Kolagen – niezbędnik kobiety

Każda z nas chciałaby wyglądać pięknie z upływem lat. Nie istnieje jednak kosmetyk, dzięki któremu można cofnąć zmiany starcze o 20-30 lat.. Ale dbając o siebie, stosując odpowiednie kosmetyki, suplementy diety czy witaminy – możemy wyglądać młodziej nawet o 10 lat.

Zabiegi odmładzające i odpowiednie kosmetyki dają najbardziej wymierne efekty. Ideałem byłoby nie czekać, aż pojawią się pierwsze zmarszczki, lecz rozpocząć walkę ze starzeniem się, gdy jesteśmy jeszcze młode (około 25 r. życia).

Starzenie się skóry zależy od trzech czynników:
– wieku,
– predyspozycji genetycznych,
– sposobu pielęgnacji, jaki stosujemy wobec niej- w ciągu całego życia.

Jak dotąd nie mamy żadnego wpływu na dwa pierwsze czynniki. Niewątpliwie jednak możemy zrobić wiele, jeśli chodzi o ten ostatni, kontrolując takie szkodliwe elementy, jak: promieniowanie słoneczne, tytoń, stres, nagłe zmiany temperatury, alkohol, nieodpowiednie kosmetyki i niewłaściwe odżywianie.

W rzeczywistości skóra bardziej się starzeje w wyniku „złego traktowania”, czyli złych nawyków na jakie ją narażamy, niż w skutek naturalnych zmian, spowodowanych upływem czasu.

Co dziesięć lat gruczoły łojowe i potowe tracą 20% swojej wydolności. Wskutek tego hydrolipidowa warstwa ochronna skóry staje się cieńsza, przez co wysusza się i jest bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

U kobiet, w okresie menopauzy następują zmiany hormonalne, co powoduje utratę gęstości skóry, która rozluźnia się w wyniku mniejszej zawartości kolagenu, występującego w skórze w postaci podtrzymujących ją włókien. Zaledwie w ciągu trzech pierwszych lat menopauzy kolagen w organizmie może zmniejszyć się nawet o 50%.

Po skończeniu 30 lat, kobiety powinny odżywiać i nawilżać skórę od zewnątrz, używając odpowiednich, skutecznych kosmetyków z kolagenem (np. Kolagen Naturalny Platinum).

Jeżeli nie wiesz… Jaki Kolagen będzie dla Ciebie dobry? – napisz, pomogę: sklep(a)kolagen-inventia.pl.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

2 thoughts on “Kolagen – niezbędnik kobiety

  1. 5 lat temu odchudzałam się,schudłam 10 kg,ale jednocześnie postarzałam się o 10 lat. Koleżanka poleciła mi kolagen.Na początku miałam sam żel PLATINUM, stosowałam 3 razy dziennie,moja twarz zmieniła się na lepsze.Pojechałam do firmy, gdyż jestem mieszkanką Gdyni i teraz stosuje oprócz żelu kremy na dzień i na noc. obecnie jedni dają mi 10 lat mniej, a jeszcze inni do 15 lat mniej. Koleżanki i koledzy mojego męża nie chcieli wierzyć, gdy im powiedział ile mam lat.Jestem zadowolona z produktu i polecam Elżbieta

    1. Witam serdecznie,

      Dziękuję pięknie za opinię 🙂 🙂 Cieszę się, że jest Pani zadowolona ze stosowania produktów. Taka opinia to bardzo cenna informacja, pomocna innym kobietom.
      Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top