Kolagen w naszej Witaminie C-olway

Kiedyś stosowano ją jako lek na wściekliznę, stąd jej łacińska i angielska nazwa Rosa canina/dog-rose.

Uprawiana była już w starożytnym Rzymie.

Rzymianie wykonywali z niej wieńce, które nakładali na głowę podczas uczt. Wypełniali jej płatkami także poduszki, co miało ich usypiać i uspokajać.

Nasza witamina C-olway

W saszetce naszej Witaminy C-olway znajduje się aż 1 000 mg kolagenu., a konkretniej hydrolizatu kolagenu z łososia doskonałej jakości, hodowanego na wydzielonych akwenach Morza Północnego. Jest to substrat o bardzo wysokiej zawartości cennych aminokwasów: proliny i hydroksyproliny.

Pamiętajcie – nie istnieje coś takiego, jak suplementacja kolagenem. Kolagen jest bardzo delikatny, więc uśmiercają go nasze kwasy żołądkowe. Kiedy mówimy o suplementacji kolagenem, mamy na myśli suplementowanie się aminokwasami takiego rodzaju, jakie budują białka kolagenowe. Dieta prokolagenowa (skórzy, chrąstki, galarety, parówki) to również odżywianie się aminokwasami, które są “budowniczymi” dla białek kolagenowych, a nie dostarczanie organizmowi “zjedzonego” w pożywieniu kolagenu. To właśnie aminokwasy wykazują anaboliczność, czyli sprawiają, że w organizmie tworzą się komórki podobne do tych, z jakich same powstały. Aminokwasy pochodzące z innych białek wykazują tendencję do zamiany nie w nowe komórki białkowe, lecz w energię, a następnie ogromna część ich masy ląduje w naszym układzie wydalniczym.

Witamina C wspomaga produkcję kolagenu w organizmie, więc najważniejsze jest, żeby dostarczyć mu wzoru do jego wytworzenia, dzięki któremu nasz ustrój może sam go “poskładać”. Razem z proszkiem z saszetkami Witaminy C-olway dostarczamy aminogram kolagenu do naszego organizmu.

Jak stosować Witaminę C-olway?

 • Sugerujemy spożycie jednej saszetki dziennie w porze najbardziej oddalonej od posiłku zawierającego owoce, warzywa lub inne źródła naturalnej witaminy C.
 • Zalecane jest również rozdzielenie porcji na 2-3 mniejsze w ciągu dnia.
 • Preparat można rozpuścić w szklance wody, dodać do płynnej przekąski (np. jogurtu) lub spożyć bezpośrednio z saszetki i popić wodą.
 • Preparat może przylegać do ścianek szklanki naczynia lub nie rozpuścić się w wodzie całkowicie. Jest to zupełnie normalne i wynika z ilości i właściwości użytych do produkcji w Witaminie C-olway substancji – kolagenu i ekstraktu z dzikiej róży (70% biomasy). Aby uzyskać jednolity napój, można użyć spieniacza do mleka lub blendera.

Witaminę C kupisz tutaj: http://www.kolagen.pl/p152,witamina-c-olway-z-kolagenem.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

2 Komentarze

 • Anonim
  Posted 0 0 0Polubienia

  kupiłam tę witaminę w postaci żelowej kapsułki,zalecane jest rozdzielenie na 2 porcje, w jaki sposób to zrobić,przecież sa to niewielkie ilości?

  • Agnieszka
   Posted 0 0 0Polubienia

   Witam serdecznie,
   W naszym asortymencie nie mamy żelowych kapsułek. Czy aby na pewno Pani kupiła witaminę C Colway? Jaką dawkę witaminy C ma Pani w kapsułce?
   pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.