Co jeść żeby mieć więcej energii?

Znalezione obrazy dla zapytania zdrowa żywność

Budzisz się rano i zamiast tryskać energią czujesz się zmęczona? W efekcie sięgasz po pierwszą kawę w nadziei, że postawi Cię na nogi…

A gdyby tak zrezygnować z kawy, na rzecz naturalnych środków, które mogą Cię pobudzić i dodać Ci energii? Mam głęboką nadzieję, że od dzisiaj przestaniesz pompować w siebie hektolitry kofeiny i zmienisz swoje złe przyzwyczajenia.

Wystarczy, że wdrożysz w życie i zastosujesz opisane dzisiaj sposoby na prawdziwego „kopa energetycznego” i zapomnisz o szkodliwych dla zdrowia „dopalaczach”.

Na szczęście nie jesteś jedyna, która potrzebuj „naładować” swoje baterie, aby odzyskać mimo niesprzyjającej aury za oknem – energię do życia.

Jesień to czas spadku energii

Nie da się ukryć, że jesień to czas, w którym wyraźnie odczuwamy brak słońca. Można przyznać, że jest to jeden z powodów przez który tracimy energię i nie jest ona porównywalna z tą, z okresu letniego. Brak słońca, czyli naturalnego światła, odbija się na naszym funkcjonowaniu w ciągu dnia. Stajemy się apatyczni, znużeni, a w dodatku pogoda za oknem – nie zachęca nas do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. O tej porze roku każdy z nas potrzebuje porządnego „zastrzyku energii”. Są dwa możliwe aspekty, które powinnaś poważnie wziąć pod „lupę”. Pierwszy z nich to odpowiednie żywienie, które doda nam wyraźnej energii oraz suplementacja, która wzmocni organizm u zupełni wszystkie braku witaminowo – minerałowe. Dostępność produktów, które pomogą nam rozwiązać ten problem, jest na chwilę obecną bardzo duża.

Żywność dodająca nam energii

Zastanawiasz się pewnie, co takiego możesz jeść, aby Twoja energia była na odpowiednim poziomie, a co więcej.. byś ten poziom zachowała do końca dnia? Co powinniśmy jeść, aby nie hamować swojej energii, a pomóc jej wzrastać? Przede wszystkim należy zacząć od porannej szklanki wody! Najlepiej z cytryną! Woda ma niezwykłe właściwości, dzięki którym zachodzą najważniejsze procesy w naszym organizmie. Woda na dobry początek dnia, działa jak prawdziwy „budzik”, który daje komunikat czy sygnał naszemu organizmowi: „Pobudka. Czas wstawać!”.

Nie wychodź do pracy bez śniadania

Śniadanie to podstawa! Ile razy budziłaś się w popłochu i wychodziłaś z domu bez śniadania? Bo mi niegdyś zdarzało się to notorycznie. Aby podnieść naszą energię powinniśmy w śniadaniu dostarczyć:

– białka –  jajka, biały ser, kawałek łososia albo wędlina. Wraz z węglowodanami daje uczucie sytości i pełności.

– węglowodanów złożonych – pełnoziarniste pieczywo, płatki zbożowe, owsianka lub kasza jaglana to doskonałe uzupełnienie śniadania.

– węglowodany proste – miód, owoce, również suszone, dają natychmiastowy zastrzyk energii.

– zdrowych tłuszczy – orzechy w musli lub do posypania owsianki, ziarna sezamu, a także masło orzechowe, awokado, oliwa na grzance lub dobra margaryna są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Dobry obiad podstawą koncentracji

Obiad, to bardzo ważna część dnia jeśli chodzi o posiłek. Od śniadania minęła już połowa dnia pracy i nasz organizm zdążył już zużyć potrzebne pierwiastki, które sprzyjają i są odpowiedzialne za naszą koncentrację. Nasz organizm z pewnością o tej porze dnia domaga się glukozy. Najważniejsze, aby obiad nie był zbyt syty i nie obciążał naszego żołądka. To może spowodować, że zamiast przypływu energii, dopadnie nas znużenie i uczucie senności nad którym ciężko zapanować. Zdecydowanie powinnaś zrezygnować z makaronów i tłustych rzeczy, czy nawet białego chleba. W to miejsce, najlepiej sięgnąć – np. po ciemny ryż, czy kaszę i chuda wołowinę. Ważne jest, aby dostarczyć organizmowi węglowodany, białko i zaraz po tym niezbędne do utrzymania dobrej energii magnez i żelazo.

