Kolagen Naturalny – pogromca Cellulitu

Dlaczego to kobiety najbardziej narażone są na cellulit?

Cellulit – kobiety słysząc te słowo dostają gęsiej skórki. Ten problem dotyka niemal każdej z nas. Wg niektórych szacunków problem ten dotyka nawet 95% kobiet po okresie dojrzewania. Mimo, że problem cellulitu był znany od setek lat, to jednak obecnie nie jest on postrzegany jedynie jako defekt kosmetyczny. Dla kobiet to poważny problem, który rodzi w nich mnóstwo kompleksów.

Dlaczego więc cellulit w dużo większym stopniu dotyka kobiet niż mężczyzn? Panie mają luźniejszą i bardziej rozciągliwą tkankę łączną (jest to bardzo istotne w trakcie ciąży), przez co komórki tłuszczowe mogą się spokojnie rozrastać. Wpływ na to ma również estrogen – hormon sprzyjający m.in. tyciu, którego poziom jest znacznie wyższy w okresie ciąży. Podnosi się on również w efekcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Do innych przyczyn powstawania tej przypadłości należą:
– Niedoczynność tarczycy i wątroby, zatwardzenia
– Zaburzenia krążenia wywołane zwykle za małą ilością ruchu
– Niewłaściwa dieta i zaburzenia układu trawienia
– Zaburzenia układu nerwowego, depresja, stres, silne emocje
– Uwarunkowania genetyczne

Jak dochodzi do powstawania cellulitu?

W dermie występują mukopolisacharydy, związki glikoproteinowe, które właściwie rozmieszczone utrzymują prawidłową strukturę skóry właściwej. Jeśli zostanie zaburzona równowaga w ich rozmieszczeniu, w tkance podskórnej oraz w skórze właściwej gromadzi się nadmiar tłuszczu i wody, kosztem degeneracji komórek skóry. Proces komórkowej przemiany materii zwalnia, a węzły kolagenu i elastyny tracą swoją sprężystość i robią się kruche.

Jak walczyć z cellulitem za pomocą kosmetyków?

Cellulit można próbować zwalczyć na wiele sposobów począwszy od zmiany trybu życiu (więcej ruchu, odpowiednia dieta itp.) po stosowanie metod typowo kosmetycznych.

Poniżej wymieniłam wiele z nich:
1. Masaż – prawidłowy masaż, zarówno z użyciem rąk jak i specjalnej aparatury, pobudza krążenie krwi w ciele i przemianę materii.
2. Okłady parafinowe – stosuje się je na miejsca występowania cellulitu. Polepszają ukrwienie i usuwają nadmiar wody
3. Terapia morska – kąpiele w morskiej wodzie również wspomagają redukcję cellulitu, szczególnie jeśli dodamy bogate w jod algi.
4. Preparaty kosmetyczne – najlepsze są preparaty zawierające substancje aktywne takie jak:
kolagen i elastyna -pobudzają komórki skórne do odnowy (sprawdź Serum na cellulit z kolagenem)
magnez, wapń, krzem, potas – stymulują procesy przemiany materii w skórze
wyciągi z alg – przyspieszają rozkład tłuszczów
mukopolisacharydy, mucynaza, hialuronizada

Jeżeli chodzi o produkty Kolagenowe to bardzo dobrze sprawdzi się Kolagen Naturalny Silver. Jednak jeszcze skuteczniejsze będzie przepełnione substancjami aktywnymi serum wyszczuplające, stworzone specjalnie do walki z cellulitem.

Pamiętaj jedynie, że żaden kosmetyk nie zdziała cudów, tym bardziej jeżeli nie wprowadzisz drastycznych zmian w swoim trybie życia.

Jeżeli chcesz zamówić Kolagen na Cellulit to kliknij tu:
http://www.kolagen.pl/p92,serum-wyszczuplajace.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.