10 zasad piękna

Odkryj swoje naturalne piękno. Kto z nas nie przywiązuje wagi do pięknej urody? Co zrobić, aby zawsze wyglądać pięknie i zdrowo? Dlaczego jedne kobiety wyglądają tak rewelacyjnie?

Jak to robią, że ich cera jest zawsze świeża i wypoczęta, włosy pełne blasku, a makijaż nałożony perfekcyjnie? Dzisiaj zdradzę Ci małe „Know – How” pięknego wizerunku. To 10 zasad, które po wdrożeniu w życie spowodują, że poczujesz się rewelacyjnie sama ze sobą. Pokochasz siebie. Choć raz postaw siebie w centrum i zadbaj oto, abyś poczuła się dobrze we własnej skórze. Jesteś na to gotowa?

Czym jest piękno?

To pojęcie, które chyba nie ma swojej jednej definicji. Pod tym pojęciem możemy rozumieć niemalże wszystko. Kiedy zapytam Cię: „ Czym dla Ciebie jest piękno”, z pozoru tak proste pytanie z pewnością sprawi Ci mały kłopot. Odpowiedź na nie – wcale nie jest taka prosta. Dzisiaj chciałabym zwrócić Twoją uwagę na to, że na bycie i poczucie się piękną, nie wpływa tylko dobry makijaż, modny ciuch, czy topowe kosmetyki. Istnieje wiele innych pobocznych czynników, który sprawiają, że przyczyniamy się do tego zewnętrznego piękna. Nie powinniśmy również zapominać o tym, że nie wszystko – co piękne jest widoczne dla oczu… Czasami piękno jest ukryte w środku. Wystarczy je w subtelny sposób wydobyć. Najważniejsze jednak jest to, abyś to Ty dostrzegła swoje naturalne piękno. Byś była piękną dla siebie, nie dla innych. Pokaże Ci dzisiaj być może „Twoją drogę do Piękna”.

Styl życia, a piękno

Wiele z nas często zapomina o tym, że nasze zewnętrzne piękno jest odzwierciedleniem naszego stylu życia. Zdrowy styl życia od razu jest widoczny na zewnątrz. Zwykle objawia się dobrą kondycją naszej skóry, włosów, paznokci. Powoduje, że my kobiety wręcz powalamy na kolana swoją energią i pewnością siebie. Jednym słowem z daleka emanujemy i „kipimy” zdrowym oraz promiennym wyglądem. Bycie piękną kobietą w oczach innych, wymaga od nas pewnej spójności i konsekwencji. Przede wszystkim piękno zewnętrzne musi spotkać się z pięknem wewnętrznym, a to niekiedy wydaje się najtrudniejsze do skorelowania.

Zapamiętaj!

Skóra odzwierciedla stan zdrowia organizmu, to czy zapewniamy sobie odpowiednią ilość snu, czy żyjemy w stresie, a przede wszystkim, czy dobrze się odżywiamy. Jeśli zadbasz o te elementy zewnętrzne piękno będzie biło od Ciebie na kilometr.

Przedstawiam Ci 10 zasad piękna

1. Unikaj stresu

Czy słyszałaś już o takim sformułowaniu, jak „depresja skóry”? Jeśli nie, to koniecznie o tym poczytaj. Depresja skóry to nic innego, jak reakcja naszej skóry na duży współczynnik stresu. Głównie charakteryzuje się tym, że skóra zaczyna piec – robi się zaczerwieniona, szczypie, piecze. Jeśli zauważyłaś u siebie podobne objawy, staraj się unikać stresujących sytuacji. Najlepsze na wydzielenie hormonu szczęście jest wyjście do znajomych, przyjaciół lub aktywność fizyczna. Nie musi być to zaawansowana aktywność fizyczna. Czasem wystarczy pójść do lasu, na spacer z psem, w formie relaksu.

2. Dbaj o wizerunek zewnętrzny

Wizerunek zewnętrzny to bardzo ważny aspekt, który ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Zwłaszcza my – kobiety – tak mamy. Panowie jakoś mniej przywiązują uwagi do wizerunku zewnętrznego. Kiedy nie wyglądamy tak, jak chcielibyśmy – od razu pogarsza się nasz nastrój. Co więcej, momentalnie tracimy pewność siebie. Dobry wizerunek w przypadku kobiet podkreśla naszą kobiecość i kobiece piękno, wobec którego nikt nie jest w stanie przejść obojętnie. Jeśli nie potrafisz zadbać o swój wizerunek zwróć się do profesjonalisty. Dzisiaj mamy dostęp do wielu ekspertów w dziedzinie wizerunku, którzy w łatwy i prosty sposób pomogą Ci o niego zadbać.

