Jak długo stosować kolagen?

kolagen naturalnyKto pyta, nie błądzi :). Pytania o KOLAGEN do Agnieszki:

Jak długo stosować kolagen?

Praktycznie codziennie słyszę to samo pytanie. Tak naprawdę, nie ma określonego czasu na stosowanie kolagenu. Bo jest to kwestia indywidualna każdego z nas.

Jak zatem określić ten czas?
Myślę, że prawidłowa odpowiedź brzmi codziennie, do końca życia. Zdecydowanie najlepiej będzie dla Ciebie i Twojej skóry JUŻ ZAWSZE stosować ten żel!

A jak długo chcesz mieć piękną skórę?

Bez tych wszystkich bruzd, zmarszczek, sińców, bez plam/przebarwień? Taką zadbaną, jędrną, czy świetlistą skórę? Bez popękanych naczynek na całym ciele?
Jak długo chcesz wyglądać młodo i zatrzymać nieszczęsny proces starzenia się?
Jak długo chcesz, by Twoje włosy były zdrowe, piękne i mocne; aby nie kruszyły się oraz nie straciły swojego blasku?
Jak długo chcesz, by organy wewnętrzne były zdrowe i funkcjonowały prawidłowo? Więc, jak długo… JAK?

Czy już nie zawsze?

Osobiście kolagen stosuję od 2008 roku i nie widzę potrzeby, aby robić przerwy. Dla mnie, jest to główny kosmetyk, którego używam w codziennej pielęgnacji. Nie wyobrażam sobie dnia bez kolagenu. To taki przyjemny obowiązek. A skoro widzę różnicę, tym bardziej mam motywację do stosowania.

Ile razy dziennie stosować żel? Jak często?

Produkt stosujemy codziennie. Na początku 2-3 razy dziennie, bo skóra potrzebuje dawki uderzeniowej. I co ważne – zawsze na skórę czystą (bez makijażu; czy innych kosmetyków, np. mleczek, płynów micelarnych).

Jeżeli skóra jest już nasycona kolagenem, możesz stosować go rzadziej; jeden – dwa razy na dobę. Na pewno obowiązkowo zastosuj produkt na noc, ponieważ skóra inaczej się regeneruje podczas Twojego snu.

Nie zapominaj; o stosowaniu peelingu złuszczającego na twarz. Peeling usunie obumarły naskórek i spowoduje, że kolagen łatwiej będzie wnikał w głąb skóry.
Ten preparat złuszczający – zastosuj co 3-4 dni, czyli mniej więcej 1-2 w tygodniu.

Trzecie, często pojawiające się pytanie: Czy trzeba, co jakiś czas, zmienić kolagen?

Moim zdaniem, nie ma takiej potrzeby. Chyba, że skóra sama będzie tego potrzebować.
Podam Ci przykład: stosujesz kolagen Platinum, i zachodzisz w ciążę; zmiany hormonalne mogą spowodować wysyp skórny na twarzy, wtedy polecałabym Ci zmienić i zastosować Kolagen Gold. Działa on przeciwzapalnie. Jest to specjalny produkt ukierunkowany na taki właśnie problem.

Z uwagi na to, że co jakiś czas pojawiają się u nas nowości kolagenowe, polecałabym zmienić – by spróbować nowych żeli, nowszej generacji 🙂

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.