Zmarszczki. Jak im zapobiegać?

Zmarszczki..
Która z nas chciałaby je mieć? Sądzę, że żadna..

Jakim zmarszczkom możemy zapobiec?

Mało estetyczne bruzdy na twarzy lub szyi to jedne z najbardziej widocznych efektów osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych. U niektórych pojawiają się bardzo wcześnie (już około 25-ego roku życia), u innych znacznie później. Zwykle jednak nikogo nie omijają.

Zmarszczki suche
Bywają także nazywane papierkowymi, ponieważ najczęściej są konsekwencją kiepsko nawilżanej skóry. W skrajnych przypadkach zaniedbywania nawilżenia skóry, w dotyku może przypominać pergamin. Tego typu zmarszczki nie wiążą się bezpośrednio z naturalnym procesem starzenia, dlatego mogą pojawiać się już na twarzy 25-30-letnich kobiet.

Zmarszczki suche w 100% likwiduje Kolagen Naturalny Platinum.

Zmarszczki elastotyczne
Zwykle dopadają miłośniczki kąpieli słonecznych. Nadmierna ekspozycja twarzy, czy szyi na promieniowanie ultrafioletowe potrafi skutecznie osłabiać i niszczyć włókna elastynowe. Skóra traci wówczas elastyczność, staje się cieńsza i sucha, a nawet drobne bruzdy widoczniejsze.

W zamaskowaniu takich zmarszczek sprawdzają się preparaty kosmetyczne zawierające np. retinoidy, które aktywują odpowiednie geny do syntezy enzymów i białek wpływając na odbudowę włókien elastynowych. Kolagen Colway Platinum po to ma pozostawioną w procesie filtracji natywną elastynę, aby m.in. właśnie hamował powstawanie zmarszczek elastotycznych.

Zmarszczki „szkorbutowe”
Zwane też „zmarszczkami palacza”, gdyż częściej obserwuje się je u osób pozostających w wieloletnim nałogu tytoniowym. W istocie główną przyczyną ich powstawania jest deficyt w organizmie witaminy C, który w połączeniu z działaniem toksyn (np. zawartych w dymie tytoniowym) fatalnie wpływa na stan włókien kolagenowych i elastynowych, głównie w okolicach ust. Sposobem na ten typ zmarszczek jest zmiana trybu życia i odżywiania się. Porzucenie nałogu, czasem zmiana miejsca pracy oraz suplementacja witaminą C.

Zmarszczki senne
Kolejnym nawykiem stymulującym powstawanie bruzd jest pozycja w czasie snu. Miłośniczki spania na brzuchu i kilkugodzinnego przykładania twarzy do poduszki muszą się liczyć z tym, że z biegiem czasu ich skóra poddawana regularnemu naciskowi zacznie tracić elastyczność i sprężystość. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek, niekiedy nieregularnych, np. tylko w jednym kąciku ust po tej stronie twarzy, którą najczęściej przykładamy do poduszki.

Jak zapobiec problemowi? Najlepiej spać na plecach z wyprostowaną głową, ewentualnie – w miarę możliwości – często zmieniać pozycję w łóżku. Wpływ kosmetyków na ten typ zmarszczek jest niewielki. Pomagają natomiast regularne masaże twarzy.

Zmarszczki mimiczne
Pojawiają się już u młodych ludzi. Zazwyczaj są to tak zwane linie mimiczne wynikające z ruchów mięśni twarzy wyrażających nasze nastroje i przeżycia. Bruzdy takie mogą być efektem częstego śmiechu, mrużenia oczu, marszczenia czoła, ruchów brwi ,czy nawet picia napojów przez słomkę albo gryzienia długopisu. Takie reakcje (oczywiście jeśli są częste i długotrwałe) prowadzą niekiedy do zmniejszenia elastyczności skóry twarzy, której sprężystość maleje już po przekroczeniu 20-tego roku życia. W każdym przypadku dobra gospodarka kolagenowa w naszym ustroju sprzyja opóźnianiu również powstawania zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki grawitacyjne
Pojawiają się zazwyczaj około 40-tego roku życia pod postacią tzw. bruzd nosowo-wargowych i tzw. linii smutku (zmarszczki obniżające kącik ust). Są efektem ubocznym siły grawitacji, która od urodzenia działa na naszą skórę, a z biegiem czasu powoduje utratę przez nią sprężystości i elastyczności oraz wiotczenie mięśni. W opóźnieniu powstawania tego typu zmarszczek pomagają specjalne zabiegi napinające i ujędrniające skórę twarzy. Dbanie o włókna kolagenowe jest także czynnikiem ważnym w ich profilaktyce.

Zmarszczki ortostatyczne
Na pojawienie się tych bruzd nie mamy żadnego wpływu, ponieważ już się z nimi rodzimy. Poprzecznie przebiegające zmarszczki ortostatyczne tworzą się przeważnie w górnej części szyi oraz pod dolną szczęką i są zwykle odziedziczone po przodkach. Nie usuniemy ich za pomocą preparatów kosmetycznych. Jedynym rozwiązaniem jest zabieg liftingujący przeprowadzony przez chirurga plastycznego.

Zmarszczki starcze
Zmarszczki o jakie martwimy się najbardziej, których nikt nie uniknie, a proces ich powstawania można jedynie opóźniać. W pewnych przypadkach opóźniać nawet dość długo. Zmarszczki starcze są konsekwencją naturalnego procesu starzenia się tkanek, przemieszczania się podskórnej tkanki tłuszczowej, a przede wszystkim osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych. Do powstawania tych zmarszczek przyczynia się również genetyka – skłonność do tego typu przedwczesnych zmian skórnych często dziedziczymy po przodkach.

Trudno im zapobiegać bez końca, ale wiemy już na pewno, że systematyczna aplikacja Kolagenu Naturalnego Platinum spowalnia proces tworzenia się takich bruzd.

Więcej o produkcie: www.kolagen.pl/k1,kolagen-platinum.html

Więc na co czekasz? Przecież chcesz wyglądać młodo!
Czekam na kontakt: 886 886 886

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.