Żyć Zdrowiej, Odżywiając się Lepiej i Mądrzej

post owocowo-warzywnyJesteś tym co jesz” – ta znana od stuleci sentencja zdaje się być zapomniana w ostatnich latach. Już Hipokrates mawiał „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem„.

To prawda.

Dieta to absolutna podstawa nie tylko zdrowia.

To przede wszystkim od tego, co wkładamy do ust, zależy kondycja naszej skóry i włosów. Owszem, Kosmetyki (takie jak te z Kolagenem Naturalnym) mogą przyspieszyć pożądane efekty, ale właściwe fundamenty zapewnia właśnie dieta.

Czasem istnieje potrzeba oczyszczenia organizmu z całego paskudztwa, jakie przyswajamy wraz z jedzeniem, któremu daleko do tego naturalnego (czyt. – jakieś 99% produktów w spożywczaku). Dlatego od czasu do czasu warto zrobić sobie POST.

Według mojej skromnej osoby, doskonałą specjalistką w tej dziedzinie jest Pani dr Ewa Dąbrowska, która w przedstawionych poniżej dwóch materiałach wideo doskonale wyjaśnia wszelkie tajniki postu warzywno-owocowego.

Dowiesz się co można jeść podczas takiego postu, jak długo należy pościć, jakie efekty można osiągnąć..

Zapraszam do oglądania 🙂

część 1
część 2

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

Napisz komentarz