Glinki do twarzy rodzaje

Glinki do twarzy rodzajeGlinki do twarzy to jedne z najlepszych naturalnych kosmetyków i na dodatek na wyciągniecie ręki. Nie są drogie, kupisz je w każdej drogerii czy aptece.

Pozyskuje się je z głębi gleby, jaskiń, dna zbiorników wodnych, z popiołu wulkanicznego. Dzięki temu są wolne od zanieczyszczeń.

Wskazują spektakularne efekty w pielęgnacji cery. Doskonale ją oczyszczają, ujędrniają i wygładzają, absorbują nadmiar sebum.

Warto ją stosować szczególnie, jak cera jest zmęczona i gdy trzeba nosić maseczkę ochronną.

Jak przygotować glinki do twarzy?

Sypką glinkę wymieszaj z wodą lub hydrolatem (1:1) i nakładaj na twarz na 20 minut.

Maskę ewentualnie możesz wzbogacić kilkoma kroplami oleju/olejku eterycznego, aby spowolnić jej wysychanie. Jeśli tylko poczujesz, że glinka zaczyna wysychać, spryskaj ją wodą, wodą termalną lub hydrolatem.

Nie wolno dopuścić do wyschnięcia maski z glinki na cerze! Wówczas skóra stanie się ściągnięta i może dojść do jej podrażnienia.

Unikaj kontaktu glinek z metalem, gdyż działają na nią dezaktywująco! Do przygotowania maski używaj przedmiotów porcelanowych, plastikowych, szklanych lub drewnianych.

Glinki mają właściwości higroskopijne, czyli pochłaniają wilgoć z otoczenia – dlatego zawsze przechowuj je w suchym miejscu z dokładnie zakręconym wieczkiem.

Glinki do twarzy rodzaje

Glinki do twarzy rodzajeGlinka ZIELONA

Ma właściwości oczyszczające i gojące, a także odtłuszczające, oczyszczające i regenerujące. A przy tym koi podrażnienia i przyspiesza gojenie się krostek i ranek. Ta glinka polecana jest do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej, trądzikowej, a także z lekką egzemą.

Glinka ŻÓŁTA

Działa na skórę dezynfekująco, pochłania nadmiar łoju i pomaga usunąć zanieczyszczenia z naskórka. Dodatkowo świetnie dotlenia skórę i nawilża. Żółtą glinkę stosuje się w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Jest odpowiednia również dla cery dojrzałej.

Glinka CZERWONA

Absorbuje zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Uszczelnia i obkurcza naczynka krwionośne. Pomaga w leczeniu trądziku różowatego. Koi podrażnienia i wygładza cerę. Jest doskonała do cery naczynkowej, tłustej, mieszanej i wrażliwej. A także z trądzikiem dorosłych.

Glinka RÓŻOWA

Jest połączeniem glinki czerwonej i białej w proporcji 1:2. Dzięki swoim właściwościom ściągającym sprawia, że skóra wygląda zdrowiej, a przy okazji koi i ją i odpręża. Polecam ją do pielęgnacji cery wrażliwej i delikatnej, nawet tej ze skłonnościami do alergii.

Glinka BIAŁA (inaczej glinka kaolinowa, porcelanowa lub chińska)

Oceniam ją, jaką najdelikatniejszą. Charakteryzuje się właściwościami mocno ściągającymi i kojącymi. Ma działanie zabliźniające, regenerujące i odżywcze. Dzięki temu nadaje się między innymi do cery wrażliwej, suchej, dojrzałej oraz skłonnej do podrażnień. Możesz stosować do skóry dzieci.

Glinka NIEBIESKA (francuska)

Jedna z najdelikatniejszych glinek. Wydobywana jest we Francji. Zawiera m.in. kwarc, kaolinit i mikę. Bogata jest w glin, krzem, magnez, żelazo, wapń, cynk oraz kobalt (który nadaje jej piękny niebieski kolor) i potas. Posiada właściwości dotleniające. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, łagodzi podrażnienia, wspomaga regenerację naskórka, działa przeciwzmarszczkowo. Polecam ją do cery delikatnej, wrażliwej, suchej i dojrzałej.

_________________
Glinki to duże bogactwo natury, z którego warto korzystać ze względu na ich niezwykłe właściwości terapeutyczne
. Dzięki ich różnorodności, każda z nas, bez problemów – znajdzie odpowiednią dla siebie, odpowiednią dla swojego typu skóry oraz indywidualnych potrzeb.

Stosujesz glinki do twarzy w swojej pielęgnacji? Którą z nich wybierasz dla siebie?
Podziel się opinią w komentarzu.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.