List do św. Mikołaja

Jak co roku – o tej porze, Mikołajki i Boże Narodzenie tuż.. tuż.. Najwyższy czas więc, napisać list do św. Mikołaja.

listZ listu dowiesz się: o czym marzy Twoje dziecko?

List do Świętego Mikołaja, to najlepszy i w sumie najprostszy sposób, by się dowiedzieć, o jakich prezentach marzy Twojego dziecko, czy mąż/partner. To tradycja od niepamiętnych czasów, że w okresie przedświątecznym piszemy i wysyłamy listy.

Wiele dzieci już w listopadzie pisze listy, aby mieć pewność, że dotrą na czas i Mikołaj jeszcze zdąży przygotować prezenty.

Taki list do Świętego Mikołaja, koniecznie trzeba napisać – to już każde dziecko wie (od małego). Jak nie napiszesz, to Mikołaj nie będzie wiedział, jaki prezent ma nam przygotować.

Ale co napisać w takim liście?

Pamiętaj, że jak każde ważne pismo – trzeba zatytułować do kogo ten list wysyłamy. Czyli w tym przypadku: „Drogi Mikołaju”, „Kochany Mikołaju” albo „Szanowny Mikołaju”.

W dalszej części napisz, kim jesteś (podaj swoje imię), ile masz lat, skąd pochodzisz (podaj adres). Napisz też, czy byłeś grzecznym dzieckiem, czy nie byłeś. Podając takie informacje, bardzo ułatwiasz Mikołajowi pracę.

Opowiedz także o swoich marzeniach, skrywanych tajemnicach, a jeśli dokładnie opiszesz czego pragniesz – to łatwiej Mu będzie dostarczyć taki wymarzony prezent pod choinkę (max dwa prezenty, aby starczyło podarunków dla innych dzieci). Nie zapomnij też napisać: dlaczego Twoi bliscy są dla Ciebie ważni?

List nie powinien być bardzo długi, ponieważ Mikołaj ma dużo listów do przeczytania.

JAK MA WYGLĄDAĆ TAKI LIST/KOPERTA?

Koperta musi być specjalnie udekorowana, oklejona, ozdobiona, z fajnym rysunkiem. Możesz przykleić na nią kolorowe chmurki, gwiazdki, słoneczka. – św. Mikołaj na pewno się ucieszy. I gotowe!

A jak dostarczyć taki list?

Sposobów dostarczenia jest wiele. Niektóre dzieci oddają listy rodzicom, by oni zajęli się dostarczeniem tego listu; inne pociechy osobiście wysyłają koperty – wrzucając je do skrzynek listowych. Zdarzają się sytuacje, że dzieci oddają listy bezpośrednio w ręce Mikołaja (np. w centrum handlowym), albo kopertę przekazują Elfom – pomocnikom Mikołaja.

JAKI JEST ADRES ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA?

Adres św. Mikołaja jest w Polsce i oto on:
Biuro Listów do Świętego Mikołaja
Polska Wioska Świętego Mikołaja
Przystanek Mikołajów
57-215 Srebrna Góra

Pamiętaj, teraz jest ten czas by wysłać taki list.
I nie ma znaczenia, czy jesteś maluchem, czy już dorosłym.. dzieckiem.

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top