Jak dobrać kremy na rozstępy?

skuteczne kremy na rozstępyKremy na rozstępy charakteryzują się intensywnym działaniem nie tylko nawilżającym, ale także ujędrniającym, co czyni skórę elastyczną i odporną na powstawanie rozstępów.

Zapewniają to specjalnie dobrane składniki, których zadaniem jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz odbudowy włókien kolagenowych wzmacniających strukturę skóry.

Pełne bezpieczeństwo i skuteczność zapewniają tylko naturalne składniki, które zmniejszają ryzyko występowania reakcji alergicznych i jakichkolwiek skutków ubocznych.

Jakie składniki muszą zawierać kremy na rozstępy?

Zdrowie i jędrność skóry zapewniają przede wszystkim witaminy. Ogromne znaczenie dla kondycji skóry ma witamina E. Jest to silny przeciwutleniacz, który zapobiega szkodliwemu działaniu wolnych rodników oraz regeneruje skórę. Bardzo często witamina E nazywana jest także „witaminą młodości”. Nic dziwnego, skoro ma tak duży wpływ na spowolnienie procesów starzenia.

Zapewnia przy tym spójność i jędrność skóry, dzięki czemu jest ona bardziej odporna na powstawanie rozstępów. Właśnie dlatego witamina E jest podstawowym składnikiem różnego rodzaju kremów do pielęgnacji skóry. Zawierają ją także kremy na rozstępy.

Innym znaczącym składnikiem kremów na rozstępy jest witamina B5. Bierze ona aktywny udział w regeneracji skóry, gdyż odpowiada za wzrost nowych komórek. Poprzez odbudowę struktury skóry przywraca jej naturalny stan likwidując rozstępy i inne zmiany skórne.

W kremach na rozstępy często zawarta jest także witamina A. Jest to kolejny antyoksydant walczący o powstrzymanie procesów starzenia. Chroni także skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, wzmacnia tkanki i wspomaga wzrost nowych komórek, co sprzyja odbudowie struktury skóry obarczonej rozstępami.

Wzrost komórek skóry oraz wytwarzanie nowych wymaga także wsparcia witaminy D3. Zawartość witaminy D3 w kremach na rozstępy zwiększa wchłanianie witamin A i E, dzięki czemu skuteczność preparatu w walce z rozstępami jest jeszcze większa.

Kolagen jako składnik kremów na rozstępy

Jedno jest pewne – to właśnie kolagen jest najważniejszą substancją odpowiadającą za elastyczność i jędrność skóry. To właśnie włókna kolagenowe tworzą strukturę podporową skóry, która spaja jej komórki i chroni je przed szkodliwymi zmianami. Warto zatem zadbać o odpowiednią ilość kolagenu w organizmie.

Kremy na rozstępy bardzo często zwierają różnego rodzaju składniki, których zadaniem jest pobudzenie fibroblastów do produkcji większej ilości białka. Często jest w tym celu wykorzystywany wyciąg z pestek z grejpfruta, aloe vera, krzem lub wyciąg z alg morskich. Kremy na rozstępy zawierające wymienione składniki mogą naturalnie wspomagać zdolność organizmu do produkcji kolagenu, co skutecznie chroni przed powstawaniem rozstępów oraz pomaga w likwidacji już istniejących.

Najlepszym sposobem stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu jest jednak zastosowanie białka o identycznej strukturze, jak kolagen w ludzkim organizmie. Strukturę nazywaną potrójną helisą zachowuje tylko białko pozyskiwane z rybich skór. Jest to jedyne źródło aktywnego kolagenu, który ma czynny wpływ na produkcję białka w ludzkim organizmie.

Kolagen SILVER oparty na rybim białku nie jest zwykłym kremem na rozstępy, a nowoczesnym preparatem odmładzającym i przywracającym naturalną strukturę skóry. Silne działanie nawilżające i regenerujące włókna kolagenowe pozwala skórze odzyskać elastyczność i jędrność, co zapewni jej skuteczną ochronę przed powstawaniem rozstępów oraz pomoże w likwidacji już istniejących.

zamów krem na rozstępy

 

Posts created 124

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top