Przechowywanie Kolagenu..

Aby zaoszczędzić Ci przykrych i kosztownych niespodzianek, przypomnę – jak należy przechowywać Kolagen podczas upałów..

Kolagen Naturalny zachowuje swoją biologiczną aktywność do 28 °C, wyższe temperatury mogą zagrażać jego postaci żelowej. Są to bariery ustanowione przez Naturę.

Przechowywanie przez dłużej niż 2-3 godziny w temp. powyżej 28°C, spowoduje rozpad potrójnej helisy kolagenu. Przy takiej temperaturze – produktu nie ochroni ani grube szkło butelki, ani udoskonalony termoboks.

Krótko mówiąc: struktura żelowa zamieniająca się w wodnistą ciecz – to już produkt niepełnowartościowy. Traci on wtedy właściwości odmładzające i naprawcze skóry. Można go jednak dalej stosować, ponieważ staje się doskonałym żelem nawilżającym.

Naukowcy wytwarzający Kolagen biologicznie Aktywny, cały czas pracują nad poszerzeniem barier temperaturowych. Ale do czasu kiedy to nastąpi..

Chroń latem kolagen przed słońcem i nie zostawiaj go w samochodzie.  Podczas podróży, po wyjęciu – zawsze chowaj go ponownie do termoboksu styropianowego. W temperaturze pokojowej produkt ma się całkiem dobrze i zachowuje swoje właściwości, więc możesz go przechowywać w nocnej szafce, w komodzie, łazience a ostatecznie w lodówce..

Chcesz kupić ORYGINALNY Kolagen Colway w sprawdzonym sklepie?

Wejdź i złóż zamówienie:www.kolagen.pl
Napisz: sklep(małpa)kolagen.pl
Zadzwoń: /85/ 652-02-01; 886-886-886.

 

 

 

 

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

22 thoughts on “Przechowywanie Kolagenu..

 1. Witam
  Zamowilam kolagen na ktorym termin waznosci to pazdziernik 2016- czy mam sie scisle trzymac tego terminu cxyli po jego yplywie kolagen traci swoje wlasciwosci czy okres liczy sie od daty otwatcia?
  I drugie pytanko-mam kwas hialuronowy-moge te dwa kosmetyki stosowac rownoczesnie czy kwas hialuronowy podobnie jak inne kwasy?
  Z gory dziekuje za informacje.

  1. Witam,
   Kolagen Platinum w formie żelu zawsze ma ważność 9-11 miesięcy. Jest to aktywne białko, które ma określony termin ważności. Są to bariery ustanowione przez Naturę. Świeższych nie ma i nigdy nie było. Takie otrzymujemy od producenta raz na tydzień. Jeżeli chodzi o termin zużycia jest taki sam jak ważność kosmetyków. Także nie ma znaczenia czy Pani otworzy butelkę, czy też nie – termin jest taki sam.

   Jeżeli chodzi o kwas hialuronowy..
   Kwas hialuronowy jest przedstawicielem tzw. mukopolisacharydów (MPS), znanych również jako glukozoaminoglukany (GAG) – czyli kwasy tłuszczowe. Osobiście nakładałabym kwas hialuronowy lub krem z taki składnikiem zaraz po wchłonięciu się kolagenu. Tak 2-3 minuty po kolagenie. Oczywiście proszę sprawdzić czy w składzie kremu, nie ma innych substancji niszczących kolagen.
   Składniki niszczące kolagen: kwasy owocowe, cynk, ceramidy czy retinol.
   Pozdrawiam, Agnieszka

 2. jaka jest dopuszczalna najniższa temperatura przechowywania preparatów?

  1. Niskie temperatury nie mają wpływu na kolagen, jak wysokie temperatury. Niskie temperatury nie uszkadzają kolagenu, jedynie przy takich temperaturach (np. -40 stopni C) istnieje bardzo duże ryzyko rozsadzenia szklanych butelek – nic poza tym. Jeżeli niskie temperatury wpływałyby na żel, to nie mógłby być transportowany w zimie, jak temp. w ciągu dnia wynoszą np. -30stopni C. Poza tym skóry z kolagenem do Polski sprowadzane są w formie zamrożonej i nic temu kolagenowi się nie dzieje. Kolagen (w formie żelu) traci swoje właściwości jedynie, jak jest ciepło – powyżej 28 stopni C.
   Pozdrawiam, Agnieszka

 3. Witam, mój mąż przewoził kolagen w upalny dzień w aucie i niestety jego część zamieniła się w postać wodnistą. Jednak… po wyciśnięciu części wodnistej ukazal się żel. Czy ten pozostały żel (wygląda na to, że tylko część kolagenu się zważyła)jest pełnowartościowy?
  z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Monika, bardzo możliwe, że część żelu nie uległa uszkodzeniu.
   Czy żel, po zastosowaniu na skórę napina ją?

