Zmarszczki – rodzaje

W odróżnieniu od organów wewnętrznych – skóra pokazuje nam kolorem, gładkością, strukturą, jędrnościączy jest zdrowa, czy też nie. Można także określić optycznie jej wiek biologiczny, chociaż już trudniej metrykalny.

Wszyscy znamy osoby, które osiągnęły wiek podeszły, a ich skóra bez chirurgii plastycznej wygląda zachwycająco. Utraciła nieco lipidów i ma małe zmarszczki, ale zachowała tonus, zwartą strukturę, gęstość i nawet wspaniały kolor.

Znamy też przykłady osób postarzałych optycznie w wieku lat 40 i kilku, niczym emeryci, jak również osób wyglądających w wieku lat 60 – na lat 90. Sprawiających wrażenie trzymających się tego padołu, tylko siłą woli. Ich sylwetka jest pochylona, kości twarzy zapadłe, lub jej owal zaburzony, szczęka obwisła. Skóra cienka, silnie pomarszczona i rozciągnięta; o kolorze wyblakłym, plamista, czasem żółtawa, nie budząca uczuć estetycznych.

DLACZEGO ???


G
eny, geny
– a głównie aktywność dysmutazy ponadtlenkowej w pierwszej kolejności, ale zaraz potem: słońce, przebyte choroby, tryb życia, ogólny poziom stresu, skonsumowane używki, stosunek do zdrowia, profilaktyki i suplementacji, nawyki żywieniowe, dbałość o skórę w sensie kosmetologicznym i czynniki psycho-somatyczne, ale w obiektywie przeżytych tak, lub inaczej lat sześćdziesięciu – dla bilansu zdrowia i wyglądu – istotne.

Oddając słuszność determinantom genetycznym, zauważymy jak skutecznie przeciwstawiał się im człowiek – szczególnie na przełomie ostatnich wieków i szczególnie na polu wyjątkowym: wyglądzie skóry! Nie ma przykładu bardziej dobitnego. Dla skóry, jej wyglądu, stopnia pomarszczenia itp. można dziś uczynić bardzo wiele.

Kto ma sporo pieniędzy, na tego czekają coraz efektywniejsze metody inwazyjne i pól-inwazyjne. Osobom dysponującym relatywnie małymi środkami kłania się właściwa gospodarka aminokwasowa, właściwy tryb życia i dieta, a także osiągnięcia polskiej szkoły biochemii białek, których ukoronowaniem jest trzeciorzędowy –rybi kolagen.

Zmarszczki – o czym nie każdy wie – rodzą się na długo przed tym, zanim odcisną się na naszej skórze!

To zupełnie jak grzybnia, która musi powstawać wiele lat, zanim przyjdziemy w to miejsce po dorodne borowiki. Najmniejsze w istocie zmarszczki tworzą się na powierzchni samej skóry – w epidermie. Ich podłoże, ich „głębokie wąwozy” powstały w wyniku zmian zaszłych w tkance skóry właściwej i w tkance podskórnej. Chociaż zmarszczki, to ubytki tkanki, u ich podłoża leżą procesy długoletnie (opisane przez I.I.Kolgunienkę) i zaczynające się na poziomie komórkowym.

TYPY ZMARSZCZEK


M
ożemy wyróżnić takie oto typy zmarszczek: płodowe, mimiczne, pochodne tkanki tłuszczowej – na które nie ma w istocie rady. One są – i mają być.

Są też zmarszczki ”suche”, które w 100% likwiduje aplikacja naskórna kosmetyku XXI wieku – Kolagenu Naturalnego Platinum. I są również (błędnie za zmarszczki uważane – w istocie przepuklina mikromięśni twarzowych) defekty typu: ”worki pod oczami”, które można stosunkowo łatwo skorygować u chirurga-plastyka.

Wreszcie zmarszczki ”starcze – cechuje je, tzw. dermatoglifika niepowtarzalna. Tak, jak nie ma osób o identycznych odciskach palców, tak i nie ma dwóch ludzi, którym identycznie marszczy się twarz.

Co więcej – typ zmarszczek ma nawet dowiedziony związek z osobowością posiadacza. Może świadczyć o niektórych jego cechach. Tak pozytywnych, jak i postrzeganych – jako paskudne wady. Życzliwość do otaczającego świata, dobrotliwość, optymizm – ale także surowość, apodyktyczność, skąpstwo – takie cechy zdaniem wielu znawców odbijają się w powstających bruzdach zmarszczkowych.

Jakie są inne przyczyny powstawania zmarszczek? O tym już niebawem..

Pamiętaj, że do niwelowania, spłycania zmarszczek stosujemy Kolagen NATURALNY Platinum (Chcesz przeczytać więcej? Kliknij!)

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

3 thoughts on “Zmarszczki – rodzaje

 1. I KASA DECYDUJE O WYGLĄDZIE I STARZENIU. KTO MA KASĘ, MOŻE SOBIE POZWOLIĆ NA DZIESIĄTKI ZABIEGÓW, NA NAJLEPSZĄ ŻYWNOŚĆ, NAJLEPSZE SUPLEMENTY, ETC……A BEZ KASY ŻYCIE NA MINIMUM….I NIE CHODZI TU O WYKSZTAŁCENIE, BO NAWET BĘDĄC DOBRZE WYKSZTAŁCONYM MOŻNA ZARABIAĆ MARNIE, TAK JEST UŁOŻONE ŻYCIE NA TEJ PLANECIE. NIESTETY, NIE WEDŁUG WOLI BOŻEJ.

 2. Dlaczego Platinum, a inne nie nadają się do pielęgnacji skóry?
  Pozdrawiam
  CZ

  1. Witaj Cz.,

   W sprzedaży posiadamy 3 rodzaje Kolagenu: Graphite, Silver i Platinum. Otóż, każdy z tych trzech rodzajów Kolagenu – różni się stopniem oczyszczenia, lekko kolorem i oczywiście ceną; nie mniej jednak każdy z nich – nadaje się do pielęgnacji skóry, ale w zupełnie innym miejscu naszego ciała.

   Żel, który jest najlepiej oczyszczony (Platinum) – zalecany jest do najbardziej delikatnych partii ciała (skóra twarzy i dekoltu, pod oczy, do miejsc intymnych, itp.). Produkty mniej oczyszczone – jak Silver i Graphite – przechodzą przez mniejszą ilość procesów oczyszczania (zawierają melaninę) i tym samym są tańsze w produkcji. Dlatego przeznaczone są do pielęgnacji pozostałych części ciała: Silver – np. podczas domowego masażu całego ciała, na rozstępy, cellulit, plamy, przebarwienia skórne, ujędrnianie ciała, blizny, itd.; Graphite zaś – do regeneracji i pielęgnacji włosów oraz paznokci, jako okłady na rany, na zrosty, suche pięty itd.

   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top