Kwasy Omega

Do czego nasze komórki potrzebują kwasów omega?

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe wpływają na procesy zachodzące w komórkach już na poziomie molekularnym. Co oznacza, że działają przez samą obecność lub brak obecności.

Jak?

W dużym uproszczeniu kwasy EPA i DHA dostarczone do komórki zastępują w błonach komórkowych miejsce kwasów nasyconych i/ lub kwasów wielonienasyconych omega-6.

Zwiększona ilość kwasów omega-3 zmniejsza stężenie czynników prozapalnych w komórce. Ponieważ… to właśnie omega-6 są prekursorami tych czynników. Omega-3, zajmując ich miejsce, wypierają z komórki „potencjalnych prowodyrów” stanów zapalnych!

Najlepsza omega: www.kolagen.pl/p107,omega-complex.html

Ich obecność w błonie komórkowej daje nam coś jeszcze – zwiększa jej płynność; co z kolei zapewnia prawidłowe funkcjonowanie, w szczególności komórek mięśnia sercowego, czy układu nerwowego.

Ponadto mają pozytywny wpływ na krążenie krwi, poprawiają ukrwienie mózgu i usprawniają przesyłanie sygnałów nerwowych.

Kwasy omega-3 przez mechanizmy hamujące rozwój stanów zapalnych ograniczają nadmierną krzepliwość krwi. Regulują też m.in. stężenie cytokin, których podwyższony poziom w organizmie sprzyja przewlekłym stanom zapalnym; chorobom o podłożu autoimmunologicznym, miażdżycy, czy powstawaniu nowotworów.

W jakich produktach znajdują się kwasy omega?

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 i -6 nie są wytwarzane w naszych organizmach, dlatego muszą być dostarczone do ustroju z zewnątrz, czyli z pożywieniem. Głównym źródłem kwasów omega-3 są przede wszystkim tłuste ryby, a także owoce morza. Kwasy omega-6 są obecne w oleju sojowym, kukurydzianym, słonecznikowym, a także w żółtku jaj, tłustych rybach morskich i owocach morza.

Niestety badania o zanieczyszczeniu ryb i owoców morza metalami ciężkimi, m.in. rtęcią oraz dioksynami zniechęcają do ich spożywania.

Dlaczego nasza Omega Complex jest wyjątkowa?

Korzystając z dostępnej wiedzy naukowej, sprawdziliśmy dokładnie, jak powinien być skomponowany taki suplement. I.. JUŻ WIEM dlaczego ważna jest przede wszystkim równowaga kwasów tłuszczowych.

Olej rybi, który został użyty w Omedze Complex, jest wysokostandaryzowany na pożądane kwasy tłuszczowe i bardzo skrupulatnie przebadany – nie tylko na wejściu do kraju, ale i po przygotowaniu produktu. Oznacza to, że doskonale wiemy, jaką zawartość EPA i DHA ma każda kapsułka tej Omegi. www.kolagen.pl/p107,omega-complex.html

Bardzo ważny w diecie i bardzo delikatny kwas DHA użyty w naszym suplemencie nie pochodzi jedynie z ryb. Pozyskaliśmy go również z wyjątkowych alg – roślin, produkujących kwasy tłuszczowe o właściwości kwasów zwierzęcych!

Omega..

Proponujemy Ci jedyny na świecie kompleksowy suplement diety Omega, w którym znajduje się Dysmutaza Ponadtlenkowa! Dodana została do składu Omegi zgodnie z przepisami unijnymi, jako „ochraniacz” olei, ale… Wszyscy wiemy o niesamowitych, antyoksydacyjnych właściwości Dysmutazy. To jeden z najciekawszych składników suplementacyjnych, jaki odkryto w naszych czasach.

Omega został uzupełniona o olej lniany inżyniera Nowaka. Posiada liczne badania potwierdzające obecność i zawartość najcenniejszych kwasów tłuszczowych w każdym mililitrze substancji. To jeden z niewielu olei lnianych, który nie traci swoich właściwości i kwasów wielonienasyconych po wielu tygodniach przechowywania w temperaturach pokojowych. Producent oleju wykonuje szczegółowe badania na Uniwersytecie Wrocławskim niemalże przy każdym tłoczeniu.

Kliknij i zamów: www.kolagen.pl/p107,omega-complex.html

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top