotką/ gumką; w ciągu kilku dni są w stanie zregenerować się oraz przestać nadmiernie wypadać.

Podczas 5-dniowego detoksu zrezygnuj: ze stosowania szamponów z silikonami – nie są szkodliwe, ale często używane mogą nawarstwiać się na włosach i utrudniać wnikanie dobroczynnych składników w łuskę.

Z używania suszarki i prostownicy – bardzo przesuszają włosy i skórę głowy, jednocześnie wzmacniając ich przetłuszczanie się. Detoks powtarzaj co 2 miesiące.

Oto 5-dniowy Plan Działania
Tak by – nadmierne wypadanie włosów
było już tylko przykrym wspomnieniem..

DZIEŃ 1. Oczyszczanie

Dzięki niemu zmyjesz z włosów i skóry głowy resztki kosmetyków do stylizacji. Złuszczysz także martwy naskórek. To dotleni skórę i pobudzi cebulki do pracy.

Dodaj do szamponu oczyszczającego odrobinę glinki kosmetycznej. Przez 10 minut rób masaż głowy a później umyj włosy. Spłucz obficie wodą.

DZIEŃ 2. Olejowanie

Mocno zregeneruje włosy, wygładzi je i nada im blask. Sprawi także, że przestaną się kruszyć.

Rozprowadź na kosmykach cienką warstwę olejku, np. rycynowego. Jesli masz włosy mocno zniszczone i puszące się, lepszy będzie olej lniany. Nałóż na głowę folię spożywczą i turban. Pozostaw je na włosach przez całą noc. Wtedy olej głębiej w nie wniknie.

DZIEŃ 3. Odżywianie

Uelastyczni włosy na całej długości, dzięki czemu przestaną się puszyć, a końcówki rozdwajać.

Rano, po nocnym olejowaniu, umyj włosy delikatnym szamponem, np dla dzieci. Ważne, by nie zawierał substancji SLS, bo one bardzo wysuszają włosy. Następnie nałóż na kosmyki maskę odżywiającą lub nawilżającą. Pozostaw ją na głowie przez 45 minut.

DZIEŃ 4. Masaż głowy

Przyspiesza krążenie krwi, dotlenia skórę i sprawia, że substancje aktywne lepiej w nią wnikają.

Rano i wieczorem nałóż na skórę głowy ampułki z witaminami oraz wyciągiem ze skrzypu polnego, pokrzywy lub łopianu. Hamują wypadanie włosów. Wykonaj opuszkami palców kilkuminutowy masaż.

DZIEŃ 5. Regeneracja

Najlepsze do tego są kosmetyki z keratyną. To białko, z którego naturalnie zbudowane są łuski włosów. Uzupełniają uszkodzenia wywołane np. zbyt intensywną stylizacją czy rozjaśnieniem.

Na wilgotne włosy nałóż maskę z keratyną. Owiń włosy folią spożywczą i nałóż turban. Zmyj po 2 godzinach. Ten zabieg możesz powtarzać raz w tygodniu.

nadmierne wypadanie włosówJaki zastosować szampon, by zatrzymać nadmierne wypadanie włosów?

Tylko i wyłącznie ten – Szampon zagęszczający włosy z diosminą: www.kolagen.pl/p127,szampon-zageszczajacy-wlosy.html

Problem wypadania włosów dotyka wielu z nas. Stan ten może być spowodowany wieloma czynnikami, takimi jak: niewłaściwa dieta i brak niezbędnych składników budulcowych włosa, zaburzenia hormonalne, czy stany zapalne.

Dzięki aktywnej biologicznie formule diosminy uzyskujemy możliwość realnego wpływu na proces wyrastania włosów w miejscu, gdzie faktycznie włos powstaje. Diosmina powoduje skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych w cebulce włosowej. Efektem tego jest wzmożony przepływ krwi, a to z kolei oznacza więcej substancji odżywczych dostarczonych  do komórek macierzystych włosów. Włosy wyrastają silniejsze i zwiększa się ich ilość.

Kliknij i zamów – po co czekać dłużej? www.kolagen.pl/p127,szampon-zageszczajacy-wlosy.html
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top