Białe rozstępy

Rozstępy to bardzo często spotykane schorzenie skórne, które pojawia się w miejscach, gdzie skóra poddawana jest znacznym rozciągnięciom.

Bardzo wielu ludzi boryka się z problemem rozstępów nie mogąc sobie z nimi poradzić. Prawdą jest, że usunięcie rozstępów to trudne zadanie.

Trzeba jednak zauważyć, że na leczenie jest już za późno, gdy na ciele pojawiają się białe rozstępy.

Należy wyróżnić etapy rozwoju rozstępów i zaznaczyć, co można zrobić, gdy mamy już białe rozstępy.

Białe rozstępy są to tak naprawdę pozostałości po rozstępach. Jest to najgorszy stan z możliwych. Białe rozstępy świadczą o zaniedbaniu i o tym, że nie przystąpiłaś do leczenia rozstępów w odpowiednim momencie.

Fakt, usuwanie rozstępów nie jest prostym zadaniem, jednak odpowiednio wcześnie podjęte działania pozwalają na niemal całkowitą redukcję ich widoczności.

Białe rozstępy to stan, którego likwidacja jest już praktycznie niemożliwa, gdyż są to jedynie blizny pozostałe po rozstępach.

Pojawiające się na skórze rozstępy są początkowo w pierwszej fazie – zapalnej. Mają wtedy wyraźny, czerwony kolor, czasem nawet czerwononiebieski. Jest to najlepszy moment na podjęcie działań mających na celu likwidację rozstępów. Jeśli przegapisz ten moment, świeże rany zaczną się zabliźniać, a na ich miejscu pojawią się białe rozstępy.

Druga faza życia rozstępów nazywana jest fazą zanikową. W tym okresie można odnieść wrażenie, że rozstępy same znikają. Jest to jednak tylko złudzenie. Rozstępy jaśnieją i stają się mniej widoczne. Zmieniają się jednak w białe pasma blizn. Są one wyczuwalne w dotyku, a pozbycie się białych rozstępów jest niemożliwe. Jedyne, co można w tej sytuacji zrobić, to na różne sposoby próbować je spłycać i czynić mniej widocznymi.

Całkowite usunięcie białych rozstępów jest możliwe tylko poprzez ingerencję chirurgiczną. Wówczas wycinany jest kawałek skóry, na której znajdują się brzydkie pręgi. Niestety, taki zabieg pozostawia po sobie blizny, które mogą być jeszcze gorsze, niż białe rozstępy. Poza tym nie ma pewności, że rozstępy nie powrócą.

W celu zmniejszenia widoczności białych rozstępów można skorzystać z ofert salonów kosmetycznych. Dostępnych jest kilka zabiegów:

  • peeling chemiczny,
  • mikrodermabrazja,
  • laseroterapia,
  • mezoterapia,
  • dermabrazja laserowa.

Nawet najbardziej kosztowne zabiegi jednak nie gwarantują całkowitego usunięcia białych rozstępów. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, by zapobiegać powstawaniu kolejnych prążków, a w tym celu najlepszym sposobem będzie skorzystanie z kolagenowych kremów przeciw rozstępom.

preparat na białe rozstępy

 

Posts created 124

4 thoughts on “Białe rozstępy

  1. Ja na pewno w przypadku swojej córki postąpiłam znacznie inaczej niż to kiedyś było u mnie. Nie było takiej wiedzy, świadomości, a przede wszystkim możliwości. Teraz w wielu przypadkach można zapobiec powstaniu wielu śladów odpowiednią pielęgnacją. Jest wiele kosmetyków dobrych. Można przewidzieć mniej więcej że jak dziecko zaczyna mocno rosnąć to warto wdrożyć taką pielęgnację, ewentualnie skorzystać z dobrodziejstw zabiegów np. mezoterapii. Ale oczywiście jak się zaniedba to białe rozstępy mogą pozostać już na zawsze

  2. można spróbować coś z bluszczem bo nie dość że poprawia wchłanianie innych składników to też uelastycznia skórę, do tego też dobrze na skórę i dogłębnie zadziała ruszczyk, podobno dobry na naczynka ale super ujędrnia to powinien wygładzić nawet takie co już są białe, kofeina dodatkowo będzie pobudzać skórę i też większa szansa na regeneracje

  3. na białe raczej kremy nie pomogą niestety :/ na czerwone jak najbardziej (bo sama stosowałam i pozbyłam się ich bez większego problemu) ale białe rozstępy to głównie zabiegi i ew. krem dla utrzymania efektów… a najlepiej to stosować krem zanim rozstępy się pokażą 🙂 i to najlepiej naturalny

  4. Ech, gdybym tylko była mądrzejsza te kilka lat temu. Teraz tylko czytam o tych białych rozstępach i załamuję ręce, że trudno teraz cokolwiek z tym zrobić. 🙁 Ale i tak będę walczyć. ostatnio słyszałam o nowym kremie na rynku . Jakiś (wymoderowano) czy coś takiego. Ktoś może o nim słyszał i ma jakieś opinie?

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top