Jak utrzymać chłodny odcień blondu?

jak utrzymać chłodny odcień blonduPrzesuszone, jasne włosy stają się matowe. Jak w domowych warunkach przywrócić im blask? A jak utrzymać chłodny odcień blondu? Jak o niego zadbać? Niezbędne będą do tego kosmetyki ochładzające kolor włosów.

Popielaty blond to jeden z najbardziej pożądanych kolorów ostatnich sezonów. Jest jednak wielkie ale i.. bardzo wymagający. Chłodny odcień włosów jest dość ciężki do utrzymania. Po kilku myciach od koloryzacji u fryzjera – kolor zaczyna wypłukiwać się do cieplejszych, a nawet żółtawych tonów. Co wprawia praktycznie wszystkie panie do ostrych nerwów..

Jasne włosy oznaczają bardziej złożoną pielęgnację. Naturalnych blondynek jest dużo mniej niż naturalnych brunetek, czy szatynek. Włosy blond są delikatne i podatne na uszkodzenia – zarówno te mechaniczne, jak i chemiczne. Jasny kolor włosa oznacza, że znajduje się w nim mało barwnika (melaniny). Zwykle także jasne włosy są cienkie (co nie oznacza, że jest ich mało) i mają skłonność do przesuszania się.

Jeśli naturalne włosy blond łatwiej ulegają osłabieniu, włosy farbowane na jasne odcienie są na nie podwójnie narażone.

Wrażliwość jasnego włosa w połączeniu ze skutkami chemicznego rozjaśniania powoduje, że potrzebuje on bardzo intensywnej pielęgnacji. Kosmetyki do włosów blond powinny być bogate w składniki nawilżające i wzmacniające. Jak w domowych warunkach przywrócić im blask?

A jak utrzymać chłodny odcień blondu?

Naturalne kuracje do jasnych pasm

  • PŁUKANKA Z ŁUPIN CEBULI

3-4 garście łupin włóż do garnka, zalej 1 litrem wody i odstaw na  noc. Następnego dnia doprowadź do wrzenia i gotuj 5 minut na wolnym ogniu. Ponownie odstaw na kilka godzin, po czym przecedź. Polewaj włosy po myciu tak, by płyn trafił do miski – można go użyć kilka razy.

Stosuj 3 tygodnie.

  • PŁUKANKA RUMIANKOWA

5 kopiastych łyżek koszyczków zalej 1 litrem wrzącej wody. Pozostaw pod przykryciem 10 minut. Przecedź, dodaj sok wyciśnięty z 1/2 cytryny i wymieszaj. Płucz włosy po każdym myciu. Słoneczny odcień uzyskasz po miesiącu regularnego stosowania, ponieważ potrzeba czasu by taka płukanka zaczęła działać.

Stosuj przez cały czas, jak masz chłodny odcień blondu.

  • MASECZKA Z MIODU I CYNAMONU

Do 2 łyżek płynnego miodu dodaj po 1 łyżeczce cynamonu i soku z cytryny. Składniki dokładnie wymieszaj, nałóż na wilgotne włosy, przykryj folią i owiń ręcznikiem. Pozostaw 30 minut, po czym umyj włosy delikatnym szamponem, tak aby zmyć zapach.

Stosuj raz w tygodniu.

_________________________

Płukanki są szybkie i proste w użyciu. Możemy wybrać pomiędzy srebrnymi, niebieskimi i fioletowymi. Zapewniają one wyrazistość popielatego odcienia włosów siwych, blond lub rozjaśnianych. Należy rozrobić kilkanaście kropli takiej płukanki w litrze wody, a następnie po umyciu włosów i zastosowaniu odżywki, przepłukać włosy w przygotowanym roztworze.

jak utrzymać chłodny odcień blonduJak utrzymać chłodny odcień blondu? Delikatne farbowanie

Aby pigment mógł wniknąć do środka włosa, jego łuski muszą się mocno rozchylić. Świetnie sobie z tym radzi amoniak, ale musisz na niego uważać.

To dzięki niemu kolor jest głębszy i dłużej się utrzymuje. Niestety, ten składnik farb równocześnie niszczy włókna włosa. Jeśli więc masz delikatne lub przesuszone pasma, szukaj preparatów, które go nie zawierają. Jest ich na rynku coraz więcej, ponieważ coraz więcej kobiet ma delikatne włosy.

Zasady stosowania kosmetyków ochładzających kolor

  • Jeśli używasz kosmetyku z mocnym pigmentem zawsze zakładaj rękawiczki ochronne. W przeciwnym razie skóra może mocno się zabarwić i trudno będzie to zmyć.
  • Nie stosuj tych produktów przy każdym myciu włosów – raz w tygodniu lub nawet rzadziej będzie optymalnym rozwiązaniem.
  • Szybkość działania i stopień neutralizacji koloru zależy od rodzaju włosów, dlatego pierwsze użycia potraktuj testowo – nałóż produkt tylko na chwilę i ewentualnie przy kolejnych zastosowaniach powoli wydłużaj czas działania.
  • Nie przekraczaj czasu zalecanego przez producenta – zbyt długie trzymanie pigmentu na włosach spowoduje uzyskanie fioletowego odcienia.
  • Pamiętaj o regularnym stosowaniu maski nawilżającej do włosów. Kosmetyki z pigmentem mogą przesuszać włosy, więc trzeba dbać o ich odpowiednie nawilżenie.
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top