Glinki do twarzy rodzaje

Glinki do twarzy rodzajeGlinki do twarzy to jedne z najlepszych naturalnych kosmetyków i na dodatek na wyciągniecie ręki. Nie są drogie, kupisz je w każdej drogerii czy aptece.

Pozyskuje się je z głębi gleby, jaskiń, dna zbiorników wodnych, z popiołu wulkanicznego. Dzięki temu są wolne od zanieczyszczeń.

Wskazują spektakularne efekty w pielęgnacji cery. Doskonale ją oczyszczają, ujędrniają i wygładzają, absorbują nadmiar sebum.

Warto ją stosować szczególnie, jak cera jest zmęczona i gdy trzeba nosić maseczkę ochronną.

Jak przygotować glinki do twarzy?

Sypką glinkę wymieszaj z wodą lub hydrolatem (1:1) i nakładaj na twarz na 20 minut.

Maskę ewentualnie możesz wzbogacić kilkoma kroplami oleju/olejku eterycznego, aby spowolnić jej wysychanie. Jeśli tylko poczujesz, że glinka zaczyna wysychać, spryskaj ją wodą, wodą termalną lub hydrolatem.

Nie wolno dopuścić do wyschnięcia maski z glinki na cerze! Wówczas skóra stanie się ściągnięta i może dojść do jej podrażnienia.

Unikaj kontaktu glinek z metalem, gdyż działają na nią dezaktywująco! Do przygotowania maski używaj przedmiotów porcelanowych, plastikowych, szklanych lub drewnianych.

Glinki mają właściwości higroskopijne, czyli pochłaniają wilgoć z otoczenia – dlatego zawsze przechowuj je w suchym miejscu z dokładnie zakręconym wieczkiem.

Glinki do twarzy rodzaje

Glinki do twarzy rodzajeGlinka ZIELONA

Ma właściwości oczyszczające i gojące, a także odtłuszczające, oczyszczające i regenerujące. A przy tym koi podrażnienia i przyspiesza gojenie się krostek i ranek. Ta glinka polecana jest do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej, trądzikowej, a także z lekką egzemą.

Glinka ŻÓŁTA

Działa na skórę dezynfekująco, pochłania nadmiar łoju i pomaga usunąć zanieczyszczenia z naskórka. Dodatkowo świetnie dotlenia skórę i nawilża. Żółtą glinkę stosuje się w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Jest odpowiednia również dla cery dojrzałej.

Glinka CZERWONA

Absorbuje zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Uszczelnia i obkurcza naczynka krwionośne. Pomaga w leczeniu trądziku różowatego. Koi podrażnienia i wygładza cerę. Jest doskonała do cery naczynkowej, tłustej, mieszanej i wrażliwej. A także z trądzikiem dorosłych.

Glinka RÓŻOWA

Jest połączeniem glinki czerwonej i białej w proporcji 1:2. Dzięki swoim właściwościom ściągającym sprawia, że skóra wygląda zdrowiej, a przy okazji koi i ją i odpręża. Polecam ją do pielęgnacji cery wrażliwej i delikatnej, nawet tej ze skłonnościami do alergii.

Glinka BIAŁA (inaczej glinka kaolinowa, porcelanowa lub chińska)

Oceniam ją, jaką najdelikatniejszą. Charakteryzuje się właściwościami mocno ściągającymi i kojącymi. Ma działanie zabliźniające, regenerujące i odżywcze. Dzięki temu nadaje się między innymi do cery wrażliwej, suchej, dojrzałej oraz skłonnej do podrażnień. Możesz stosować do skóry dzieci.

Glinka NIEBIESKA (francuska)

Jedna z najdelikatniejszych glinek. Wydobywana jest we Francji. Zawiera m.in. kwarc, kaolinit i mikę. Bogata jest w glin, krzem, magnez, żelazo, wapń, cynk oraz kobalt (który nadaje jej piękny niebieski kolor) i potas. Posiada właściwości dotleniające. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, łagodzi podrażnienia, wspomaga regenerację naskórka, działa przeciwzmarszczkowo. Polecam ją do cery delikatnej, wrażliwej, suchej i dojrzałej.

_________________
Glinki to duże bogactwo natury, z którego warto korzystać ze względu na ich niezwykłe właściwości terapeutyczne
. Dzięki ich różnorodności, każda z nas, bez problemów – znajdzie odpowiednią dla siebie, odpowiednią dla swojego typu skóry oraz indywidualnych potrzeb.

Stosujesz glinki do twarzy w swojej pielęgnacji? Którą z nich wybierasz dla siebie?
Podziel się opinią w komentarzu.
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top