3. Zdrowo się odżywiaj

Pamiętasz artykuł „Jesteś tym, co przyswoisz”?

Nie od dzisiaj wiadomo, jak zdrowe odżywianie wpływa na nasz organizm. Im lepiej się odżywiamy tym lepiej wyglądamy – to prawda znana nie od dzisiaj. I choć to z pozoru jest proste, wydaje mi się, że zdrowe odżywianie jest swego rodzaju sztuką, a szkopuł tkwi właśnie w rzeczach najprostszych. To najprostsze rzeczy sprawiają najwięcej trudności. Mimo tak dużej świadomości ludzi, pęd naszego życia sprawia, że zapominamy o zdrowym odżywianiu i nie przestrzegamy zasad dobrego żywienia. W konsekwencji tracimy energię, wyglądamy na przemęczonych, obniża się również nasz nastrój. Prawidłowe odżywianie to nasze podstawowe „paliwo”. Twój organizm i Ty sama nie rozkwitniesz, dopóki nie dostarczysz organizmowi tego co najważniejsze.

 4. Wspomagaj organizm suplementami diety

Suplementy zawierające skoncentrowane składniki roślinne, witaminy i minerały wspomagają procesy regeneracyjne skóry i zapobiegają jej starzeniu. Działając na skórę od wewnątrz, docierają do jej głębszych warstw, w których zachodzą najważniejsze procesy związane z jej prawidłowym funkcjonowaniem. W wyniku tego, że ciągle mamy do czynienia i wzrosła ilość żywności przetworzonej, nie jesteśmy w stanie dostarczyć tyle witamin i minerałów z samego pożywienia. Warto uzupełniać niedobory za pomocą naturalnych suplementów diety. W dzisiejszych czasach to niezbędne i oczywiste.

5. Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna ma nie tylko wpływ na modelowanie naszej sylwetki ciała, ale również na naszą urodę. Intensywne ćwiczenia, bieganie, czy inna aktywność fizyczna sprawia, że się pocimy. Wraz z potem organizm pozbywa się toksyn. Patrząc długookresowo – pozbywanie się toksyn, może mieć wpływ na czystą cerę – bez wyprysków. Takie wewnętrzne oczyszczanie się organizmu może wspomagać leczenie trądziku i innych zanieczyszczeń skóry.

6. Zapewnij sobie zdrowy sen

Sen to bardzo ważny element naszego życia. Podczas snu zachodzi wiele istotnych procesów w naszym organizmie. Chociażby proces wchłaniania substancji odżywczych w czasie snu jest o wiele większe niż w ciągu dnia. W trakcie snu nasz organizm się regeneruje. Istnieje zależność pomiędzy snem, a starzeniem się. Im mniej czasu poświęcamy na sen, tym szybciej się starzejemy. Weź to pod uwagę.

7. Ogranicz używki

O tym, że wszelkiego rodzaju używki, takie jak: alkohol, papierosy, i inne są szkodliwe dla naszego zdrowia, wyglądu i urody, nie muszę już Ci przypominać. Substancje smoliste, nikotyna i tlenek węgla zawarte w dymie papierosowym zwężają naczynia krwionośne, prowadząc do niedotlenienia komórek. Skóra staje się szara i przesuszona. Alkohol odwadnia organizm, wypłukując z niego również witaminy oraz wysusza naskórek, a w konsekwencji powoduje szybsze starzenie skóry.

8. Stosuj naturalne kosmetyki

Kosmetyki naturalne wiodą prym w dzisiejszej pielęgnacji skóry. Jak sama nazwa wskazuje są to kosmetyki oparte tylko o naturalne składniki odżywcze. Ma to wpływ na prawidłowe odżywienie naszej skóry. Dzięki nim nasza skóra dostaje odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia.

9. Pij dużo wody

Jej niedobór ma niekorzystny wpływ nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale przede wszystkim na wygląd naszej skóry. Pijąc odpowiednio dużo wody w małych porcjach kilka razy dziennie sprawimy, że nasza skóra będzie nawilżona od wewnątrz, czyli miękka, napięta i gładka od zewnątrz.

Więcej na temat korzystnego działania wody na nasz organizm: www.adelia.com.pl/h2o-to-jest-to/

10. Bądź przy tym wszystkim sobą.

Nie zapominaj, że będąc sobą jesteś najlepszą z możliwych wersji siebie. Nie zmieniaj siebie na siłę. Piękno to nie tylko wizerunek zewnętrzny, ale często to co drzemie w nas samych. Pięknem może być nasz system wartości, jakim się kierujemy w życiu. Piękne może być to, co daje z siebie innym i to jacy jesteśmy dla innych. Piękno ma wiele definicji.

Bądź Piękna – Bądź sobą!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.