Na ratunek dłoniom

hand-302802_1920Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Niestety są one najczęściej narażone na niekorzystne warunki pogodowe.

Mróz powoduje, że nasze dłonie stają się przesuszone, a nawet zaczynają pojawiać się na nich bolesne pęknięcia. Jak można się przed tym chronić?

Noś rękawiczki

Nigdy nie wychodź z domu bez rękawiczek. Najlepiej jeszcze przed wyjściem nakremuj dłonie i od razu załóż rękawiczki. Nie czekaj z ich założeniem, aż Twoje ręce staną się lodowato zimne. Najcieplejsze będą te z wełny, ale nie każdemu mogą one przypaść do gustu. Wełna może podrażniać skórę dłoni. W takim wypadku o wiele lepiej sprawdzą się, podobnie ciepłe, rękawiczki wykonane z polaru.

Jeżeli jednak po powrocie do domu mimo wszystko Twoje dłonie będą przypominały sople lodu nie wkładaj ich od razu do bardzo gorącej wody. Rozgrzewaj je stopniowo.

Uważaj na detergenty

Do prac domowych takich jak pranie ręczne, czy zmywanie zakładaj specjalne gumowe rękawice. Ochronią one Twoje dłonie przed działaniem detergentów, które mogą jeszcze bardziej wysuszać skórę dłoni. Jeżeli jesteś uczulona na lateks (główny składnik popularnych gumowych rękawic) wybierz rękawice wykonane z innych tworzyw. Możesz też używać detergentów, które posiadają w swoim składzie specjalne formuły chroniące dłonie.

Pamiętaj, aby po każdym sprzątaniu, czy zmywaniu umyć ręce, oraz użyć dobrego kremu nawilżającego.

Nawilżaj

Podstawą pielęgnacji każdej partii skóry jest właściwe nawilżenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku skóry dłoni, ponieważ posada ona małą ilość gruczołów łojowych. Nadmiernemu wysuszeniu skóry sprzyjają także niskie temperatury. Staraj się więc nie dopuszczać do zbytniego wychłodzenia dłoni. Zawsze przed wyjściem używaj kremu nawilżającego.

Krem do rąk powinien na stałe zagościć w Twojej torebce. Używaj go tak często jak potrzebują tego Twoje dłonie.

Jaki krem będzie dla ciebie odpowiedni? Osobiście polecam Ci Krem do rąk firmy Colway International. Zawarty w kosmetyku kolagen doskonale nawilża, uelastycznia i regeneruje skórę. Krem ma też w swoim składzie Glycofilm. Składnik ten tworzy na skórze ochronny film – tzw. „drugą skórę”. Otula on skórę dłoni ochronnym płaszczem przez co zabezpiecza ją przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak: promieniowanie UV, zanieczyszczenia, surfakty (SLS).

Produkt kupisz tutaj: http://www.kolagen.pl/p94,krem-do-rak.html.

krem do rąk colway

Możesz też od czasu do czasu zafundować swoim dłoniom małe spa, np. kąpiel parafinową, lub peeling. Pamiętaj tylko, że zbyt częste stosowanie kosmetyków złuszczających może dodatkowo podrażniać skórę.

Posts created 63

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top