 4. Witam mam pytanie co do stosowania kolagenu kupiłam pierwszy raz i nie bardzo wiem jak się posłużyc aby było dobrze proszę o pomoc 🙂

  1. Witam serdecznie,
   Aplikacja jest identyczna na każdą część ciała.
   Optymalnie, kolagen na początku najlepiej stosować dwa razy dziennie. Jednak musimy pamiętać, iż każde ciało, każdą skórę, przypadłość – należy traktować w bardzo szczególny sposób i każdą – jako odosobniony przypadek.
   Żel nakłada się – we wszystkich rodzajach oczyszczenia – zawsze na świeżo umytą i wilgotną skórę. Na taką skórę (przy pomocy dozownika) – można nałożyć bardzo cienką warstwę kolagenu i delikatnie wklepać opuszkami palców (ruchami zgodnymi z układem mięśni). 1-2 wciśnięcia dozownika powinno wystarczyć np. na brzuch. Samo napięcie i ściąganie skóry jest to naturalny efekt podczas stosowania kolagenu.
   I jeszcze jeden ważny aspekt, który powinno się wiedzieć – Kiedy na powierzchni naskórka pozostaje niewchłonięta, minimalna ilość kolagenu (efekt tzw. łuszczenia się naskórka) – oznacza, że nakładana jest zbyt duża ilość preparatu jednorazowo. Więc spokojnie można stosować kolagen, ale (jednorazowo) w mniejszej ilości (1-2 wciśnięcia dozownika).
   Pozdrawiam, Agnieszka

 5. Witam, na stronie opisu produktu (np kolagen platinum 50 ml) jest opis:

  Przechowywanie:
  Kolagen zachowuje nienaruszoną strukturę białkową i biologiczną aktywność wyłącznie w przedziale temp. 5-28° C.

  Pewnie stąd ta obawa przed niską temperaturą (też mierzyłem w lodówce temperaturę i znalazłem najdalszą półkę od zamrażalki dla niego, gdzie jest 10-11 stopni). Skoro 5 stopni to nie jest dolna granica to lepiej usunąć dolny zakres (bo jest to właśnie mniej więcej temp. lodówki i ja się obawiałem).

  1. Witaj serdecznie,

   Rozumiem, ale nie bardzo możemy usunąć takie zakresy temp. z głównych stron. Informacje są takie na głównych stronach Producenta i na opakowaniach, więc oficjalnie takie informacje powinny być podawane.
   Pozdrawiam, Agnieszka

 6. Wczoraj kupilam kolagen.
  Ale dzis juz sie zastanawiam czy wykorzystam go do daty waznosci
  To prawda ze tylko 9 miesiecy jest aktywny?

  1. Witam,

   Tak, to prawda. Kolagen Naturalny w formie żelu: Platinum, Silver, Graphite – ma ważność 9-11 miesięcy.
   Jest to aktywne białko, które ma określony termin ważności. Nie ma znaczenia czy Pani otworzy butelkę, czy też nie – termin jest taki sam. Są to bariery ustanowione przez Naturę. Świeższych nie ma. Takie otrzymujemy od producenta.
   pozdrawiam, Agnieszka

 7. z tego co słyszałam nie powinno się trzymać w lodówce , zazwyczaj lodówka ma 5 stopni to wtedy z kolagenu zrobi nam się kaszka.
  Kolagenu nie wypuszczą do sklepów bo Dior, chanel itd upadną 😀 bo biorą kolagen od Colwaya do swoich kremików i sprzedają za 1500zł 😀

  1. Witaj,
   Kolagen można przechowywać w lodówce. Niskie temperatury nie mają wpływu na kolagen, jak wysokie temperatury. Niskie temperatury nie uszkadzają kolagenu, jedynie przy takich temperaturach istnieje bardzo duże ryzyko rozsadzenia szklanych butelek – nic poza tym.
   Jeżeli niskie temperatury wpływałyby na żel, to nie mógłby być transportowany w zimie, jak temp. w ciągu dnia wynoszą np. -30stopni C. Poza tym skóry z kolagenem do Polski sprowadzane są w formie zamrożonej i nic temu kolagenowi się nie dzieje.
   Kolagen (w formie żelu) traci swoje właściwości jedynie, jak jest ciepło – powyżej 28 stopni C.
   pozdrawiam, Agnieszka

 8. dziękuję za odpowiedz. Nie wiedziałam ze przed nałożeniem kolagenu trzeba wyjąć go z lodówki na 30minut przed nałożeniem, do tej pory nakładałam taki zimy z lodówki :/

  1. Witaj,

   Wyjęcie kolagenu tak z pół godziny przed nałożeniem skutkuje tym, iż kolagen nabierze trochę wyższej temperatury. Zatem przy nakładaniu na skórę, nie będzie tak bardzo zimny i łatwiej będzie go zaaplikować na skórę.

   W razie dodatkowych pytań służę pomocą,
   pozdrawiam – Agnieszka

 9. mam pytanie
  lepiej przechowywać kolagen w lodówce czy na półce? czy to bez znaczenia. I jaka ma ważność??

