Na Co Dzień – Kolagen

Dzisiaj chciałabym przypomnieć trzy podstawowe zasady pielęgnacji skóry twarzy. Dlaczego? Z prostego powodu: często o tym zapominamy!

Najważniejszą czynnością w pielęgnowaniu urody jest codzienne oczyszczanie skóry, nawilżanie jej i odżywianie – po to, aby zachowała w dobrym stanie swój naturalny płaszcz ochronny.

Skóra jest nazywana „trzecią nerką”, nazwę tę zawdzięcza swojej roli oczyszczającej oraz eliminacji resztek przemiany materii. Nieodzowne jest codziennie, głębokie jej oczyszczanie, aby nie uległa „zaduszeniu się”. Należy to robić zarówno rano, jak i wieczorem, ponieważ w czasie snu skóra dotlenia się i oczyszcza, a jej mechanizmy regeneracyjne są wówczas aktywne.

Priorytet to oczyszczanie skóry wieczorem, nawet jeśli nie stosowałaś makijażu, gdyż w ciągu dnia skóra pochłania nieczystości, które biorą się z dymu, kurzu i z zanieczyszczeń środowiska. Substancje te w połączeniu z tłuszczem, toksynami, martwymi komórkami, bakteriami i mikrobami, które w sposób naturalny zasiedlają tkankę skórną, stopniowo zatykają pory.

Najpierw Oczyszczanie…
Najlepszym sposobem jest delikatne masowanie skóry (podczas mycia), przy użyciu Kolagenowego żelu do Mycia Twarzy(<—kliknij) bez szkodliwych związków SLS. Produkt przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry.

Unikalny skład kosmetyku zapewnia skórze właściwe odżywienie i nawilżenie, a specjalnie skomponowany zespół bardzo łagodnych substancji myjących – wyklucza podrażnienia.

Później… Głębokie NawilżanieKolagen Platinum!
Żel doskonale nawilża, wzmacnia, regeneruje, spowalnia proces starzenia się skóry. Dzięki filmowi ochronnemu, jaki tworzy na naszej skórze kolagen, skóra nie traci wilgoci, a komórki stają się jędrne i pobudzone – zaczynają produkować swój własny kolagen. Skóra jest doskonale nawilżona, gładka i pełna energii.

Na koniec – odżywianie..
Specjalne kremy niwelują napięcie skóry spowodowane powstaniem filmu kolagenowego, zwiększają skuteczność kuracji oraz uzupełniają działanie samego kolagenu:
– Krem na Dzień, o intensywnym działaniu nawilżającym, witalizującym Dostarcza wielu roślinnych substancji odżywczych, dzięki czemu widocznie wpływa na wygląd i stan skóry. Poprawia jej zdolność do wiązania wody, umożliwiając prawidłowe funkcjonowanie. Zapewnia głęboką odnowę. Nadaje niezwykłą jędrność i elastyczność oraz przywraca młodzieńczą witalność.
Krem na Noc, o intensywnym działaniu przeciwzmarszczkowym. Pobudza proces produkcji składników skóry korzystnie wpływających na jej jędrność i elastyczność. Skutecznie likwiduje drobne zmarszczki, a głębokie spłyca. Intensywnie nawilża i regeneruje skórę. Przyspiesza proces odnowy naskórka, dzięki czemu czyni skórę niepowtarzalnie gładką i jedwabistą w dotyku.

Dodatkowe zabiegi!
Raz w tygodniu złuszczaj naskórek peelingiem, codziennie stosuj kremy pod oczy, nakładaj maski z nanozłotem lub odżywcze maseczki kosmetyczne.

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top