ORACol – bomba antyoksydacyjna

ORACol – kolejny suplement w ofercie

Jest to produkt, który w ofercie suplementacyjnej powinien znaleźć się dawno, jako że podobnie jak ColDeKa, Colamina, Colvita, czy Witamina C-olway zawiera substancje elementarnie potrzebne dla zachowania zdrowia przez organizm.

Nasz krąg konsumencki tworzą ludzie o pewnej świadomości zdrowotnej i zdeterminowanych poglądach. W tym kręgu nie trzeba nikomu tłumaczyć; że organizm nie funkcjonuje dobrze, jeżeli nie jest nasycany pierwszą w hierarchii ważności: witaminą C; ale zaraz po niej witaminami D (z K2), E, A oraz całej grupy witamin B.

Nasz ustrój nie będzie zdrowy, jeśli nie zadbamy o jego tkankę łączną, od której kondycji; czyli jakości kolagenu ustrojowego zaczyna się wszystko.

Nie będzie działał, jeżeli nie dostarczamy mu wszystkich potrzebnych mikro- i makroelementów. Wreszcie nie będzie nigdy bezpieczny od chorób; jeżeli nie zrobimy wszystkiego co potrafimy, by chronić go przed wolnymi rodnikami!

ORACol  jest kolejnym z grupy suplementów koniecznych, jaki wypełnia ofertę COLWAY. Antyoksydacja jest nam niezbędna w współczesnym świecie tak samo, jak podstawowe witaminy i minerały, jak aminokwasy warunkujące procesy kolagenogenezy. Zadaniem tego produktu ma być dostarczanie naszym komórkom substancji odżywczych, znajdujących się w naturalnych pokarmach, które zostały wybrane do składu ORAColu nie z klucza dostępności; ani korzystnej ceny; ani „mody dietetycznej”, a wyłącznie na podstawie jednego kryterium: realnej, obiektywnej i najwyższej z możliwych zdolności pochłaniania reaktywnych form tlenu przez przeciwutleniacze zawarte w wybranych suchych esencjach pokarmowych.

Po angielsku: Oxygen Radical Absorbance Capacity.

skrócie ORAC – który można jeszcze inaczej nazywać: pojemnością antyutleniającą lub pojemnością antyoksydacyjną. Zawsze chodzić będzie o znajdujące się w jadalnych częściach roślinnych; czyli niemożliwe do zabronienia nam również w suplementacji substancje odżywcze; które wyjątkowo intensywnie i skutecznie neutralizują zabójcze dla człowieka reaktywne formy tlenu, krążące w naszym organizmie w towarzystwie niesparowanego elektronu, jaki robi wszystko; by nie pozostawać w postaci singletowej.

Wolne rodniki nie są dla nas zbyt groźne dopóki istnieje równowaga pomiędzy procesami prooksydacyjnymi i antyoksydacyjnymi. Zazwyczaj zresztą nasz organizm całkiem dobrze sobie z nimi radzi; a nawet potrafi je wykorzystać do własnych celów np. do apoptozy (naturalna śmierć komórki); krzepnięcia krwi, czy w procesach aktywacji niektórych enzymów; czynnościach mózgu i w walce z drobnoustrojami.

Jednakże już stosunkowo niewielkie zachwianie równowagi tych procesów powoduje tak zwany stres oksydacyjny..

Który jeżeli się utrzymuje – powoduje przyspieszone procesy starzeniowe; np. skóry a w sytuacjach krytycznych może prowadzić do rozwoju miażdżycy, chorób mózgu, nowotworowych, osłabienia odporności, cukrzycy i wielu innych stanów patologicznych. Reakcje tych zabójczych form tlenu z naszym DNA mogą prowadzić prostą drogą do uśmiercania kolejnych komórek naszego ustroju. Nie ma więc rzeczy ważniejszej dla ochrony go przed chorobami; niż profilaktyka antyoksydacyjna; niż dostarczanie mu stale pokarmu o najwyższej możliwej ORAC.

Chociaż nie wolna zupełnie od wad, bo wskazując dość dobrze na  działania przeciwutleniające wyłącznie nadtlenków, mimo iż bezwstydnie naciągana dla celów marketingowych przez liczne kłamstwa reklamowe – metoda ORAC daje jednak najlepszy obraz co warto włączyć do dobrze zbilansowanej diety lub czym się suplementować, jeżeli nie lubimy pokarmów o wysokim ORAC; bądź nie mamy już dla nich rezerw chociażby kalorycznych w naszym jadłospisie.

Ważnym jest by dotrzeć do obiektywnych..

w żaden sposób nie zmanipulowanych (poprzez mieszanie soków, suszów i ekstraktów) tabel ORAC; tak jak zrobiliśmy to my w COLWAY tworząc ORACol. Nie redagowaliśmy tabeli „do” naszego produktu, jak niestety czynią to nagminnie firmy z naszego głównie sektora, nie szliśmy na żadne skróty. Lecz komponowaliśmy jako pierwsi w Europie skład suplementu przeciwutleniającego pieczołowicie „pod” najbardziej rzetelną ORAC o ujednoliconych kryteriach; a już dokładnie bardzo rzecz nazywając.. Komponowaliśmy ORACol „pod” najobiektywniejsze z wspomnianych tabel i „pod” nie mniej ważne, dietetyczne  prekursory naturalnych, ludzkich enzymów; broniących nas m.in. także od wolnych rodników i szczerze mówiąc 100 razy w tym skuteczniejszych, niż najbardziej nawet przeciwrodnikowe, o najwyższym ORAC, substancje odżywcze.