  1. Witam,

   Kolagen Naturalny zachowuje swoją biologiczną aktywność do 28°C, wyższe temperatury mogą zagrażać jego postaci żelowej. Przechowywanie przez dłużej niż 2-3 godziny w temp. powyżej 28°C, powoduje rozpad potrójnej helisy kolagenu. Przy takiej temperaturze – produktu nie ochroni ani grube szkło butelki, ani udoskonalony termoboks.

   Krótko mówiąc: kiedy kolagen stoi przy grzejniku, piecyku, na słońcu – w miejscu gdzie temperatura przekracza 28 stopni C, struktura żelowa zamieni się w wodnistą ciecz – i tak naprawdę jest to już produkt niepełnowartościowy. Traci on wtedy właściwości odmładzające i naprawcze skóry. Można go jednak dalej stosować, ponieważ staje się doskonałym żelem nawilżającym, ale nic poza tym.

   Przy wysokich temp. kolagen można trzymać w lodówce, przed nałożeniem można go wyjąć z lodówki (ok. 30minut przed, po to, aby dla skóry produkt nie był za zimny), zastosować – po czym można ponownie wstawić do lodówki.

   W przypadku ważności produktu.
   Kolagen Naturalny w formie żelu (Platinum, Silver, Graphite) ma ważność 9-11 miesięcy. Jest to aktywne białko, które ma określony termin ważności. Także nie ma znaczenia czy Pani otworzy butelkę, czy też nie – termin jest taki sam. Są to bariery ustanowione przez Naturę. Świeższych nie ma. Takie otrzymujemy od producenta.

   pozdrawiam, Agnieszka

 10. A co dzieje się z kolagenem w przypadku gdy przez godzinę -półtorej, będzie przechowywany w temp niższej od 5 stopni?
  kupiłam kolagen i jest prawdopodobieństwo, ze w przypadku tegoo mojego zaistniała taka możliwość.

  1. Witaj Kamilo,

   Kolagen Naturalny w formie żelu należy przechowywać do 28°C (przy bardzo, bardzo niskich temperaturach np. -35°C, mogą pęknąć butelki, ale kolagen zachowa swoją aktywność).

   Aby stwierdzić czy żel nie stracił swoich właściwości:
   Wyjmij Kolagen z opakowania i przechowuj w temperaturze pokojowej (daleko od centralnego ogrzewania) – przez dobę.
   Jeżeli nie będzie miał konsystencji żelowej to znaczy, że jest to już produkt niepełnowartościowy. Stracił on już swoje właściwości odmładzające i naprawcze skóry. Możesz go nadal stosować, jako żel nawilżający, albo podczas kąpieli. Przy pomocy dozownika, kilkakrotnie wciśnij żel – wprost do wanny z wodą.

   Pozdrawiam, Agnieszka

 11. Może nie przykłada Pani uszu tam, gdzie trzeba? Reklam naszych produktów nie spotka Pani w prasie czy też TV. Wszelkie pieniądze na promocje są wypłacane tylko dla dystrybutorów w formie prowizji za sprzedaż. Dystrybutorów na Świecie mamy już bardzo wielu.
  * Arizona: http://www.perfectcollagen.com
  * Bułgaria: http://www.kolagengel.com
  * Francja: http://www.colway.fr
  * Anglia: http://www.collagen-colway.com
  * Grecja: http://www.colway-greece.gr
  * Niemcy: http://www.colway-deutschland.de
  * Czechy: http://www.colway-net.cz
  * Włochy: http://www.colway.net
  * Szwajcaria: http://www.colway.net
  * Węgry: http://www.colway.hu
  * Antyle Francuskie: http://www.colway-antilles.com
  * Chiny: http://www.colwaychina.com
  * Australia: http://www.naturalcollagen.com.au
  * Austria: http://www.kollabelle.com
  * Litwa: http://www.colway.lt
  * Ukraina: http://www.colway.net.ua
  Oczywiście było też wiele pokus, wielu firm kosmetycznych, by produkować aktywny kolagen do sprzedaży. Ale tego produktu nie da się dystrybuować metodą: jedna hurtownia, druga hurtownia, trzecia hurtownia, sklep itp.

  Polski rybi kolagen ma obok sensacyjnych zalet – także jedną istotną wadę. Nie można postawić go na półce placówki handlowej, która nie ma stałe włączonej klimatyzacji, nie można transportować i przechowywać bez ochrony termicznej. Nie jest to bowiem jeden z wielu kosmetyków. To preparat białkowy. Przegrzany – ulega despiralizacji. Dlatego właśnie dystrybuowany jest głównie w Sieci Konsumenckiej, w sprzedaży bezpośredniej, w systemie MLM, metodą wysyłkową.
  Pozdrawiam

 12. Skoro ten Wasz kolagen jest takim wspanialym odkryciem na miare swiatowa, to dlaczego nic o nim nie slychac w swiecie???

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top