Masło kakaowe na rozstępy? Dowiedz się dlaczego nie.

Kobiety posiadające rozstępy czują się szczególnie oszpecone i zazwyczaj wytrwale szukają skutecznego sposobu, by przywrócić swojej skórze zdrowy wygląd.

Sposobów walki z rozstępami jest wiele, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne. Naukowcy wykazali właśnie nieskuteczność jednego z popularnych preparatów przeciw rozstępom.

Chodzi o masło kakaowe, które uważane było za jeden z najważniejszych składników środków na rozstępy.

Masło kakaowe to jeden z najczęściej stosowanych środków do walki z rozstępami. Budzi ono jednak bardzo wiele kontrowersji. Masło kakaowe jest często zalecane zwłaszcza kobietom w ciąży. Za jego stosowaniem przemawia przede wszystkim fakt, że jest to składnik naturalny i w pełni bezpieczny.

Wcieranie masła kakaowego w skórę pokrytą rozstępami zapewnia jej efekt nawilżenia i odżywienia, co ma jej pomóc w leczeniu szpecących pęknięć. Czy jednak jest to tak skuteczne, jak dotychczas sądzono?

Najnowsze badania naukowców dowodzą, że zastosowanie balsamu zawierającego masło kakaowe nie może zapobiec powstawaniu rozstępów.

Dowiedli tego badacze z Amerykańskiego Uniwersytetu Medycznego w Bejrucie. Przeprowadzili eksperyment, w którym udział wzięło 210 kobiet w ciąży. Połowa z nich aplikowała na powierzchnię skóry raz na dobę masło kakaowe, druga połowa zaś placebo.

Po zakończeniu testu okazało się, że mimo wszystko rozstępy pojawiły się u 45% kobiet stosujących masło kakaowe oraz u 49% kobiet używających placebo. Choć widać różnicę między tymi wynikami, to ze statystycznego punktu jest ona tak niewielka, że nie ma żadnego znaczenia. Wynika z tego, że nie ma żadnych medycznych dowodów na to, że masło kakaowe może wspomagać likwidację rozstępów lub im zapobiegać.

Jeśli zatem decydujesz się na stosowanie masła kakaowego, by zapobiegać powstawaniu rozstępów podczas ciąży, warto wesprzeć się dodatkowo innym preparatem przeciw rozstępom.

Kolagen Silver

 

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.