Kolagen Naturalny Colway

Jeżeli masz pytanie, nie jesteś pewna wyboru odpowiedniego kosmetyku, chcesz się podzielić opinią na temat kolagenu.. To zapraszam do korespondencji!

witam, kilka razy zamawiałam u Pana kolagen. sprawował sie bardzo dobrze i jestem naprawde z niego zadowolona. ale! mam takie pytanko. ostatnio trzymałam kolagen w szafce obok rury grzewczej i zrobił sie taki wodnisty. czy moge go nadal stosować?? czy pomimo tej płynnej konsystencji nadal jest dobry?? pozdrawiam…”

Jeżeli przechowywałaś kolagen w szafce – w pobliżu kaloryfera czy rury grzewczej, gdzie temperatura przewyższała 28°C to Kolagen Naturalny  mógł zmienić swoją konsystencję z żelowej na wodnistą. W tym momencie nie jest już aktywnym białkiem i niestety stracił już swoje właściwości naprawcze skóry bezpowrotnie.

Kolagen Naturalny zachowuje swoją biologiczną aktywność – do 28°C, wyższe temperatury mogą zagrażać jego postaci żelowej. Są to bariery ustanowione przez Naturę.

Przechowywanie przez dłużej niż 2-3 godziny w temp. powyżej 28°C, spowoduje rozpad potrójnej helisy kolagenu. Przy takiej temperaturze – produktu nie ochroni ani grube szkło butelki, ani udoskonalony termoboks.

Krótko mówiąc: struktura żelowa zamieniająca się w wodnistą ciecz – to już produkt niepełnowartościowy. Traci on wtedy właściwości odmładzające i naprawcze skóry. Można go jednak dalej stosować, ponieważ staje się doskonałym żelem nawilżającym

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

7 thoughts on “Kolagen Naturalny Colway

 1. Szkoda,że nie przeczytałam tego wczesniej.Czy dystrybucja
  Białystok-Katowice /warunki temp.do 28 C/nie może spowodowac utraty właściwości kolagenu??????

  1. Witam serdecznie,

   Podczas transportu w okresie letnim – Kolagen jest bardzo dobrze zabezpieczony, jest schładzany, jest wkładany w specjalne opakowanie termo-izolacyjne z wkładami chłodzącymi, które chroni Kolagen.
   Dajemy 100% gwarancję otrzymania pełnowartościowego kolagenu z zachowaną „potrójną helisą”. Kosmetyk wysyłamy w taki sposób od kilku lat i do tej pory nie mieliśmy z tym żadnych problemów. Poza tym w razie obaw, jest zawsze możliwość reklamacji Kolagenu.

   Można w bardzo prosty sposób stwierdzić czy kolagen jest aktywny biologicznie. Jeżeli kolagen stracił swoje właściwości, to z gęstego żelu robi się bezpowrotnie wodnista ciecz – w butelce przelewa się, jakby była woda, a nie żel. Wtedy proszę o pilny kontakt.

   W chwili obecnej są idealne temperatury na wysyłkę kolagenu.
   Pozdrawiam, Agnieszka

 2. Mi również kolagen zrobił się wodnisty. Jednak jeżeli wstawiłam go do lodówki to zgęstniał. Czy pomimo znowu stanu żelowego jest bezwartościowy?

  1. Witaj,

   Kolagen Platinum, Silver lub Graphite – są wrażliwe na temperaturę (zachowują swoją biologiczną aktywność do 28°C) i jeżeli mają postać płynną (wodnistą – prawie, jak woda) a nie żelową, to straciły już swoje właściwości bezpowrotnie.

   Krótko mówiąc: kiedy kosmetyk stoi w pomieszczeniu, gdzie temperatura przekracza 28°C (np. bardzo nasłoneczniony pokój) i kolagen w żelu zamienił się w wodnistą ciecz – to oznacza, że produkt nie jest już pełnowartościowy. Nie ma znaczenia, czy go teraz wstawisz do lodówki czy nie – właściwości swoje stracił.
   Możesz go jednak dalej stosować, ponieważ staje się doskonałym żelem nawilżającym, ale już nic poza tym.

   W razie dodatkowych pytań służę pomocą,
   pozdrawiam – Agnieszka

 3. wszystko niby pięknie, ale pozostaje pytanie – gdzie mam go schować ? – mieszkam w bloku, najchłodniejsze miejsce to lodówka, nadchodzą ciepłe dni i robi się lipa….. ktoś ma pomysł ?

  1. Witaj,
   Kolagen należy przechowywać do 28°C (przy bardzo niskich temp. mogą pęknąć butelki, z kolagenem nic się nie dzieje).
   Może to być nocna szafka, czy szafka w łazience, z dala jednak od kaloryferów i grzejników.
   Nie ma potrzeby przetrzymywania go w lodówce – chyba że są upały powyżej 28°C.

   pozdrawiam, Agnieszka

 4. Niespodziewanie b. dobry produkt.
  Podchodziłam b. sceptycznie do zakupu, ale mąż mnie namówił i miał rację. Głośno przyznaję – obawy niesłuszne.
  Efekt jest widoczny. Dziękuję. POLECAM. Naprawdę WARTO 🙂

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top