Kolacja podstawą zdrowego snu i regeneracji organizmu

Z pewnością powinna być lekka i syta. Pamiętajmy, że nasz organizm regeneruje się w nocy, ale żebyś nie borykała się brakiem snu dbaj oto, abyś nie jadła kolacji zbyt późno i bezpośrednio przed pójściem spać. Obciążenie wynikające ze zbyt dużej ilości zjedzonego jedzenia spowoduje, że możesz mieć problemy nie tylko z zaśnięciem, ale i zdrowym snem. Na kolację zatem proponuje sięgnąć, np po rybę z warzywami. Pstrąg, czy makrela dostarczą nam kwasów omega-3, które są budulcem połączeń nerwowych w mózgu.

Suplementacja na poprawę energii i koncentracji

Jeśli zaobserwujesz u siebie notoryczne zmęczenie mimo, iż stosujesz się do zaleceń żywieniowych i starasz się prowadzić zdrowy styl życia – to pierwszy sygnał, że być może Twój organizm ma niedobory substancji odżywczych. Nie oszukujmy się. W dzisiejszych czasach, mamy coraz częściej do czynienia z przetworzoną żywnością, która zawiera bardzo mało makro i mikro elementów. Drugą przyczyną takiego stanu rzeczy, może być zwykłe przepracowanie i duży współczynnik stresu. Bardzo często ma to wyraźny wpływ na obniżenie nie tylko naszej koncentracji, ale i widoczny spadek energii. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? I tu właśnie ważną rolę odgrywają suplementy diety, które są świetnym uzupełnieniem każdej diety i myślę tak sobie, że w dzisiejszych czasach to powinien być nieodłączny element naszego życia. Nie ma innego sposobu na uzupełnienie braków witamin i minerałów. Takie mamy czasy.

Jakie suplementy diety pomogą Ci wyeliminować zmęczenie

Zastanawiałam się nad tym, czy istnieje taki suplement, który jest najlepszy na dodanie i przypływ energii. W dużej mierze stanowi to indywidualną kwestię organizmu. W każdym przypadku nasz organizm reaguje inaczej i to co służy, np. mi – nie koniecznie musi dobrze wpływać na Ciebie. Są jednak pewne standardy i ogólnie przyjęte normy w suplementacji, które mają istotny wpływ na wyeliminowanie naszego zmęczenia. Podstawą jest oczywiście dbanie o zapewnienie i niedopuszczenie do niedoboru wapnia, magnezu oraz żelaza oraz witamin z grupy B. Sama po sobie zauważyłam, że odkąd wprowadziłam uzupełnienie swojej codziennej diety, o te właśnie składniki, mam coraz więcej energii i nie dopada mnie chroniczne zmęczenie. Warto również zastanowić się nad detoksem i od czasu do czasu usunąć toksyny, z naszego organizmu. To bardzo ważne. Usunięcie toksyn będzie miało ogromny wpływ na poprawę wchłanialności substancji odżywczych przez organizm. Więcej o toksynach znajdziecie w artykule: www.adelia.com.pl/toksyny-sa-wszedzie/.

Pamiętajmy również o tym, aby dostarczać tych witamin, które nasz organizm nie produkuje sam. Tak, mowa tutaj o naturalnej witaminie C. Witamina C poprawia naszą odporność. Wzmocnienie organizmu witaminą C ma również przełożenie na naszą energię w ciągu dnia. Dobrym rozwiązaniem są również suplementy, które zawierają kompleks witamin i minerałów ze sproszkowanych owoców oraz warzyw. To świetne uzupełnienie diety, w której coraz mniej naturalnych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top