Pięć Faktów o Kremach z Kolagenem

Jeżeli Uważasz, Że Kremy z Kolagenem Są Skuteczniejsze Od Kolagenu Naturalnego, To Przeczytaj Ten Tekst, a Szybko Zmienisz Zdanie

 

kolagen-naturalnyJuż od dobrych kilku lat kolagen ponownie gości w składach przeogromnej ilości kremów przeciwzmarszczkowych. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż nośność marketingowa tego białka jest ogromna. W czasach agresywnej, nie zawsze rzetelnej reklamy trzeba dobrze zapoznać się ze składem produktu, zanim wyda się na niego często niemałe pieniądze.

Poniżej przedstawiam Tobie 5 istotnych różnic wyróżniających Kolagen Naturalny od innych kremów z „kolagenem”. Gdy siedząc, zaczniesz analizować każdy poniższy punkt, szybko zauważysz, że porównanie Kolagenu Naturalnego do kremów kolagenowych to jak porównanie eksluzywnego mercedesa do fiata 125p. Zaczynamy 🙂

1. Kolagen Naturalny Jest Co Najmniej 3 Razy Bardziej Wydajny Niż Kremy z Kolagenem.

Przy pierwszym zabiegu Kolagenem Naturalnym w oczy najbardziej rzuca się jego konsystencja. Nie jest to krem – to ŻEL.

Zwykle już jedno naciśnięcie dozownika wystarcza do przeprowadzenia pełnego zabiegu. Kolagen Naturalny w buteleczce 200ml wystarcza średnio na 10 miesięcy, przy stosowaniu go 2-3 razy dziennie. Oznacza to, że dzienny koszt zabiegów nie przekracza 2 zł na dzień.

Dzięki temu w naprawdę tani sposób skutecznie poprawisz wygląd swojej skóry. Masz też niemal roczny komfort z dostępnością swojego kosmetyku – nie musisz w tym czasie zamawiać, wydawać na kuriera, czekać na niego…

2. Kolagen Naturalny Jest Koncentratem Aktywnego Kolagenu.

W obecnych czasach,  gdy ludzie wyrabiają opinię o produkcie na podstawie reklamy, należy najpierw zapoznać się ze składem kosmetyku, podawanym wg INCI (Międzynarodowego Nazewnictwa Składników Kosmetycznych).

Teraz weź do ręki dowolny krem z kolagenem i zobacz, na którym miejscu zostało wymienione to białko. Jeżeli przykładowo jest na 10 pozycji to oznacza, że 9 innych składników ma większy udział w kosmetyku. Zwykle kolagen nie stanowi więcej niż 3-5% składu.

W przypadku Kolagenu Naturalnego – kolagen jest w składzie tuż za wodą, co akurat jest oczywiste. Tak wysoka koncentracja sprawi, że efekty stosowania zauważysz nawet kilkanaście razy szybciej niż w przypadku innych kremów.

3. Kolagen Naturalny Jest „Żywym”, Rybim Kolagenem.

W zdecydowanej większości kosmetyków znajduje się kolagen bydlęcy, który jest włóknem wysokorzędowym – jego cząsteczka jest zbyt duża by „przebić się” przez warstwę rogową naskórka (chyba, że przy „pomocy” strzykawki, co akurat jest zabiegiem inwazyjnym)

Kolagen Naturalny zawiera kolagen wytwarzany ze skór ryb słodkowodnych. W nietkniętej postaci, przeszedł on w drodze ekstrakcji i hydratacji do roztworu wodnego, zachowując strukturę potrójnej helisy.

Dzięki temu utrzymuje on swoją aktywność biologiczną, nawet w zamkniętej butelce. Masz dzięki temu pewność, że stosujesz „żywe” białko, a nie  „padlinę peptydową”, która praktycznie do niczego się nie nadaje.

Do tego obowiązkowo dodać należy, że skład aminokwasowy kolagenu rybiego jest bardzo zbliżony do tego u człowieka, dzięki czemu Twój organizm doskonale go wchłonie.

4. Kolagen Naturalny Powstał w Procesie Hydratacji, a Nie Hydrolizy.

Podobieństwa pomiędzy tymi dwoma procesami kończą się na ich nazwach, sam ich przebieg jest kompletnie różny.

Hydrolizat kolagenowy to w rzeczywistości forma żelatyny, nieaktywna biologicznie. Sprawdza się jako wypełniacz w suplementach diety czy też nawilżacz, ale nie jako środek wpływający na zmarszczki i inne zmiany skórne.

Sprawdź czy na używanym przez Ciebie kremie z kolagenem nie ma tej proteiny w postaci hydrolizatu (“hydrolyzed collagen”, “kolagen hydrolizowany” itp.). Nawet jeżeli występuje on jako „collagen”, to możesz być niemal pewna, że to kolagen bydlęcy.

Hydratacja jest procesem dużo bardziej kosztownym i  skomplikowanym. To właśnie dzięki hydratacji masz pewność, że Kolagen Naturalny, którego używasz jest biologicznie aktywny.

5. Kolagen Naturalny Nie Zawierający Chemicznych Dodatków

W obecnych czasach panuje moda na wszystko co ekologiczne, począwszy od eko-żywności, a skończywszy nawet na eko-domach. Niestety większość kosmetyków wciąż zawiera zbyt wiele chemii.

Aż ciężko uwierzyć, że Twoja skóra wchłania nawet do 2kg szkodliwych substancji rocznie tylko z samych kosmetyków. Jednak to prawda. Kliknij tu (artykuł po angielsku)  i sama przeczytaj. Takie ilości nie są obojętne dla zdrowia.

Nie uważasz, że to wysoka cena za wybór nieodpowiednich kremów z kolagenem?

Kolagen Naturalny jest produktem całkowicie wolnym od nieorganicznej chemii.

W składzie poza kolagenem i wodą występuje jedynie elastyna (również cenne dla skóry białko), kwas mlekowy (występuje w naszych ciałach naturalnie) i krótkie łańcuchy kwasów tłuszczowych.

To wszystko…

Nie tylko na skórę?

Na zakończenie podam Ci jeszcze jedną ciekawostkę – wiele doniesień jest o jego spożywaniu, czy też aplikacji bezpośrednio na gałkę oczną. W zasadzie to tylko czyste białko, jednak pamiętaj, że został zarejestrowany jako kosmetyk i jeżeli myślisz o eksperymentowaniu, czynisz to na własną odpowiedzialność.

Kolagen Naturalny w żelu możesz zakupić tutaj:

http://www.kolagen.pl/k1,kolagen-platinum.html

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

Posts created 124

3 thoughts on “Pięć Faktów o Kremach z Kolagenem

 1. Bardzo cenne informacje. Kolagen stosuje od oewniego czasu, sam, takie w pełni naturalny z ryb morskich 3. Kolagen, działa cuda

 2. Kolagen Naturalny zmienił mój wygląd, zdrowie i życie od kiedy Go stosuję jestem szczęśliwy co ma ogromny wpływ na moje zdrowie.Wszystkie kosmetyki związane z Kolagenem Naturalnym samotnie królują w mojej łazience.
  Pozdrawiam
  Norbi.

  1. Witam serdecznie,

   Dziękuję pięknie za opinię 🙂 🙂 Cieszę się, że stosowanie kolagenu przynosi efekty.
   Taka opinia to bardzo cenna informacja.
   Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top