fbpx

Kolagen Naturalny Colway

Jeżeli masz pytanie, nie jesteś pewna wyboru odpowiedniego kosmetyku, chcesz się podzielić opinią na temat kolagenu.. To zapraszam do korespondencji!

witam, kilka razy zamawiałam u Pana kolagen. sprawował sie bardzo dobrze i jestem naprawde z niego zadowolona. ale! mam takie pytanko. ostatnio trzymałam kolagen w szafce obok rury grzewczej i zrobił sie taki wodnisty. czy moge go nadal stosować?? czy pomimo tej płynnej konsystencji nadal jest dobry?? pozdrawiam…”

Jeżeli przechowywałaś kolagen w szafce – w pobliżu kaloryfera czy rury grzewczej, gdzie temperatura przewyższała 28°C to Kolagen Naturalny  mógł zmienić swoją konsystencję z żelowej na wodnistą. W tym momencie nie jest już aktywnym białkiem i niestety stracił już swoje właściwości naprawcze skóry bezpowrotnie.

Kolagen Naturalny zachowuje swoją biologiczną aktywność – do 28°C, wyższe temperatury mogą zagrażać jego postaci żelowej. Są to bariery ustanowione przez Naturę.

Przechowywanie przez dłużej niż 2-3 godziny w temp. powyżej 28°C, spowoduje rozpad potrójnej helisy kolagenu. Przy takiej temperaturze – produktu nie ochroni ani grube szkło butelki, ani udoskonalony termoboks.

Krótko mówiąc: struktura żelowa zamieniająca się w wodnistą ciecz – to już produkt niepełnowartościowy. Traci on wtedy właściwości odmładzające i naprawcze skóry. Można go jednak dalej stosować, ponieważ staje się doskonałym żelem nawilżającym

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

7 Komentarze

 • Agnieszka
  Posted 1 16:14 0Polubienia

  Witam serdecznie,

  Podczas transportu w okresie letnim – Kolagen jest bardzo dobrze zabezpieczony, jest schładzany, jest wkładany w specjalne opakowanie termo-izolacyjne z wkładami chłodzącymi, które chroni Kolagen.
  Dajemy 100% gwarancję otrzymania pełnowartościowego kolagenu z zachowaną „potrójną helisą”. Kosmetyk wysyłamy w taki sposób od kilku lat i do tej pory nie mieliśmy z tym żadnych problemów. Poza tym w razie obaw, jest zawsze możliwość reklamacji Kolagenu.

  Można w bardzo prosty sposób stwierdzić czy kolagen jest aktywny biologicznie. Jeżeli kolagen stracił swoje właściwości, to z gęstego żelu robi się bezpowrotnie wodnista ciecz – w butelce przelewa się, jakby była woda, a nie żel. Wtedy proszę o pilny kontakt.

  W chwili obecnej są idealne temperatury na wysyłkę kolagenu.
  Pozdrawiam, Agnieszka

 • GG
  Posted 1 10:42 0Polubienia

  Szkoda,że nie przeczytałam tego wczesniej.Czy dystrybucja
  Białystok-Katowice /warunki temp.do 28 C/nie może spowodowac utraty właściwości kolagenu??????

 • Agnieszka
  Posted 1 17:24 0Polubienia

  Witaj,

  Kolagen Platinum, Silver lub Graphite – są wrażliwe na temperaturę (zachowują swoją biologiczną aktywność do 28°C) i jeżeli mają postać płynną (wodnistą – prawie, jak woda) a nie żelową, to straciły już swoje właściwości bezpowrotnie.

  Krótko mówiąc: kiedy kosmetyk stoi w pomieszczeniu, gdzie temperatura przekracza 28°C (np. bardzo nasłoneczniony pokój) i kolagen w żelu zamienił się w wodnistą ciecz – to oznacza, że produkt nie jest już pełnowartościowy. Nie ma znaczenia, czy go teraz wstawisz do lodówki czy nie – właściwości swoje stracił.
  Możesz go jednak dalej stosować, ponieważ staje się doskonałym żelem nawilżającym, ale już nic poza tym.

  W razie dodatkowych pytań służę pomocą,
  pozdrawiam – Agnieszka

 • sedan
  Posted 1 19:35 0Polubienia

  Mi również kolagen zrobił się wodnisty. Jednak jeżeli wstawiłam go do lodówki to zgęstniał. Czy pomimo znowu stanu żelowego jest bezwartościowy?

 • Agnieszka
  Posted 1 14:59 0Polubienia

  Witaj,
  Kolagen należy przechowywać do 28°C (przy bardzo niskich temp. mogą pęknąć butelki, z kolagenem nic się nie dzieje).
  Może to być nocna szafka, czy szafka w łazience, z dala jednak od kaloryferów i grzejników.
  Nie ma potrzeby przetrzymywania go w lodówce – chyba że są upały powyżej 28°C.

  pozdrawiam, Agnieszka

 • caprris
  Posted 1 20:44 0Polubienia

  wszystko niby pięknie, ale pozostaje pytanie – gdzie mam go schować ? – mieszkam w bloku, najchłodniejsze miejsce to lodówka, nadchodzą ciepłe dni i robi się lipa….. ktoś ma pomysł ?

 • Słitka
  Posted 0 22:35 0Polubienia

  Niespodziewanie b. dobry produkt.
  Podchodziłam b. sceptycznie do zakupu, ale mąż mnie namówił i miał rację. Głośno przyznaję – obawy niesłuszne.
  Efekt jest widoczny. Dziękuję. POLECAM. Naprawdę WARTO 🙂

Napisz komentarz