Trzy nasze naturalne..

dywizje defensywne nazywają się pięknie: dysmutaza nadtlenkowa, katalaza i peroksydaza glutationowa. Wszystkie trzy można wyizolować i… jeść. Jednakże prawo UE zamknęło już także suplementację przed wszelkimi enzymami, a nadto nie istnieje jak dotąd dowód naukowy, iżby od jedzenia katalazy; czy dysmutazy (SOD) przybyło ich komuś bezpośrednio w organach wewnętrznych, tak jak tej ostatniej przybywa w komórkach skóry dzięki stosowaniu jej w kosmetykach. SOD i katalazę można stymulować synergicznie działającymi jako prekursory kompozycjami z ekstraktów roślinnych.

Natomiast peroksydazę, jako jedyną z naszych enzymów można realnie wspomagać suplementując się L-cysteiną oraz właściwym izomerycznie glutationem. Glutation sam w sobie jest zresztą  najważniejszym nieenzymatycznym czynnikiem antyoksydacyjnym, jakim dysponuje nasz organizm. Ten peptyd występuje w każdej jego komórce; szczególnie bogate w jego zasoby są nerki, wątroba i soczewka oka. W sytuacji zagrożenia chorobami zwyrodnieniowymi glutationu nie spożywa się już jako suplement diety; lecz w znacznie wyższych dawkach jako lek.

W największym skrócie:

ORACol jest to pieczołowicie złożony zestaw substancji; które dzięki najwyższej; realnej ORAC; dzięki potwierdzonemu w literaturze działaniu synergicznemu; dzięki dowiedzionemu wpływowi na naturalne procesy antyoksydacyjne zachodzące w organizmie mają właściwości zapobiegania znacznej ilości reakcji naszych komórek z wolnymi rodnikami.

Obok L-cysteiny i glutationu skład ORAColu tworzą najwyższej jakości ekstrakty roślinne o najwyższej ORAC spośród substancji dopuszczonych obecnie do wytwarzania z nich suplementów diety w Unii Europejskiej. Kompozycja ta nieznacznie tylko (i na korzyść) odbiega od składów suplementów antyoksydacyjnych o największym popycie na rynku amerykańskim.

Zyskała ona entuzjastyczne recenzje naszych autorytetów naukowych:

prof. Siergieja A.Batieczki i dr.hab Marka Jędryczki. Obszerną literaturę dowodzącą tak poszczególnego; jak i synergicznego działania składników ORAColu zebrała Olimpia Baranowska i firma IOC, która jest dla nas podwykonawcą tego produktu.

SKŁAD ORAColu
SUROWIEC Skład 1 kapsułki [mg]
Suchy ekstrakt z jagody acai
(25% kwas fenolowy, 1% antocyjaniny)
30
Suchy ekstrakt z owocu aceroli 4:1 20
Suchy ekstrakt z owocu arbuza
(1000 ppm likopenu)
20
Suchy ekstrakt z czerwonego buraka 4:1 20
Suchy ekstrakt z owocu granatu
(40% kwas elagowy)
10
Suchy ekstrakt z owocu maliny
(40% kwas elagowy, 0,7% antocyjaniny)
10
Suchy ekstrakt z jagody goji
(20% polisacharydów)
10
Suchy ekstrakt z pietruszki 10:1 10
Suchy ekstrakt z żurawiny 20:1 10
Suchy ekstrakt z owocu jabłka 4:1 10
Suchy ekstrakt ze szpinaku 4:1 10
Suchy ekstrakt z jarmużu 2% luteiny 10
Suchy ekstrakt z żeń – szenia 4:1 5
Ekstrakt 4:1 z owoców gorzkiego melona Momordica charantia 30
Ekstrakt  z czosnku 4:1 20
Ekstrakt z kory cynamonowca cejlońskiego 4:1 10
Ekstrakt 4:1 z sorgo (Sorghum Moench) 10
Ekstrakt 4:1 z oregano 10
Kakao holenderskie GT 78 10/12% 10
Ekstrakt 4:1 z liści bazylii 10
Ekstrakt 4:1 z kminu rzymskiego 10
Ekstrakt 4:1 z Curry 10
Ekstrakt 4:1 z owocu guanabana
(flaszowiec miękkociernisty)
50
Ekstrakt 4:1 z kurkumy Curcuma longa 20
Ekstrakt z owocu borówki 25% antocyjanów 10
L-cysteina 5mg (L-cysteina HCl * H20) 7,25
L-glutation 15
Sole magnezowe kwasów tłuszczowych 16,75

Dostępność produktu:

ORACol możesz zamówić pod adresem: www.kolagen.pl/p204,oracol.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.