Jak zadbać o skórę na koniec lata?

leaves-578903_1920Słona woda nad morzem i porywisty wiatr w górach, a do kompletu klimatyzacja w pokoju hotelowym… W rezultacie my wracamy z urlopu wypoczęci. Natomiast nasza skóra dopiero wtedy może odetchnąć. Teraz to ona zasługuje na naszą szczególną uwagę. Przeczytaj jak zadbać o skórę na koniec lata?

1. Złuszczaj

Nasza skóra cały czas się odnawia. Martwe komórki są zastępowane nowymi. Od czasu do czasu warto wspomóc ten proces. Służą do tego różnego rodzaju peelingi. Głównym zadaniem tych kosmetyków jest złuszczenie martwego naskórka. W rezultacie skóra staje się gładsza i jaśniejsza. Oprócz tego w taki sposób pielęgnowana skóra lepiej przyswaja zawarte w kosmetykach substancje odżywcze.

W sklepach możemy spotkać się z różnymi rodzajami peelingów. Który z nich wybrać?

Ogólna zasada mówi, że peelingi gruboziarniste przeznaczone są dla cery tłustej i mieszanej. Natomiast drobnoziarniste i enzymatyczne do cery suchej i wrażliwej.

Osobiście polecam stosowanie Scrubu do ciała z kolagenem. Produkt ten zawiera starannie wyselekcjonowane kryształki cukru zatopione w oleju arganowym i słonecznikowym. Ma też piękny magnoliowy zapach. Skóra po użyciu scrubu jest niesamowicie gładka, miękka i pięknie rozświetlona.

 peeling-scrub-do-ciala-z_408

2. Nawilżaj

Drugiem bardzo ważnym krokiem w pielęgnacji skóry jest nawilżanie. Nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą, jeżeli skóra będzie po prostu przesuszona.

Dobrego nawilżenia potrzebuje też skóra tłusta. Wbrew pozorom celowe przesuszanie skóry tłustej nie poprawi jej kondycji. W takim przypadku skóra tłusta, aby bronić się przed nadmiernym wysychaniem, zacznie produkować więcej sebum.

Przesuszona skóra jest mniej odporna na starzenie się. Traci ona elastyczność, a zmarszczki stają się bardziej widoczne.

W nawilżaniu skóry najlepiej sprawdzi się Ultranawilżający Balsam Kolagenowy Do Ciała.  Oprócz kolagenu zawiera on także masło Shea, olej ze słodkich migdałów, oraz kwas hialuronowy.  Dzięki stosowaniu balsamu twoja skóra będzie intensywnie nawilżona i odżywiona. W widoczny sposób poprawi się także jej elastyczność.

Pamiętaj również o piciu odpowiedniej ilości wody. Skórę należy nawilżać nie tylko od zewnątrz, ale tez od zewnątrz.

ultranawilzajacy-balsam_342

3. Odżywiaj

Oprócz wody skóra potrzebuje też wielu innych składników odżywczych. Każdy z nich pełni inną funkcję. Aloes ma działanie kojąco-gojące. Natomiast kwas foliowy wpływa na regulowanie wzrostu i właściwe funkcjonowanie komórek.

 Najważniejszym składnikiem skóry jest kolagen. Białko to zapewnia skórze właściwą elastyczność. Gdy go zabraknie skóra automatycznie zaczyna wyglądać staro.

Niestety już po 25 roku życia zaczynamy powoli tracić kolagen. Aby zachować młody wygląd musimy zacząć dostarczać go skórze z innych źródeł.

Najlepszy rezultaty osiągniesz stosując czysty kolagen. Gorąco polecam ci Kolagen Naturalny Silver. Produkt ten nie zawiera żadnych konserwantów. Jest to produkt w 100% naturalny.

silver

Wszystkie wspominane produkty kupisz tutaj: www.kolagen.pl/k30,colway.html.

Posts created 63

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top