Jak NIE walczyć z rozstępami?

rozstępyWydawać by się mogło, że jednym z najlepszych źródeł informacji dotyczących różnego rodzaju dolegliwości (nie licząc wizyty u lekarza specjalisty) jest internet, a zwłaszcza fora internetowe.

Są to miejsca, w których spotykają się ludzie, których łączy wspólny problem.

Bardzo często są tam także osoby, które już znają skuteczne rozwiązanie problemu lub nawet są specjalistami w danej dziedzinie.

Właśnie dlatego ciekawi mnie to, dlaczego na forach internetowych znaleźć można tak wiele absurdalnych porad?

Rozstępy zazwyczaj pojawiają się nagle i są wielkim zdziwieniem dla ich posiadacza. Nic dziwnego. Każdy chciałby przecież cieszyć się zdrową i piękną skórą, a pojawiające się, czerwone prążki wcale tego nie ułatwiają.


Potrafią za to naprawdę popsuć humor i poważnie zmartwić. Najszybszą reakcją jest szybki podgląd stron internetowych, poświęconych tematyce usuwanie rozstępów. Temat ten często powtarza się na licznych forach internetowych, dlatego znalezienie porad nie jest żadnym problemem. Wiele internautek służy pomocą. Czy aby na pewno?

Oczywiście, w internecie można znaleźć wiele cennych porad na wiele tematów, także na forach. Można jednak trafić także na całkiem bezsensowne teorie, których zastosowanie może przynieść więcej szkód, niż korzyści. Internautki przekazują sobie bowiem takie sposoby leczenia rozstępów, które mogą Ci wręcz zagrozić, a nie pomóc.

Przykładem takiego absurdalnego sposobu na usunięcie rozstępów jest gorąca kąpiel w mleku. Nie musisz tego próbować nawet, jeśli naprawdę bardzo Ci zależy na likwidacji rozstępów. Gorące mleko wywołuje szerokie oparzenia, które nie tylko pogorszą stan Twojej skóry, ale mogą pozostawić ślady na całe życie.

Inną beznadziejną metodą szerzoną na forach internetowych jest smarowanie zmienionej skóry czystym spirytusem. Takie działania na pewno nie usuną Twoich rozstępów. Spirytus jedynie wysuszy skórę, ale w żaden sposób nie może wpłynąć na regenerację popękanych włókien kolagenowych.

Choć w internecie można znaleźć jeszcze wiele różnych metod usuwania rozstępów, to warto jednak skorzystać ze sprawdzonych sposobów i specjalistycznych środków. Możesz mieć wówczas pewność, że nie zaszkodzisz swojemu zdrowiu i będziesz pod właściwą opieką.

 

Posts created 124

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top