Ciężkie włosy do ułożenia? Fryzura się nie układa?

ciężkie włosyMasz ciężkie włosy trudne do ułożenia? Fryzura Ci się nie układa? Uwierz.. Naprawdę są na to domowe sposoby! Poczytaj

Możesz mieć zawsze idealnie ułożoną fryzurę. I w dodatku długo się nią cieszyć. Wystarczy, że zmienisz złe nawyki pielęgnacyjne na dobre i poznasz kilka sprytnych trików stylizacyjnych.

Kosmki włosów puszą się

Dlaczego tak się dzieje?
Być może zapominasz o odżywce oraz używasz plastikowej szczotki do włosów.

Rozwiązanie
Po umyciu stosuj odżywkę nawilżającą lub typu „anti frizz” – zapobiegającą elektryzowaniu. Używaj szczotki ceramicznej lub grzebienia z tworzywa antystatycznego. Ułożoną fryzurę przegładź pasta modelującą lub spryskaj ręce lakierem i przejedź po włosach.

Ciężkie włosy – Fryzura szybko opada i traci kształt

Dlaczego tak się dzieje?
Możliwe, że za krótko spłukujesz włosy. Przyczyną może być także nieprawidłowa stylizacja.

Rozwiązanie
Płucz włosy dwa razy dłużej niż je myjesz. Do stylizacji wystarczy porcja pianki o wielkości mandarynki. Nakładaj ją tuż przy nasadzie wilgotnych pasm na długości ok 3 cm, wtedy włosy się uniosą. Podczas suszenia kosmyki odciągaj od nasady okrągłą szczotką.

Kosmki plączą się

Dlaczego tak się dzieje?
Zapewne śpisz z wilgotnymi włosami lub nieprawidłowo je suszysz.

Rozwiązanie
Po umyciu włosów warto stosować spray ułatwiający ich rozczesywanie. Zawsze przed położeniem się spać dobrze wysusz włosy – wilgotne łatwo się plączą i niszczą. Susz je „z włosem”. Świeżo ułożonych, jeszcze ciepłych pasm  nie rozczesuj. Zostaw, aż ostygną i wtedy ułóż fryzurę.

Ciężkie włosy – Włosy są płaskie na czubku głowy

Dlaczego tak się dzieje?
Prawdopodobnie nieodpowiednio je układasz i robisz to, gdy są suche.

Rozwiązanie
Jeszcze mocno wilgotne pasma na środku głowy spryskaj tuż przy nasadzie lotionem typu push-up lub nałóż piankę. Zbierz pasma na czubku i nawijaj je na okrągłą szczotkę lub wałki – zacznij od tyłu. Wysusz. Przybory zdejmij, gdy włosy ostygną. Ułożone, spryskaj lakierem.

Wyglądają na posklejane

Dlaczego tak się dzieje?
Powodem może być używanie nieodpowiednich kosmetyków do stylizacji na jeszcze wilgotne włosy.

Rozwiązanie
Utrwalaj tylko całkowicie suchą fryzurę. Zamiast żelu wybierz np. matową pastę do włosów. Rozetrzyj  ją w dłoniach i nałóż na 3/4 długości pasemka, a nie tylko koniec. Możesz również stosować tzw. suchy lakier – szybko wysycha, nie obciąża pasm ani ich nie skleja.

Ciężkie włosy posiada wiele kobiet, to ich naturalny atut, ale tylko wtedy kiedy skupimy się na innych walorach włosów.

Krótka fryzura też jest pewną alternatywą dla posiadaczek takich niesfornych włosów. Włosy gęste ciekawie wyglądają w przypadku krótkich, nastroszonych i fantazyjnie wycieniowanych fryzur. Dodatkowym pocieszeniem dla posiadaczek takich czupryn niech będzie fakt, że osoby o gęstych, długich włosach mają zwykle takie rysy twarzy, że dobrze wyglądają w krótkich fryzurach.

Nie wolno więc załamywać się tylko dlatego, że ma się włosy niezbyt podatne na stylizację, czyli grube, ciężkie i gęste. Z pewnością można znaleźć wiele ich zalet, wśród nich na przykład tę oczywistą, że grube, długie włosy to atut każdej prawdziwej kobiety, a każda pani spotkana na ulicy z pewnością zazdrości tym, które mogą się poszczycić tak bujnymi włosami.

A poza tym, jak zbrzydnie Ci fryzura i zechcesz ściąć – czy takie włosy nie można oddać, na szczytny cel? Zastanów się 🙂

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top