Dieta SIRT na czym polega?

dieta sirt na czym polegaModna dieta SIRT na czym polega? Dieta Adele Sirt, czy dla wszystkich jest bezpieczna? Co w tej diecie jest tak wyjątkowego, że przemiany osób ją stosujących są tak spektakularne?

Odchudza i odmładza. Nie zabrania jedzenia czekolady. Dzisiaj wyjaśnię na czym polega oraz kto może ją stosować..

Sirtuiny (białka SIRT) odpowiadają za metabolizm składników żywności i procesy starzenia. To białka aktywowane w naszym organizmie w momencie stosowania niskokalorycznej diety i spożywania produktów bogatych w polifenole.

Aktywność sirtuin pobudza ogólną wydajność organizmu, dzięki czemu nie odczuwamy przykrych skutków związanych z ograniczeniem kalorii w jadłospisie.

Dieta SIRT na czym polega?

Dieta bazuje na produktach w polifenole. Aktywują one działanie sirtuin w organizmie i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Są to m.in. jarmuż, seler naciowy, rukola, pietruszka, kapary, lubczyk, kurkuma, czerwona cykoria, czerwona cebula, truskawki, borówki, czerwone winogrona, kasza gryczana, soja, oliwa extra virgin, orzechy włoskie, surowe kakao, naturalna kawa, herbata matcha, gorzka czekolada, czerwone wino.

Warte uwagi będą również inne produkty z poszczególnych grup:

Warzywa: brokuły, bób, fasola, fasolka szparagowa, szparagi, szalotka, żółta cykoria, endywia, kapusta bok choy, biała cebula, rzeżucha
Owoce: maliny, jeżyny, czarne porzeczki, żurawina, jagody goji, jabłka, śliwki, czerwone winogrona, kumkwat
Orzechy i nasiona: pistacje, orzechy ziemne, orzechy pekan, nasiona chia, nasiona słonecznika, kasztany jadalne.

Dietę SIRT należy wzbogacić w tłuste ryby morskie bogate w kwasy omega-3, które szczególnie korzystnie wpływają na układ krwionośny i nerwowy. W diecie znajdzie się również miejsce na naturalny nabiał, jaja oraz mięso.

dieta sirt na czym polega3 Etapy odchudzania

Główne założenia diety to ograniczenie spożycia węglowodanów i tłuszczy, spożywanie roślin oraz produktów nieprzetworzonych, a także jedzenie 4 posiłków dziennie, z zachowaniem przynajmniej 1,5 godzinnych przerw.

Proces dzieli się na 3 etapy:

¤ Pierwszy, najbardziej restrykcyjny, trwa 7 dni.

Przez 3 pierwsze dni wolno Ci spożywać tylko 1000 kcal na dobę, przez kolejne 4 dni 1500 kcal.
Pierwsze 3 dni pijemy po trzy zielone koktajle (na bazie jarmużu, rukoli, pietruszki, selera naciowego, herbaty matcha oraz cytryny) i zjadamy tylko jeden bogaty w sirtuiny posiłek.
Przez kolejne 4 dni pijemy dwa koktajle i spożywamy 2 posiłki. Na tym etapie pozbywamy się z organizmu toksyn.

Zielone soki detoksykują organizm i aktywują sirtuiny, które spowalniają procesy starzenia.

¤ Druga faza diety też jest 7 dniowa.

Codziennie możemy spożyć 1500 kcal. Tu proporcje się jednak odwracają: zjadamy 3 posiłki i pijemy jeden zielony koktajl.

¤ W trzecim etapie nie trzeba już liczyć kalorii.

Musimy natomiast dbać o to, by w naszych posiłkach, znalazło się – jak najwięcej produktów bogatych w sirtuiny.

Czy dla wszystkich jest bezpieczna?

Dieta jest bezpieczna dla zdrowych osób, które chcą trochę schudnąć.

Nie powinni jej jednak stosować Ci, którzy cierpią na choroby przewlekłe, np. cukrzycę nadciśnienie tętnicze, choroby układu pokarmowego czy nerek.

Ze względu na niską podaż energii, dieta jest nieodpowiednia dla sportowców, osób aktywnych, regularnie i intensywnie ćwiczących.

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top