ABC pięknych i zdrowych włosów!

Znalezione obrazy dla zapytania włosy

„W wielu kulturach od dawien dawna włosom przypisywano właściwości magiczne i witalne – uznawano je za siedlisko życia, sił psychicznych, mocy, duszy. Dzisiaj zadbane włosy oznaczają zdrowie, kulturę osobistą, a nawet wskazują na status społeczny”.

O tym, że warto korzystać z mądrości medycyny ludowej wiadomo od zawsze.

Tak jak od zawsze wiadomo, że za piękne i zdrowe włosy odpowiadają niezbędne im witaminy i minerały. Ale czy to wystarczy, by nasze włosy były odpowiednio odżywione i pełne blasku? Rynek zalała również cała gama różnorodnych preparatów do pielęgnacji włosów.

W dzisiejszym artykule mały skrót na temat tego, co możemy i powinniśmy zrobić, aby zadbać o nasze włosy we właściwy i kompletny sposób.

Problem tkwi w skórze głowy

Przystępując do podjętego tematu, należy na samym początku podkreślić, że większość problemów związanych z włosami nie dotyczy samych włosów, ale głównie skóry głowy i to w niej należy upatrywać wszelkich przyczyn. Włos sam w sobie to jedynie skutek tego, w jakim stanie jest skóra głowy. Może być ona wrażliwa z natury, ale może być również tak, iż szereg czynników zewnętrznych doprowadził do znacznego osłabienia jej bariery ochronnej. Na ten moment wciąż trwają badania na temat zmian zachodzących w jej strukturze.

Literatura naukowa podaje, że przeciętny człowiek ma ok. 150 tysięcy włosów oraz, że włosy jasne są słabsze i cieńsze. O strukturze włosa pisaliśmy już w poprzednim artykule pt. „Włos Ci z głowy nie spadnie”. Tym razem skupimy się głównie na niezbędniku zdrowych i pięknych włosów.

SOS Pięknych i Zdrowych włosów to:

S – jak Suplementy

O – jak Odżywka Zagęszczająca Włosy

S – jak Szampon Zagęszczający Włosy

S jak Suplementy

Biorąc pod uwagę przede wszystkim odbudowę struktury włosa, trzeba postawić na takie suplementy, które są bogate przede wszystkim we wszystkie witaminy z grupy B oraz A,C i E.

Witamina B3

Inaczej nazywana niacyną, to witamina, która bierze udział w podstawowych komórkowych reakcjach metabolicznych naszego organizmu. Do tych reakcji należą m. in. biosynteza tłuszczów, przemiana węglowodanów czy metabolizm niektórych aminokwasów. Witamina B3 jest o tyle ważna, gdyż uczestniczy w pobudzeniu całego mikrokrążenia, co przekłada się na poprawę przepływu krwi w naczynkach, które są nośnikiem i „zaopatrzeniowcem” niezbędnych składników energetycznych, tlenu oraz substancji odżywczych dla skóry głowy. Odpowiedzialna jest również za dostarczenie energii dla wzrostu włosów oraz za prawidłową budowę łodygi włosa.

Witamina B5

Kolejną witaminą z tej grupy jest Witamina B5. To bardzo istotna witamina, która bierze udział w podziale macierzy włosa! Jest niezbędnym składnikiem przyczyniającym się do produkcji sebum, które zabezpiecza przed parowaniem wody oraz przesuszeniem skóry głowy i włosów, tym samym odpowiada za utrzymanie stanu nawilżenia.  To niedobór tej witaminy skutkuje przedwczesnym łysieniem bądź wypadaniem włosów, tak powszechnym na ten moment problemem, który przybiera na sile. Za ten znany nam problem nadmiernego wypadania włosów odpowiada też witamina B12. Jej niedobór powoduje niedokrwistość. Niedobór tej witaminy dotyczy głownie osób starszych, osób będący na diecie wegetariańskiej czy osób cierpiących na zaburzenia wchłaniania.

Witamina B7

Witamina B7 jest również szalenie istotna. Posiada ona bowiem cząstki biodostępnej siarki, która odpowiada za barierę ochronną skóry głowy i struktury włosów. Inaczej zwana jest biotyną, która wraz z organiczną siarką umożliwia specyficzną keratynizację łodygi włosów. Dodatkowo należy „uzbroić” swój organizm w witaminy A,C,E. Są to witaminy silnie antyoksydacyjne.  Stanowią one bowiem „potężne działo” w walce z eliminacją wolnych rodników tlenowych, które zaburzają proces wzrostu włosa i jego regeneracji. Każda z tych witamin jest szczególnie ważna i tak samo niezbędna oraz istotna. Zaczynając według porządku alfabetycznego

