Rodzaje zmarszczek a działanie Kolagenu Naturalnego Platinum

Często zmarszczki pojawiają się już po 25 urodzinach. Początkowo pozostają prawie niezauważalne. Ale walczyć z nimi możesz zacząć dużo wcześniej! Przed przystąpieniem do wojny, powinnaś rozpoznać wroga. Kremów przeciwzmarszczkowych jest na rynku bez liku, a jednak wciąż masz wątpliwości – który jest ten właściwy?! Ja już wiem – jaki..

Poniżej przedstawię Ci, jakie rodzaje zmarszczek Kolagen Naturalny jest wstanie usunąć, spłycić, zatrzymać ich postęp, a jakie są niestety – nie do usunięcia. Można wyróżnić 7 rodzajów zmarszczek:

1. Zmarszczki płodowe – występują już od urodzenia, np. w poprzek szyi i po prostu mają być /są nie do usunięcia/.
2. Bruzdy ruchome – nie zależą od stanu skóry, gdyż powstają na naturalnych zagłębieniach ciała, u osób otyłych tworzą się od nowa i nie można tego zmienić.
3. Zmarszczki mimiczne – powstają pod wpływem ruchów mięśni twarzy, wpływ na nie jest minimalny, możliwy np. poprzez ostrzykiwanie botuliną.
4. Zmarszczki suche – powstałe w wyniku wysuszenia naskórka, w 100% likwiduje je aplikacja Kolagenu Naturalnego Platinum po ok. 2-3 miesiącach, od rozpoczęcia stosowania tego kosmetyku!
5. Worki pod oczami – nie są w istocie zmarszczkami, lecz wynikiem osłabienia mięśni twarzy, w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie, aplikacja Kolagenu Naturalnego może je tylko doraźnie napinać, nigdy niwelować.
6. Zmarszczki owalu twarzy – występują u ludzi w wieku podeszłym na skutek braku zębów, zanikania kości szczękowej, torebki tłuszczowej wokół oczu itp., wpływ na nie Kolagenu Naturalnego Platinum jest raczej znikomy.
7. Zmarszczki starcze – powstałe wskutek degradacji w skórze włókien kolagenu i elastyny, w setkach relacji użytkowników systematyczna aplikacja Kolagenu Naturalnego zatrzymuje ich postęp, a mniejsze wyraźnie spłyca.>>  Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>>  Kliknij poniżej i napisz.
>>  Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

5 Komentarze

 • eva
  Posted 0 0 0Polubienia

  To tak naprawde na co dziala kolagen bo myslałam ze działa na kazdy rodzaj zmarszczek?????Z artykułu powyzej wychodzi na to ze działa tylko na skóre sucha. Jestem w tym momencie zdezorienowana po dwuletnim stosowaniu preparatu, ktory i tak nic nie pomogl mojej skorze, nawet stosujac płyn do zmywania twarzy , tabletki z kolagenem

  • Rafal
   Posted 0 0 0Polubienia

   Ewa, kolagen działa także na zmarszczki starcze, tak jak napisano w artykule – „w setkach relacji użytkowników systematyczna aplikacja Kolagenu Naturalnego zatrzymuje ich postęp, a mniejsze wyraźnie spłyca”.
   Jak widzisz, w ich przypadku kolagen nie działa na zasadzie: „używaj 4 tygodnie, a Twoje zmarszczki znikną”. Nie ma tu takich legend marketingowych i obietnic..
   Kolagen pomoże spłycić mniejsze zmarszczki starcze, a także HAMOWAĆ ich „rozwój” i powstawanie nowych. Nie oszukujmy się – żeby cofnąć trwale zmarszczki starcze, potrzebne są zabiegi inwazyjne jak np. wstrzykiwania (przy czym tu „trwałe” oznacza kilka miesięcy, po których zabieg trzeba powtórzyć i tak w kółko).

   Może tu zacytuję dwa fragmenty z książki S.A. Batieczki o hydracie kolagenu rybiego:
   „Aplikacja hydratu kolagenowego likwiduje po 110-130 dniach systematycznego używania praktycznie 100% zmarszczek „suchych” powstających w wyniku niedostatecznego zatrzymywania wody i substancji lipofilowych w epidermie. Potrafi zatrzymać na całe lata (!) proces powstawania nowych zmarszczek typu „starczego”. Optycznie napręża doraźnie nawet defekty skórne takie, jak zmarszczki mimiczne i tzw. „worki pod oczami” – nie będące w istocie zmarszczkami, lecz genetyczną lub nabytą słabością mikromięśni twarzowych.”

   „U osoby w wieku biologicznym 35-40 lat, północno-środkowej Europejki, w typie skóry raczej jasnej i określanej przez kosmetologów jako 'normalna’ lub 'mieszana’, nie wystawiającej dermy na słońce, wiatr i mróz, nie palącej tytoniu, zachowującej w odżywianiu się prawidłową gospodarkę aminokwasową, a także stabilny poziom kwasu askorbinowego (wit. C) oraz wit. E, A, B6 oraz podstawowych mikroelementów, ogólnie zdrowej, nie stosującej niskokalorycznej diety i wolnej od permanentnego stresu – naszym zdaniem 110-130 dniowa aplikacja naskórna hydratu kolagenu rybiego NIE MOŻE nie zatrzymać na kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy procesu powstawania nowych zmarszczek na obszarach systematycznego (1-3 x dziennie) nakładdania na wilgotną (lub wręcz mokrą) skórę tego preparatu białkowego. Są to wnioski zapewne dość śmiałe, ale poparte wieloma obserwacjami i wywiadami z pacjentami w latach 2005-2008.”

   Ewa, na jaki problem stosujesz kolagen?
   W jakim jesteś wieku? ile stosujesz kolagenu – jaką dzienną dawkę?
   Palisz papierosy (niszczą one witaminę C – tu więcej >> http://www.adelia.com.pl/kolagen-naturalny-a-papierosy/ )?
   Czy stosujesz peelingi, które znacznie podnoszą wchłanialność kolagenu?
   Po jakim czasie od aplikacji kolagenu stosujesz inne kosmetyki?

 • ewa
  Posted 0 0 0Polubienia

  Polecam gimnastykę twarzy, znajdziesz ćwiczenia w interencie. Jeżeli będziesz systematycznie ćwiczyła te 40 męśni, z których składa się nasz twarz, bęziesz wyglądAĆ o niebo lepiej. Nie rezgnuj jednak z kolagenu.Pozdrawiam.

 • Nikena
  Posted 0 0 0Polubienia

  Witam. Wyczytałam, że zmarszczki owalu twarzy nie zlikwiduje kolagen. Nie wiem dokladnie czy o to chodzi, ale mam pytanie o tzw. „chomiki”. Mam 39 lat i od kilku lat powoli zaczyna wisieć mi skóra twarzy i tworzą się „chomiki”. Czy kolagen może jakos w tym pomóc?

  • admin
   Posted 0 0 0Polubienia

   Niestety nie wiem co Pani rozumie pod pojeciem „chomikow”.

Comments are closed.