Kolagen Platinum – przebarwienia

Dzisiaj poruszę temat przebarwień skórnych, skąd się biorą, jak powstają i czym je usunąć?

Przebarwienia skóry potrafią oszpecić nawet najpiękniejszą twarz. Są to ciemniejsze od reszty ciała, widoczne gołym okiem, niewyczuwalne w dotyku plamki lub plamy na skórze.

Występują w bardzo wielu odcieniach – mogą być zarówno jasnobrunatne, ciemno-różowe, brązowe, jak i czarne. Kształt i wielkość plamek – jest również bardzo zróżnicowany. Przebarwienia mogą znajdować się na całym ciele, ale najwięcej jest ich zazwyczaj w miejscach narażonych na działanie słońca, czyli na twarzy, dekolcie, ramionach, czy dłoniach.

Skąd się biorą i jak powstają?


Przebarwienia powstają w wyniku nadmiernej i nierównomiernej produkcji barwnika – melaniny. Naturalnym czynnikiem pobudzającym produkcję barwnika w organizmie jest promieniowanie ultrafioletowe, czyli UV. Wytwarzanie melaniny jest naturalnym systemem ochronnym organizmu przed nadmiernym i szkodliwym dla skóry promieniowaniem. Jednak, gdy komórki produkujące pigment pracują nieprawidłowo – np. wytwarzają za dużo barwnika lub rozkładają się nierównomiernie na powierzchni skóryzaczynają pojawiać się na niej widoczne, ciemniejsze plamy.

Istnieją również inne przyczyny powstawania przebarwień na skórze.

Jedną z przyczyn mogą być zaburzenia hormonalne. Istotną rolę odgrywa tu poziom hormonów – estrogenu, progesteronu i hormonu melanotropowego, a pośrednio także testosteronu i hormonów tarczycy.

Zachwiania hormonalne towarzyszą często stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, okresowi dojrzewania, ciąży. Warto zatem zbadać poziom hormonów, gdy zauważysz na swojej skórze – nawet w ziemie – zbyt dużą ilość przebarwień.

Za przebarwienia mogą być odpowiedzialne także leki, kosmetyki lub zioła połączone z promieniowaniem UV. Należą do nich, m.in. leki moczopędne i przeciwcukrzycowe, dziurawiec, kosmetyki zawierające retinol lub olejek bergamotowy.

A także niektóre warzywa, owoce, trawy czy rośliny mogą być też odpowiedzialne za przebarwienia. Jeżeli chcesz uniknąć przebarwień, powinnaś wystrzegać się spożywania w nadmiarze pietruszki, selera, limonki czy też ograniczać kontakt z piołunem, ostem oraz z roślinami ozdobnymi, takimi jak chryzantemy, złocienie.

Tak naprawdę cały rok powinnaś chronić skórę filtrami nie niższymi niż 25, a latem powyżej 30. W okresie letnim, co dwie godziny, albo po każdej kąpieli smaruj ciało kremem z filtrem.

Czym je usunąć?


Stosując antykoncepcje doustną, stosuj ochronę przeciwsłoneczną, a najlepiej było by gdybyś unikała opalania się oraz dłuższego przebywania na słońcu. Zwróć uwagę na preparaty światło-uczulające, kolorowe kosmetyki, olejki zapachowe, perfumy, preparaty do pielęgnacji zawierające w swym składzie alkohol.

Ponadto stosuj peelingi złuszczające naskórek,Kolagen Naturalny Silver a także aplikuj Kolagen Naturalny.

W przypadku wystąpienia plam na twarzy zastosuj Kolagen Platinum (jest najbardziej oczyszczony) a w przypadku wystąpienia plam na ramionach, dłoniach, plecach – aplikuj Kolagen Silver.

Nieunikniony jest niestety fakt, że wraz z upływającym czasem – na Twojej skórze pojawią się oznaki starzenia..

Pamiętaj jednak, że stan Twojej skóry jest odbiciemTwojego trybu życia. Dbaj o siebie wszechstronnie, wysypiaj się, sprawiaj sobie przyjemności i uśmiechaj się, a skóra będzie wyglądała młodo aż do późnej starości..

Pamiętaj do usuwania przebarwień na ciele stosujemy Kolagen SILVER, a do usuwania przebarwień na twarzy, szyi i dekolcie stosujemy Kolagen Platinum.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

2 thoughts on “Kolagen Platinum – przebarwienia

  1. coraz mocniej świeci słonce,nasza skóra narażona jest na jego promienie czy kremy colway zawierają filtry,czy chronią skórę i czy ją skutecznie zabezpieczą.

    1. Witam serdecznie,

      Kremy z kolagenem z serii Colway nie zawierają filtrów. Filtry należy stosować dodatkowo.
      Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top