Serycyna – czyli jedwab w płynie

kalogenPrawdopodobnie już sześć tysięcy lat przed naszą erą w Indiach zbierano kokony dziko żyjących jedwabników.

Znaleziska archeologiczne wskazują, że jedwab wytwarzano już w starożytnych Chinach, około 2700 lat p.n.e. Chińczycy strzegli tej tajemnicy skutecznie przez około 2000 lat. Przez ten czas Chiny miały monopol na produkcję jedwabiu, który eksportowały tzw. jedwabnym szlakiem.

Każdego, kto zdradziłby tajemnicę jego wyrobu, czekała kara śmierci. Szlak jedwabny powstał w II w p.n.e. Łączył on Chiny z Europą. W tym samym czasie zainteresowali się jedwabiem Japończycy, którym jako pierwszym udało się rozwikłać tajemnicę Chińczyków i rozpocząć produkcję jedwabiu na tak dużą skalę, że pod koniec XIX w. wyprzedzili w niej Chiny.

Jak wygląda przyszłość jedwabiu w Colway?

 

Podstawowymi składnikami jedwabiu jest fibroina i serycyna. Fibroina to główne „nitki” jedwabiu. Serycyna z kolei to klej jedwabny, który otacza fibroinę i pomaga łączyć się tym włóknom tworząc kokon.

 

Jeszcze w 2005 roku Kolagen Naturalny filtrowano właśnie poprzez jedwab, ale pozbawiony już znacznej części serycyny.

W technologii pozyskiwania serycyny usuwa się fibroinę, która jest zbędna i trudno emulgującą.

Z Kolagenem Nowej Generacji, który jest generalnie wdzięcznym materiałem do mieszania go z wieloma bardzo obiecującymi substancjami – fibroina też się jednak kłóci, gdyż jest naładowana ujemnie, a kolagen dodatnio.

Można z nim natomiast zmieszać serycynę.

 

Japońscy partnerzy biznesowych Przyjaciół Colway, pozyskują serycynę w sposób unikalny.

Wszędzie na świecie robi się to poprzez użycie środka alkalizującego, surfaktantu i enzymów.

Jednak szczególna metoda wspomnianych Japończyków pozwala nie tracić żadnych właściwości tej substancji.

Jako, że serycyna jest proteiną rozpuszczalną w wodzie, używa się do procesu wody jonowej z odrobiną soli jako katalizator elektrolizy. Taki sposób pozwala ekstrahować serycynę bez rozpuszczenia fibroiny, co powoduje, że mikrobiałka jedwabiu mają dużo mniejszą wielkość cząsteczkową, co w kosmetyce, jak wiemy, stanowi różnicę kolosalną.

Do produkcji używane są kokony wyłącznie z własnych, specjalistycznych hodowli  jedwabników.

Jakie właściwości ma opisywana serycyna?

  1. Nawilżające – serycyna ma silne właściwości retencji wody na i w skórze. Jest naturalnym czynnikiem nawilżającym (NMF – Natural Moisturising Factor)
  2. Tworzenie membrany – serycyna tworzy mikro-film, który powstrzymuje ucieczkę wody ze skóry. Skóra oddycha, a woda nie ucieka.
  3. Przeciwstarzeniowe – jest silnym przeciwutleniaczem – chroni przez wolnymi rodnikami tlenowymi, czyli zmniejsza stres oksydacyjny
  4. Hamowanie aktywności tyrozynazy – ujednolica koloryt skóry
  5. Zwiększa aktywność enzymów degradujących desmosomy w warstwie rogowej naskórka, co powoduje naturalne peelingowanie zrogowaciałego naskórka i przyspiesza proces tworzenia nowej warstwy.

 

atelokolagen
Serycyna pojawi się m.in. w atelokolagenach Colway

Serycyna – klej jedwabnika jest naturalną substancją mającą bardzo dobre właściwości odbudowy skóry i utrzymania jej naturalnej wilgotności.

Kosmetyki z jedwabiem są znane na rynku od wielu lat, niektóre są nawet tanie, ale laboratorium współpracujące z Colway badają obecnie nie cały jedwab, ale samą serycynę o właściwościach unikalnych.

Opisana technologia elektrolizy jonowej jest bardzo czasochłonna, ale za to nie pogarsza właściwości substancji, jak wszechobecne metody z enzymami i środkiem alkalizującym.

Wprowadzając tę serycynę do naszych produktów, Colway nie będzie pierwszy, ani jedyny na świecie. Takie ekstrakty można już znaleźć w bardzo drogich kremach np. w Kanebo Sensai – od 600 do 1500zł za 30 ml.

Jednakże gdyby Colway wprowadziło serycynę do swojej oferty, byłby jednym z pierwszych dystrybutorów takich produktów w Europie i dzięki nawiązanym przyjaźniom pojawia się szansa nabywania tego komponentu w cenach bardzo korzystnych.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w skrypcie szkoleniowym Colway nr 4.


Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to”, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.

Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób.

Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.