Witamina A i C

odpowiada za nawilżanie, stwarza specjalna warstwę ochronną, chroniącą włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV. Witamina C, o której dużo się mówi w okresie jesiennym. Chociażby ze względu na to, że ta pora roku nas nie rozpieszcza i wpływa na znaczne obniżenie naszej odporności. Wśród wielu niezliczonych właściwości można zleźć i te, które mają bezpośredni wpływ na nasze włosy. Jej niedobór zaburza produkcje wyżej wspomnianych białek, co ma przełożenie na ich wadliwą strukturę, co w konsekwencji prowadzi do słabości mechanicznej zrogowaciałego budulca włosów. Uwidocznia się to rozdwojonymi końcówkami oraz ich łamliwością. I ostatnia …

 

Witamina E

Zastanawiasz się dlaczego Twoje włosy stoją w miejscu? Słabo rosną, a jeśli rosną to bardzo powoli? To skutek braku witaminy E.  Dzięki swoim silnym właściwością przeciwutleniającym doskonale zabezpiecza cebulki i znajdujące się w nich macierze włosa przed wolnymi rodnikami.  Dzięki temu chroni wydzielinę gruczołów łojowych przed toksycznym utlenianiem (jełczeniem) , co z kolei poprawia nawilżenie włosów ochronną tłuszczową emulsją inaczej nazywaną sebum (a jej optymalny skład tłuszczowy dodaje włosom blasku).

O – jak Odżywka Zagęszczająca Włosy z Diosminą

„Odżywka Zagęszczająca Włosy to kolejna nowa propozycja autorstwa

Znalezione obrazy dla zapytania włosy

dr Krzysztofa Słonia, na którą wszyscy czekaliśmy. Niewątpliwie o tym jak wyczekiwany był to produkt, świadczą Wasze liczne telefony, wiadomości i zapytania o to , kiedy ten unikatowy kosmetyk wejdzie do obrotu. Dziś nadszedł ten szczególny dzień, w którym możemy ogłosić pojawienie się kosmetyku, który samemu twórcy podczas procesu powstawania dał ogrom satysfakcji
i przyjemności. Zapewne każdy z Was zastanawia się jak doszło do powstania czegoś tak niezwykłego. Sam wynalazca podkreśla to wielokrotnie, że żeby w ogóle zacząć proces tworzenia trzeba przyjąć kilka hipotez i postawić kluczowe pytania, na które dopiero odpowiedzi stymulują cały proces badań naukowych.

Zaczęło się od klasycznego sposobu rozwiązywania problemów naukowych. Od zadania właściwego pytania. Czy włosy lubią to samo co skóra? A drugie pytanie. Jeśli nie to samo… to co lubią?  – opowiada dr Krzysztof Słoń podczas Konferencji COLWAY 2016 w Warszawie” – tak pisaliśmy w zeszłym roku pamiętacie? W chwili obecnej tak dużo się zmieniło!  Dziś możemy ogłaszać wszem i wobec, że Odżywka i Szampon Zagęszczające Włosy z Diosminą uzyskały patent na składnik stymulujący porost włosów! 

S- jak Szampon Zagęszczający Włosy z Diosminą

W pielęgnacji włosów szampon jest niezwykle ważny. Albo nim niszczymy całe sebum narażając włosy, gdy myjemy produktami zawierającymi mocne detergenty typu SLES, albo używając szamponu z diosminą wspomagamy działanie cebulki. Odkrycia zrobione przy pracy nad odżywką pozwoliły na dalsze ulepszenie szamponu. Wprowadzono super efektywny inhibitor enzymu przekształcającego testosteron w „morderczy” dla włosów dihydrotestosteron (5-alpha reduktaza). To zabezpiecza przed łysieniem androgenowym, bardzo zmniejsza wypadanie włosów na tle hormonalnym.

Dodany został też kwas omega-7, niezbędny składnik sebum, ważny dla prawidłowego działania uszczelki w kanaliku włosowym.

Często włosy po umyciu suszy się suszarką. W nowym szamponie jest zawarty kwas jabłkowy, który zabezpiecza włosy przed przesuszeniem, często będącym skutkiem użycia suszarki, ale też wspaniale je wygładza.

Jest to unikalna na skalę światową odżywka do włosów z diosminą, która oddziaływuje  również na niewidoczne obszary włosa: cebulkę włosową, gruczoły łojowe i kanalik włosowy. W połączeniu z Szamponem Zagęszczającym włosy COLWAY sprawia, że znaczna część włosów, która uległaby zniszczeniu już we wstępnej fazie wzrostu – wyrasta w dobrej kondycji.

Podobny obraz

Zapraszam do przeczytania artykułu na temat wypadania włosów: http://www.adelia.com.pl/wlos-ci-z-glowy-nie-spadnie/(otworzy się w nowej zakładce)

Milena Chorążewska

Artykuł na podstawie publikacji „Choroby oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów”, Małgorzata Szklarczyk, Anna Goździalska, Jerzy Jaśkiewicz

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top