Jedz Algi – wzmocnią Twój organizm!

Chroń się przed zanieczyszczeniami… jedząc algi!

Dlaczego??


Codziennie spożywanie alg
, dzięki zawartości kwasu alginowego, pomaga zneutralizować substancje toksyczne powstałe w wyniku zanieczyszczenia atmosfery.

Algi są uważane za pożywienie długowiecznych, zawierają duże ilości pierwiastków śladowych, witamin i protein wysokiej jakości, dzięki czemu mają nadzwyczajną moc odtruwającą.

Zawierają także niestrawną substancję zwaną kwasem alginowym, której działanie polega na naturalnym oczyszczaniu jelit, ponieważ zbiera toksyny ze ścianek okrężnicy i powoduje ich usunięcie w sposób naturalny, a to już samo w sobie jest gwarancją zdrowia i długowieczności.

Ponadto niektóre algi zawierają dużą ilość witaminy E, zwanej potocznie witaminą długowieczności i urody, oraz witaminy A. Obie witaminy w powszechnej opinii uważane są za opóźniające przedwczesną utratę wzroku.

Mocne strony alg:
– zawierają od 15% do 40% białek roślinnych o wysokiej wartości biologicznej, co oznacza prawie wszystkie aminokwasy.
– wyróżniają się bogactwem beta-karotenów lub prowitaminy A (ważnej dla zdrowia skóry), oprócz tego mają duża ilość pozostałych witamin B, C, D, E, F i K.
– są jednym z niewielu znanych źródeł roślinnych witamin B12 znajdującej się w mięsie, rybach i jajach.
– bogactwo zawartej w nich witaminy E w niczym nie ustępuje zawartości tej witaminy w kiełkach pszenicy.
– mają wiele składników mineralnych, w szczególności jod, wapń (niektóre z nich mają go więcej niż mleko), magnez, potas, fosfor, żelazo, sód i cynk.
– jak wszystkie rośliny bogate w chlorofil, mają dużą ilość magnezu i udział w tworzeniu czerwonych ciałek krwi.

Można jeść algi świeże, bądź suszone (po uprzednim namoczeniu) lub spożywać w suplementach diety (np. Colvita).


Wszystkie składniki COLVITY występują w postaci wysoko przyswajalnych połączeń organicznych. Suplement dostarcza wszystkie składniki budulcowe kolagenu, a zatem i tkanki łącznej. Więcej o produkcie przeczytasz na stronie www.kolagen.pl/k14,kapsulki-colvita.html

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top