Jak masować głowę?

Jak masować głowę?Dziś usłyszałam pytanie od siostry: Jak masować głowę? Szczerze… nie pomyślałam nigdy, że tak dużo osób nie ma pojęcia – o tak prostym masażu. A on przynosi tyle korzyści..

Pamiętaj – dbaj o skórę głowy z czułością – zyskasz odrobinę przyjemności na co dzień, a także zdecydowanie piękniejsze włosy.

Jak działa masaż głowy?

 • Poprawia krążenie krwi, dzięki czemu do mieszków włosowych dociera więcej substancji odżywczych, a to wspomaga porost włosów.
 • Niweluje napięcie skóry, znane jako „czepiec ścięgnisty głowy”.
  Zwykle jest on objawem stresu. Kiedy udaje się skórę rozluźnić, jest lepiej ukrwiona, a włosy lepiej rosną – dermatolodzy i trycholodzy zalecają przy napiętej skórze głowy masaże u fizjoterapeuty.
 • Pomaga w oczyszczeniu skóry, Masaż wykonany podczas mycia włosów daje uczucie świeżości i poprawia wygląd włosów, unosząc je u nasady.

Jak masować głowę?

 1. Podczas mycia włosów delikatnie masuj głowę opuszkami palców, okrężnymi ruchami, lekko dociskając skórę – bez tarcia, szorowania i wbijania w nią paznokci.
 2. Wykonaj serię ucisków, poruszając się od czoła aż do karku, przez środek głowy.
 3. Zrób serię kolistych ruchów na granicy czoła i włosów. Zacznij od środka w kierunku skroni, a stąd w dół – do karku.
 4. Przy nakładaniu na skórę głowy wcierki możesz użyć masażera przypominającego grabki (niżej o nim opisałam Ci trochę. A tu możesz go kupić: www.kolagen.pl/p393,masazer-do-skory-glowy.html). Skóra lepiej wchłonie cenne składniki.
 5. Gdy masz już na włosach wcierkę, olejek lub odżywkę, możesz przeczesać je grzebieniem jadeitowym, by substancje odżywcze lepiej się wchłonęły. Zacznij od okolic skroni i czoła, prowadząc grzebień w kierunku środkowej części głowy. Potem tak samo masuj skórę od okolicy ucha w kierunku karku.
 6. Grzebień jadeitowy możesz stosować także wtedy, gdy masz suche włosy. Zmniejsza on ich elektryzowanie się, usuwa obumarły naskórek, może przynosić ulgę przy bólach głowy, relaksuje.

Jak masować głowę?Masażer do skóry głowy
Grabki na porost włosów.

Masażer do skóry głowy – lekki i wygodny, naprawdę łatwy w użyciu. Praktyczny przyrząd do masażu głowy o szerokim zastosowaniu. Grabki są sprzymierzeńcem każdej kuracji na porost włosów. W łatwy sposób poprawisz ukrwienie skóry głowy, zadbasz o dokładne rozprowadzenie wcierek, olejów na skórze głowy.

Stosowanie grabek poprawia cyrkulację krwi, co może prowadzić do przyśpieszenia porostu włosów, jak również ich zagęszczenia. Masażer wyposażony jest w metalowe kulki, które podczas przesuwania grabek po skórze kręcą się wokół własnej osi wykonując mikro-masaż.

Używanie masażera do skóry głowy działa relaksująco. Poprzez rozluźnienie mięśni wpływa pozytywnie na ukrwienie mózgu, wyrównuje przepływ energii oraz zapewnia uczucie wyciszenia oraz ulgi.

Masażer nie kosztuje wiele. Kliknij i zamów: www.kolagen.pl/p393,masazer-do-skory-glowy.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.