Pytania o.. Colvitę – suplement diety

Jeden z czytelników, nadesłał pytanie, oto treść:

dzien dobry. znam wszelkie zalecenia dotyczace brania kapsulek. prosze jednak o informacje – ile kolagenu zawiera 1 kapsulka colvity oraz prosze podac sklad tego suplementu”, Melden

Witaj, naprawdę rzadko słyszę takie typu pytanie, ale chętnie na nie odpowiem 🙂

SKŁAD COLVITY:

Algi (Fucus vesiculosus), kolagen rybi, witamina E (octan D-α-tocoferylu), żelatyna rybia (kapsułka), liofilizowana cytryna (nośnik).

W procesie biotechnologicznym projektowania COLVITY, nie przypadkowo zrezygnowano z dodania do składu wielu substancji aktywnych, również wspomagających syntezę kolagenu (np. wit. C). Nastawiono się, by kapsułki COLVITA®były naturalne i unikalne, by użytkownik otrzymał przede wszystkim bezpieczny, silnie skoncentrowany i bioaktywny kolagen o sensacyjnych właściwościach.
WARTOŚĆ ODŻYWCZA:

1 kapsułka
(397 mg)

2 kapsułki
(794 mg)

Wartość energetyczna
4,77 kJ /
1,14 kcal
9,54 kJ /
2,28 kcal
Tłuszcz 0,01 g0,02 g
Kwasy tłuszczowe nasycone0,003 g0,006 g
Węglowodany0,08 g 0,16 g
Cukry0,05 g
0,09 g
Błonnik
0,10 g 0,21 g
Białko
0,13 g
0,25 g
Sól
0,01 g
0,02 g
Lioflilizowany Kolagen
12 mg
24mg
Witamina E
6 mg
ekwiwalentu alfa-tokoferolu (50% RDA)
12 mg
ekwiwalentu alfa-tokoferolu (100% RDA)
Algi Fucus
vesiculosus
_______
w tym jod
0,10 g
_______
58,8 µg (39,2% RDA)
0,20 g
_______
117,6 µg (78,4% RDA)


C
olvita
jest unikalnym w skali światowej suplementem o bardzo szerokim spektrum oddziaływania. Zawiera mikronizowane algi, liofilizat trzeciorzędowego kolagenu ze skór rybich oraz aktywną biologicznie postać witaminy E (D – α – tokoferol).

Wszystkie składniki Colvity występują w postaci wysoko przyswajalnych połączeń organicznych.

Pamiętaj, że wszelkie istniejące na światowym rynku suplementy diety, reklamujące w swym składzie kolagen zawierają w istocie albo żelatynę, albo hydrolizat surowców łącznotkankowych bydła, których bio-przyswajalność w analogii z trójspiralnym kolagenem rybim jest absolutnie nieporównywalna.

Kolagen zawarty w Colvicie uzupełnia dietę w peptydy, wolne aminokwasy oraz hydroksyaminokwasy. Przede wszystkim w hydroksylizynę i hydroksyprolinę, bardzo rzadko pozyskiwane przez organizm z codziennego pożywienia.

Białka stanowiące główny składnik COLVITY, to w kluczowym momencie przyswajane przez organizm – produkty rozpadu czystego 3-spiralnego kolagenu z rybiej skóry. Cechuje je zdolność skutecznej stymulacji chondrocytów i fibroblastów do produkcji kolagenu własnego – warunek przedłużenia młodości tkanki.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego świetnego suplementu? Zapraszam na naszą stronę internetową, dostępną pod adresem: www.kolagen.pl

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

8 thoughts on “Pytania o.. Colvitę – suplement diety

 1. Dzien dobry
  Czy preparat Colvita w kapsulkach mozna przyjmowac podczas karmienia piersia?

  1. Dzień dobry,
   oczywiście, że można stosować w ciąży Kolagen i tak samo Serum Wyszczuplające, czy też kolagen w kapsułkach Colvitę. Można sobie odpowiedzieć na te pytanie w taki sposób: czy kobiety w ciąży mogą jeść ryby? Tak samo jest z Kolagenem Naturalnym..
   Kolagen oraz Serum może być stosowane i w ciąży i podczas karmienia piersią. Wręcz powiedziałabym, że jest to wskazane. W przypadku występowania jakichkolwiek przeciwwskazań, producent byłby zmuszony do zamieszczenia takiej informacji na opakowaniu oraz w ulotce informacyjnej, która jest dołączona do każdego opakowania.

   Pozdrawiam, Agnieszka 🙂

 2. Witam serdecznie,
  Na opakowaniu producenta jest podane że jedna kapsułka zawiera 12 mg lifilizowanego kolagenu. Pani podaje natomiast 0,1 g (100 mg) kolagenu.
  Skąd ta różnica?

  pozdrawiam

  1. Witam,
   Dziękujemy za zwrócenie uwagi. W tabeli wkradł się błąd – wcześniej w Colvicie było 0,01g (10mg), a nie 0,1g.

   Obecnie w kapsułce znajduje się o 2mg kolagenu więcej niż wcześniej.

   pozdrawiam
   Tabela już poprawiona 🙂

 3. No i nie odpowiedziała Pani na pytanie, ile jest kolagenu w 1. kapsułce Colvity.

  1. Witam serdecznie,

   Odpowiedziałam. W tabelce jest wszystko szczegółowo opisane, ile jest kolagenu w jednej kapsułce, w dwóch kapsułkach a ile w 100 gramach. Także proszę jeszcze raz spojrzeć na tabelkę.
   Pozdrawiam, Agnieszka

 4. zielona1311 pisze:

  Skład jest bardzo ważny. Więc niech się Pan nie dziwi, że pytamy ile jest kolagenu w colvicie. Można zrobić porównanie z innymi kolagenami w tabletkach. A może ma Pan jakieś zestawienie…..z innymi kolagenami ? Chętnie porównam.

  1. Witam,

   Oczywiście, że skład jest bardzo ważny i dlatego moje zdziwienie dotyczy, tak rzadko zadawanego pytania.
   Nie – nie posiadam żadnego zestawienia z innym suplementami.

   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top