Ciekawostki ze świata na temat KOLAGENU..

Co pewien czas, Japończyków ogarnia szaleństwo „modnej diety”. Niedawno królowało np. menu bananowe, a w chwili obecnej, potrawy z KOLAGENEM! I takim to sposobem społeczeństwo Japonii, próbuje zwalczyć powstałe lub istniejące już zmarszczki. Niewiarygodne, prawda?!

Mieszkańcy kraju Kwitnącej Wiśni – chętnie konsumują danie „Nabemono. Jest to potrawa sporządzana na patelni, którą klient wykonuje sam podczas rozmów ze znajomymi, czy też z rodziną.

W składzie tej potrawy znajdują się gotowane warzywa, mięso (ewentualnie ryba), bryły białka (bez smaku), a także pikle bądź ryż. Japończycy uwielbiają także płetwy rekina, teryny, auszpiki, racice wieprzowe i każde jadalne części skóry wszelkich kręgowców oraz bezkręgowców.

Ze względu na 'nowy trend’ wśród mieszkańców kraju Kwitnącej Wiśni – w hipermarketach, w działach ze zdrową żywnością – można zaopatrzyć się w „dietowe nowinki”. Coraz częściej kupowane są dżemy z kolagenem, wywary z kurzych łapek, olej z wątroby rekina, galaretki owocowe ze stopionym kolagenem, jogurty, słodycze, koktajle kolagenowe, makarony, raki w stopionym kolagenie, sproszkowane chrząstki i płetwy rekina, itd…

Nauka odkrywa coraz to nowe klucze do tajemnic witalności i długowieczności ludów z różnych stron świata, poprzez biochemiczny rozbiór ich codziennej diety. Wiemy już, że najdłużej żyją i najmniej chorują wcale nie społeczeństwa najbogatsze, lecz najmądrzej się odżywiające. Średnią życia – 80 lat przekraczają również.. Japończycy!

Pomimo wiedzy, że kolagen dostarczany w żywności na pewno nie zastąpi wytwarzanego przez nasz organizm – nie jest dla Japończyka problemem spożywanie go w pokarmach. I może w tym tkwi ich sekret długowieczności..?

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to”, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂


>>  Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>>  Kliknij poniżej i napisz.
>>  Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

1 Komentarz

  • Anonim
    Posted 1 1 0Polubienia

    Fajne ciekawostki! Bardzo dobry artykuł.

Comments are closed.