Fraxel Laser na rozstępy – czy warto?

fraxel laser na rozstępyChoć tak wiele mówi się o konieczności natychmiastowej reakcji na pojawiające się rozstępy, to wciąż większości z nas zdarza się zaniedbywać naszą skórę i pozostawiać ją bez odpowiedniej pielęgnacji.

Trzeba pamiętać, że takie zaniedbania prowadzą do zabliźnienia czerwonych rozstępów, a usunięcie powstałych w ten sposób blizn jest niemal niemożliwe.

Istnieją jednak nowoczesne metody, jak Fraxel Laser, których zadaniem jest właśnie rozwiązywanie takich problemów.

Czym jest Fraxel Laser?

Fraxel laser to nowoczesny zabieg, który ma na celu poprawę kondycji skóry oraz redukcję zmarszczek, rozstępów, blizn oraz innych niepożądanych zmian skórnych. Pierwsze próby lasera Fraxel przeprowadzono w 2001 roku. Amerykańska firma, która opatentowała urządzenie, dostała zgodę na stosowanie lasera do redukcji zmarszczek, blizn potrądzikowych i rozstępów. W Polsce Fraxel Laser stosowany jest od 2006 roku.

Jak działa Fraxel Laser?

Urządzenia służące do zabiegu wykorzystują zasadę frakcjonowanej termolizy. Aparat wysyła wiązkę promieniowania laserowego o długości fali około 1550 nanometrów. Woda zawarta w skórze pochłania energię tego promieniowania.

Promień lasera „dziurkuje” naszą skórę. Na jednym centymetrze naświetlonej skóry powstają tysiące mikrodziurek. Ma to na celu pobudzenie skóry właściwej do regeneracji i stymulację fibroblastów (komórek skóry) do produkcji kolagenu. Dokładne parametry naświetlania lasera są jednak dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Czy warto stosować Fraxel Laser do usuwania rozstępów?

Choć Fraxel Laser oferowany jest jako nowoczesny i skuteczny zabieg, jest on także dość bolesny. W czasie zabiegu wykonywane są przecież tysiące nakłuć skóry. W celu minimalizacji bólu niektóre salony stosują specjalne kremy znieczulające lub aparaty chłodzące.

Po zabiegu laserowym skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Ślady zabiegu mogą utrzymywać się przez dłuższy czas. Możemy temu towarzyszyć także pieczenie skóry. Można to porównać do oparzenia słonecznego, dlatego podrażnioną skórę należy podobnie traktować. Bezwzględnie należy chronić ją przed słońcem oraz odpowiednio nawilżać.

Fraxel Laser do usuwania rozstępów nie może być jednak stosowany w każdym przypadku. Z zabiegu muszą zrezygnować przede wszystkim osoby przyjmujące retinoidy. Są one często stosowane w leczeniu trądziku. Skóra poddawana zabiegowi nie może być także opalona. Przeciwwskazaniem są także infekcje skórne, ciąża, czy też karmienie piersią.

Fraxel Laser jest jedną z najskuteczniejszych obecnie metod usuwania rozstępów, jednak kuracja ma także swoje wady. Wspomniane zostały przeciwwskazania oraz skutki uboczne takiego zabiegu. Koniecznie należy wspomnieć także, że pojedynczy zabieg nie wystarczy dla osiągnięcia zadowalającego efektu. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Najważniejszą wadą zabiegu jest jednak jego koszt. Pojedynczy zabieg to koszt 2500 zł (!).

Jest jednak preparat który nie wywołuje reakcji, jest naturalny, i przy regularnym i sumiennym stosowaniu przyniesie Ci efekty jak Fraxel Laser

Kolagen Silver

 

Posts created 124

2 thoughts on “Fraxel Laser na rozstępy – czy warto?

  1. Zabiegi laserem Fraxel stosowane są także do poprawy wyglądu skóry i usuwania drobnych zmarszczek. Polecają go zarówno specjaliści jak również sami pacjenci.

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top