Kolagen Platinum – przebarwienia

Dzisiaj poruszę temat przebarwień skórnych, skąd się biorą, jak powstają i czym je usunąć?

Przebarwienia skóry potrafią oszpecić nawet najpiękniejszą twarz. Są to ciemniejsze od reszty ciała, widoczne gołym okiem, niewyczuwalne w dotyku plamki lub plamy na skórze.

Występują w bardzo wielu odcieniach – mogą być zarówno jasnobrunatne, ciemno-różowe, brązowe, jak i czarne. Kształt i wielkość plamek – jest również bardzo zróżnicowany. Przebarwienia mogą znajdować się na całym ciele, ale najwięcej jest ich zazwyczaj w miejscach narażonych na działanie słońca, czyli na twarzy, dekolcie, ramionach, czy dłoniach.

Skąd się biorą i jak powstają?


Przebarwienia powstają w wyniku nadmiernej i nierównomiernej produkcji barwnika – melaniny. Naturalnym czynnikiem pobudzającym produkcję barwnika w organizmie jest promieniowanie ultrafioletowe, czyli UV. Wytwarzanie melaniny jest naturalnym systemem ochronnym organizmu przed nadmiernym i szkodliwym dla skóry promieniowaniem. Jednak, gdy komórki produkujące pigment pracują nieprawidłowo – np. wytwarzają za dużo barwnika lub rozkładają się nierównomiernie na powierzchni skóryzaczynają pojawiać się na niej widoczne, ciemniejsze plamy.

Istnieją również inne przyczyny powstawania przebarwień na skórze.

Jedną z przyczyn mogą być zaburzenia hormonalne. Istotną rolę odgrywa tu poziom hormonów – estrogenu, progesteronu i hormonu melanotropowego, a pośrednio także testosteronu i hormonów tarczycy.

Zachwiania hormonalne towarzyszą często stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, okresowi dojrzewania, ciąży. Warto zatem zbadać poziom hormonów, gdy zauważysz na swojej skórze – nawet w ziemie – zbyt dużą ilość przebarwień.

Za przebarwienia mogą być odpowiedzialne także leki, kosmetyki lub zioła połączone z promieniowaniem UV. Należą do nich, m.in. leki moczopędne i przeciwcukrzycowe, dziurawiec, kosmetyki zawierające retinol lub olejek bergamotowy.

A także niektóre warzywa, owoce, trawy czy rośliny mogą być też odpowiedzialne za przebarwienia. Jeżeli chcesz uniknąć przebarwień, powinnaś wystrzegać się spożywania w nadmiarze pietruszki, selera, limonki czy też ograniczać kontakt z piołunem, ostem oraz z roślinami ozdobnymi, takimi jak chryzantemy, złocienie.

Tak naprawdę cały rok powinnaś chronić skórę filtrami nie niższymi niż 25, a latem powyżej 30. W okresie letnim, co dwie godziny, albo po każdej kąpieli smaruj ciało kremem z filtrem.

Czym je usunąć?


Stosując antykoncepcje doustną, stosuj ochronę przeciwsłoneczną, a najlepiej było by gdybyś unikała opalania się oraz dłuższego przebywania na słońcu. Zwróć uwagę na preparaty światło-uczulające, kolorowe kosmetyki, olejki zapachowe, perfumy, preparaty do pielęgnacji zawierające w swym składzie alkohol.

Ponadto stosuj peelingi złuszczające naskórek,Kolagen Naturalny Silver a także aplikuj Kolagen Naturalny.

W przypadku wystąpienia plam na twarzy zastosuj Kolagen Platinum (jest najbardziej oczyszczony) a w przypadku wystąpienia plam na ramionach, dłoniach, plecach – aplikuj Kolagen Silver.

Nieunikniony jest niestety fakt, że wraz z upływającym czasem – na Twojej skórze pojawią się oznaki starzenia..

Pamiętaj jednak, że stan Twojej skóry jest odbiciemTwojego trybu życia. Dbaj o siebie wszechstronnie, wysypiaj się, sprawiaj sobie przyjemności i uśmiechaj się, a skóra będzie wyglądała młodo aż do późnej starości..

Pamiętaj do usuwania przebarwień na ciele stosujemy Kolagen SILVER, a do usuwania przebarwień na twarzy, szyi i dekolcie stosujemy Kolagen Platinum.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

2 Komentarze

 • Anonim
  Posted 0 0 0Polubienia

  coraz mocniej świeci słonce,nasza skóra narażona jest na jego promienie czy kremy colway zawierają filtry,czy chronią skórę i czy ją skutecznie zabezpieczą.

  • Agnieszka
   Posted 0 0 0Polubienia

   Witam serdecznie,

   Kremy z kolagenem z serii Colway nie zawierają filtrów. Filtry należy stosować dodatkowo.
   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.