Rodzaje zmarszczek a działanie Kolagenu Naturalnego Platinum

Często zmarszczki pojawiają się już po 25 urodzinach. Początkowo pozostają prawie niezauważalne. Ale walczyć z nimi możesz zacząć dużo wcześniej! Przed przystąpieniem do wojny, powinnaś rozpoznać wroga. Kremów przeciwzmarszczkowych jest na rynku bez liku, a jednak wciąż masz wątpliwości – który jest ten właściwy?! Ja już wiem – jaki..

Poniżej przedstawię Ci, jakie rodzaje zmarszczek Kolagen Naturalny jest wstanie usunąć, spłycić, zatrzymać ich postęp, a jakie są niestety – nie do usunięcia. Można wyróżnić 7 rodzajów zmarszczek:

1. Zmarszczki płodowe – występują już od urodzenia, np. w poprzek szyi i po prostu mają być /są nie do usunięcia/.
2. Bruzdy ruchome – nie zależą od stanu skóry, gdyż powstają na naturalnych zagłębieniach ciała, u osób otyłych tworzą się od nowa i nie można tego zmienić.
3. Zmarszczki mimiczne – powstają pod wpływem ruchów mięśni twarzy, wpływ na nie jest minimalny, możliwy np. poprzez ostrzykiwanie botuliną.
4. Zmarszczki suche – powstałe w wyniku wysuszenia naskórka, w 100% likwiduje je aplikacja Kolagenu Naturalnego Platinum po ok. 2-3 miesiącach, od rozpoczęcia stosowania tego kosmetyku!
5. Worki pod oczami – nie są w istocie zmarszczkami, lecz wynikiem osłabienia mięśni twarzy, w dużym stopniu uwarunkowane genetycznie, aplikacja Kolagenu Naturalnego może je tylko doraźnie napinać, nigdy niwelować.
6. Zmarszczki owalu twarzy – występują u ludzi w wieku podeszłym na skutek braku zębów, zanikania kości szczękowej, torebki tłuszczowej wokół oczu itp., wpływ na nie Kolagenu Naturalnego Platinum jest raczej znikomy.
7. Zmarszczki starcze – powstałe wskutek degradacji w skórze włókien kolagenu i elastyny, w setkach relacji użytkowników systematyczna aplikacja Kolagenu Naturalnego zatrzymuje ich postęp, a mniejsze wyraźnie spłyca.>>  Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>>  Kliknij poniżej i napisz.
>>  Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

5 thoughts on “Rodzaje zmarszczek a działanie Kolagenu Naturalnego Platinum

 1. To tak naprawde na co dziala kolagen bo myslałam ze działa na kazdy rodzaj zmarszczek?????Z artykułu powyzej wychodzi na to ze działa tylko na skóre sucha. Jestem w tym momencie zdezorienowana po dwuletnim stosowaniu preparatu, ktory i tak nic nie pomogl mojej skorze, nawet stosujac płyn do zmywania twarzy , tabletki z kolagenem

  1. Ewa, kolagen działa także na zmarszczki starcze, tak jak napisano w artykule – „w setkach relacji użytkowników systematyczna aplikacja Kolagenu Naturalnego zatrzymuje ich postęp, a mniejsze wyraźnie spłyca”.
   Jak widzisz, w ich przypadku kolagen nie działa na zasadzie: „używaj 4 tygodnie, a Twoje zmarszczki znikną”. Nie ma tu takich legend marketingowych i obietnic..
   Kolagen pomoże spłycić mniejsze zmarszczki starcze, a także HAMOWAĆ ich „rozwój” i powstawanie nowych. Nie oszukujmy się – żeby cofnąć trwale zmarszczki starcze, potrzebne są zabiegi inwazyjne jak np. wstrzykiwania (przy czym tu „trwałe” oznacza kilka miesięcy, po których zabieg trzeba powtórzyć i tak w kółko).

   Może tu zacytuję dwa fragmenty z książki S.A. Batieczki o hydracie kolagenu rybiego:
   „Aplikacja hydratu kolagenowego likwiduje po 110-130 dniach systematycznego używania praktycznie 100% zmarszczek „suchych” powstających w wyniku niedostatecznego zatrzymywania wody i substancji lipofilowych w epidermie. Potrafi zatrzymać na całe lata (!) proces powstawania nowych zmarszczek typu „starczego”. Optycznie napręża doraźnie nawet defekty skórne takie, jak zmarszczki mimiczne i tzw. „worki pod oczami” – nie będące w istocie zmarszczkami, lecz genetyczną lub nabytą słabością mikromięśni twarzowych.”

   „U osoby w wieku biologicznym 35-40 lat, północno-środkowej Europejki, w typie skóry raczej jasnej i określanej przez kosmetologów jako 'normalna’ lub 'mieszana’, nie wystawiającej dermy na słońce, wiatr i mróz, nie palącej tytoniu, zachowującej w odżywianiu się prawidłową gospodarkę aminokwasową, a także stabilny poziom kwasu askorbinowego (wit. C) oraz wit. E, A, B6 oraz podstawowych mikroelementów, ogólnie zdrowej, nie stosującej niskokalorycznej diety i wolnej od permanentnego stresu – naszym zdaniem 110-130 dniowa aplikacja naskórna hydratu kolagenu rybiego NIE MOŻE nie zatrzymać na kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy procesu powstawania nowych zmarszczek na obszarach systematycznego (1-3 x dziennie) nakładdania na wilgotną (lub wręcz mokrą) skórę tego preparatu białkowego. Są to wnioski zapewne dość śmiałe, ale poparte wieloma obserwacjami i wywiadami z pacjentami w latach 2005-2008.”

   Ewa, na jaki problem stosujesz kolagen?
   W jakim jesteś wieku? ile stosujesz kolagenu – jaką dzienną dawkę?
   Palisz papierosy (niszczą one witaminę C – tu więcej >> http://www.adelia.com.pl/kolagen-naturalny-a-papierosy/ )?
   Czy stosujesz peelingi, które znacznie podnoszą wchłanialność kolagenu?
   Po jakim czasie od aplikacji kolagenu stosujesz inne kosmetyki?

 2. Polecam gimnastykę twarzy, znajdziesz ćwiczenia w interencie. Jeżeli będziesz systematycznie ćwiczyła te 40 męśni, z których składa się nasz twarz, bęziesz wyglądAĆ o niebo lepiej. Nie rezgnuj jednak z kolagenu.Pozdrawiam.

 3. Witam. Wyczytałam, że zmarszczki owalu twarzy nie zlikwiduje kolagen. Nie wiem dokladnie czy o to chodzi, ale mam pytanie o tzw. „chomiki”. Mam 39 lat i od kilku lat powoli zaczyna wisieć mi skóra twarzy i tworzą się „chomiki”. Czy kolagen może jakos w tym pomóc?

  1. Niestety nie wiem co Pani rozumie pod pojeciem „chomikow”.

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top