Masuj te 5 punktów na podkrążone oczy

Masaż 5 punktów w okół oczu. Tak jak ujędrnić skórę można nie tylko kosmetykami, ale też regularnymi ćwiczeniami, tak samo można masażami pomóc swoim opuchniętym oczom.

Masaż 5 punktów w okół oczu może Ci szczególnie pomóc, jeżeli dużo czasu spędzasz przed komputerem 🙂

Masz 5 minut? Masaż 5 punktów w okół oczu

Zrób sobie krótką przerwę, aby zrelaksować swoje oczy.. Jeśli pracujesz przed monitorem przez dłuższy okres czasu, lub wykonujesz inne czynności wymagające precyzji, prawdopodobnie Twoje oczy męczą się, zanim skończy się dzień.

Masaż 5 punktów w okół oczu może Ci szczególnie pomóc. Zwiększa krążenie i łagodzi uczucie zmęczonych oczu.
1. Przyłóż środkowe palce w okolicy wewnętrznych kącików oczu – uciskaj delikatnie, pulsacyjnie – 10-15 razy.masaż 5 punktów w okół oczu2. Następnie uciskamy 10-15 razy punkt znajdujący się na początku brwi.3. Kolejny punkt zlokalizowany jest pod brwiami – w miejscu zagięcia łuku brwiowego. Pulsacyjnie uciskamy 10-15 razy.4. Punkt wyznaczają kąciki zewnętrzne. Jest to wgłębienie znajdujące się za kością na wysokości kącików oczu. Również uciskamy pulsacyjnie 10-15 razy.masaż 5 punktów w okół oczu5. Ostatnie miejsce ucisków to punkt pod okiem. Również uciskamy pulsacyjnie 10-15 razy.masaż 5 punktów w okół oczuPowtórz wszystkie etapy 3-5 razy.

Aby przeciwdziałać złemu krążeniu krwi, którego objawem są podkrążone oczy, możesz również wypróbować poniższe ćwiczenia. Wzmacniają mięśnie otaczające oko.1. Trzymaj głowę nieruchomo i patrz w sufit, potem na podłogę. Powtarzaj ten ruch oczu kilka razy. Oczy poruszają się wolno.
2. Rozglądaj się na boki. Raz w jedną stronę, raz w drugą.
3. Patrz w górę i w dół przez przeciwległe kąciki oczu.
4. Wykonuj ruchy okrężne oczami – najpierw w kierunku ruchu wskazówek zegara, później w przeciwnym.
5. Ćwiczenie zawsze należy kończyć masażem oraz uciskiem dłoni na oczach, aby przekazać im ciepło i energię.

Ciekawa jestem Twojej opinii na temat takiego masażu w okół oczu? Masz jakieś doświadczenia z tym związane?
Podziel się opinią w komentarzu 🙂

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu. Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób.

Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku i polubić mojego Fanpage’a 🙂

Posts created 124

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top