Kolagen – Pogromca Cellulitu

Pomarańczowa skórka” (skóra dotknięta tą przypadłością trochę ją przypomina), inaczej – cellulitis nie jest defektem kosmetycznym, który pojawił się nagle, w ostatnich czasach. Istniał od wieków.

Wystarczy popatrzeć na roznegliżowane modelki na płótnach wielkich mistrzów. Być może dawniej, kiedy inne były kanony piękna kobiecego ciała, osoby dotknięte tym defektem aż tak bardzo nim się nie przejmowały. Możliwe, że w ogóle nie stanowił problemu.

Jak dochodzi do powstawania cellulitisu?

W podstawowej substancji międzykomórkowej w dermie występują mukopolisacharydy, związki glikoproteinowe, których odpowiednie rozmieszczenie jest niezbędnym warunkiem utrzymania prawidłowej struktury skóry właściwej. Jeśli zostaje zaburzona równowaga w rozmieszczeniu mukopolisacharydów, w skórze właściwej oraz w tkance podskórnej gromadzą się nadmierne ilości tłuszczu i wody kosztem degeneracji komórek skórnych. Zwolniony zostaje proces komórkowej przemiany materii, węzły kolagenowe i elastyna tracą swą sprężystość, stają się słabsze i bardziej łamliwe.

Przyczyny powstania cellulitu:

— Hormonalne. Nadmiar w organizmie hormonu zwanego fohkulina, która zwiększa zdolność tkanek do zatrzymywania wody i tłuszczu. Cellulitis jest prawie wyłącznie kobiecą dolegliwością. Najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania, w czasie ciąży i menopauzy.
— Niedoczynność tarczycy oraz stosowanie pigułki antykoncepcyjnej powoduje pojawienie się cellulitu.
— Zaburzenia krążenia. Wywołane są najczęściej zbyt małą ilością ruchu na świeżym powietrzu i niedostateczną aktywnością mięśni.
— Zaburzenia układu trawienia i niewłaściwa dieta, niedoczynność wątroby, zatwardzenia.
— Zaburzenia układu nerwowego, depresja, stres, silnie przeżywane emocje, wszystko to może prowadzić do nadmiernego gromadzenia się cząsteczek tłuszczu i wody w hipodermie i dermie.
— Uwarunkowania genetyczne.

Cellulitis objawia się zazwyczaj w miejscach, gdzie podskórna tkanka tłuszczowa jest grubsza: na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach. Skóra staje się wówczas cienka, odwodniona, z tendencją do łuszczenia, a jej temperatura obniża się. Zwalczanie lipodystrofii nie jest łatwe. Ważne, aby rozpocząć je dość wcześnie, w początkowym stadium rozwoju.

Kosmetyczne metody walki z cellulitem:

1. Masaż – pobudza krążenie krwi i tkankowa przemianę materii. Zalecany jest zarówno masaż ręcznym jak i wykonany przy pomocy odpowiedniej aparatury.
2. Okłady parafinowe – stosowane miejscowo na części ciała dotknięte problemem. Polepszają ukrwienie skóry i pozwalają usunąć nadmiar wody z tkanki skórnej, podobne działanie ma sauna.
3. Terapia morska – kąpiele w wodzie morskiej lub z dodatkiem alg niezwykle bogatych w jod są również bardzo pomocne w redukcji cellulitu.
4. Preparaty kosmetyczne – do zwalczania problemu zaleca się stosowanie preparatów kosmetycznych zawierających określone substancje aktywne.
Kolagen i elastyna – pobudzają komórki skórne do odnowy (polecam zastosować Kolagen Silver firmy Colway).
– Magnez, wapń, krzem i potas – działają stymulująco na przebieg procesu przemiany materii w skórze.
– Wyciągi roślinne bogate w sole mineralne – algi – przyspieszają rozkład tłuszczów.
– Mukopolisacharydy, mucynaza i hialuronidaza.

Chcesz zamówić Kolagen na Cellulit? Kliknij: www.kolagen.pl/k2,kolagen-silver.html

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

http://www.kolagen-inventia.pl/k2,kolagen-silver.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.