Mezoterapia igłowa, czyli koktajl dla Twojej skóry

Na skutek coraz częściej występujących problemów skórnych oraz coraz większej dbałości kobiet o kondycję ich skóry rynek zabiegów kosmetycznych wciąż się poszerza.

Jednym z zabiegów, który coraz częściej pojawia się w ofercie salonów kosmetycznych i gabinetów dermatologicznych jest mezoterapia.

Na czym polega?

Mezoterapia jest nowoczesnym i bardzo wszechstronnym zabiegiem. Wykonywana jest nie tylko do likwidacji rozstępów, ale także zmarszczek, cellulitu, przebarwień i blizn, a nawet jako zabieg hamujący proces łysienia.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa wykonywana jest wyłącznie przez lekarza i jest zabiegiem iniekcyjnym. Polega ona na wstrzykiwaniu niewielkich dawek leczniczych substancji. Zazwyczaj są to specjalne mieszanki rewitalizujące i regenerujące, nazywane „koktajlami”.

Skład koktajlu może być różny w zależności od celu zabiegu. Różne mieszanki charakteryzują się bowiem różnym działaniem. Mogą odżywiać, regenerować lub pobudzać. Wstrzykiwane substancje nie przenikają do układu krążenia, tylko działają miejscowo powoli rozchodząc się w skórze. Najczęściej stosowane preparaty to: Conjonctyl, Mesolift i NCTF.

Jak wygląda mezoterapia igłowa?

Zabieg ten jest wykonywany tylko i wyłącznie przez lekarza, a przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Czasem wcześniej wykonywane jest znieczulenie poprzez zastosowanie specjalnej maści.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu śródskórnie substancji odżywczych. Zazwyczaj nie głębiej, niż 5mm pod powierzchnię skóry. Efekty prawidłowo przeprowadzonej mezoterapii są widoczne już po serii kilku zabiegów. Można zaobserwować znaczną poprawę kondycji skóry i widoczną redukcję istniejących rozstępów.

Czy mogę zastosować mezoterapię?

Mezoterapia igłowa bardzo często przynosi zadowalające efekty. Nie każdy może się jej jednak poddać. Najczęstszą przeszkodą przed zastosowaniem mezoterapii w celu usunięcia rozstępów jest ciąża lub karmienie piersią. A przecież to właśnie podczas ciąży najczęściej chcemy się pozbyć rozstępów. Inne przeciwwskazania to: cukrzyca, zażywanie leków przeciwzakrzepowych, alergie, skóra naczyniowa oraz choroby nowotworowe.

Ponadto zabieg może także wywoływać niepożądane efekty, takie jak zaczerwienienie nakłuwanych miejsc, opuchlizna, czy też sporadyczne wybroczyny. Wystąpienie niepożądanych objawów jest jednak uzależnione od typu skóry i jej wrażliwości na ukłucia igłą.

 

Preparatem na rozstępy, który możesz stosować nawet w ciąży i w trakcie karmienia jest kolagen Silver. Jest całkowicie naturalny, nie uczula, możesz go używać bez obaw i cieszyć się jędrną, nawilżoną skórą bez rozstępów.

zamow

 

Posts created 124

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top