Zdradzimy Ci sekret na zdrowy i promienny wygląd!

Niemalże każdego dnia słyszę, że nie wyglądam na swój wiek. Wielu ludzi na całym świecie szuka tej jednej sprawdzonej recepty na zdrowy wygląd. Zdrowy i promienny wygląd to pragnienie każdej z Nas.

Często nasz organizm bije na alarm i wysyła nam dużo sygnałów, które zwykle w pośpiechu bagatelizujemy.

Nie bez powodu zwykło się mówić: „Jesteś tym, co jesz”. Kiedy brakuje nam odpowiedniej ilości substancji odżywczych te słowa nabierają innego znaczenia…

Odbiciem tego stanu jest kondycja naszych włosów, skóry, paznokci, nastroju… a raczej jej brak.

Nauczmy się słuchać naszego organizmu. On sam nam podpowie, czego mu jeszcze brakuje…

Nasze samopoczucie uzależniamy od wyglądu

Ta kwestia bardzo determinuje nasze samopoczucie. Zwłaszcza my kobiety coś o tym wiemy. Dlaczego nasze samopoczucie w tak dużej mierze uzależnione jest od naszego wyglądu? Niemalże, jak grzyby po deszczu wszystkie portale społecznościowe, strony internetowe – rozpisują się na temat zdrowego trybu życia, bycia fit, nieskazitelnego i perfekcyjnego wyglądu. Presja w tym temacie jest o tyle silna, gdyż bardzo często do podkręcania roli wizerunku zewnętrznego wykorzystuje się znane postacie, tj. celebrytów, aktorów, prezenterów. Problem w zasadzie polega na tym, że to kobiety są bardziej narażone na negatywny oddźwięk niespełnienia kulturowego ideału. Na co dzień internet „pęka w szwach” od wyretuszowanych zdjęć. Wygląd staje się podstawową determinantą dobrego samopoczucia. To pułapka, w którą my kobiety – wpadamy same.

Obsesja na punkcie zdrowego wyglądu

Wyidealizowane piękno nie mające nic wspólnego z rzeczywistością jest dzisiaj bardzo popularyzowane. Kobiety zapominają o tym, że dobry i zdrowy wygląd to taki, który podkreśla i uwidacznia najwięcej naturalnych atrybutów. To nie jest festiwal sztucznych rzęs, paznokci czy make-pu. U wielu kobiet zauważyć można wręcz obsesję na punkcie swojego wyglądu. Przejawia się to w uzależnienie od wizyt w gabinetach estetyki kosmetycznej, operacjach poprawiających wygląd, czy zabiegach mających na celu ostrzykiwanie skóry w celu eliminowania zmarszczek. Bardzo dużo z tych kobiet stało się zakładnikami /-czkami swojego ciała. Każda niedoskonałość, pojawiającą się zmarszczka, czy złamany paznokieć – powoduje od razu spadek nastroju i frustracje. Nie mądre, nie sądzisz? Z przykrością stwierdzam, że obserwuje to na co dzień i zastanawiam się do czego to wszystko w istocie zmierza..

Dietetyka  

Obecnie wszystkie dziedziny w temacie zdrowego żywienia przeżywają swój renesans. Jeszcze kilka lat temu dietetyka nie miała tak dużego znaczenia, jakie przypisuje jej się dzisiaj. Tylko połączenie odpowiednio skomponowanych jadłospisów oraz kuracji kosmetycznych może przynieść oczekiwany efekt. Organizm ludzki ma wbrew pozorom bardzo duże zdolności do naprawy i regeneracji. Sama mam cerę dość problematyczną i odkąd pamiętam – zmagam się z nią. Nigdy nie zapomnę wizyty u kosmetyczki, która najpierw popatrzyła, później wypisała mi produkty, których powinnam unikać i wystrzegać się, jak ognia. Na koniec dodała żebym przez dwa tygodnie przestrzegała wszystkiego co mi napisała i wróciła do niej. Okazało się po dwóch tygodniach, że kosmetyczka nie miała za wiele do pracy. Moja buzia była nie do poznania. I ktoś mógłby powiedzieć, że to co jemy nie ma znaczenia. Oczywiście, że ma. Bardzo duże.

Efekty zmiany sposobu żywienia

Nie dowiesz się i nie przekonasz dopóki nie spróbujesz. Ja doznałam szoku, kiedy wróciłam do kosmetyczki po dwóch tygodniach lekkiej zmiany w sposobie żywienia. Trzeba podkreślić, że włosy i paznokcie zawierają tkanki martwe. Efekty stosowania zdrowego żywienia będą widoczne dopiero po podcięciu włosów i paznokci. Dopiero wtedy kiedy to zrobimy dojdzie do tzw. wymiany komórek ze starych na nowe. Upraszczając – do regeneracji. Należy podkreślić również to, że wpływ diety nie ogranicza się tylko do polepszenia wyglądu naszych włosów i paznokci. Ma również bardzo duży wpływ na kondycję naszej skóry.

Dieta poprawiająca wygląd włosów i paznokci

Nie odkryje Ameryki kiedy napiszę, że cały sekret po pierwsze tkwi w regularności spożywania posiłków. Nasz organizm nie może odczuwać głodu. Oprócz tego, że spożywanie posiłków powinno być systematyczne to nasza dieta powinna być urozmaicona tak, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Wśród najważniejszych substancji odżywczych, mających wpływ na poprawę kondycji włosów i paznokci są witamina A,C,E oraz witaminy z grupy B. To taka podstawa, której nie może zabraknąć! Oprócz tego warto wręcz zwrócić uwagę na poziom cynku, żelaza, miedzi i krzemu. Pamiętaj, że efekty pojawią się wówczas, kiedy będziesz regularnie stosowała się do zaleceń i dbała o nieustanne zapewnianie witamin oraz niezbędnych minerałów. Myślę, że największy problem sprawia jednak ludziom regularne jedzenie. Żyjemy w ciągłym pędzie, który powoduje, że zapominamy o najważniejszych posiłkach dnia. To duży błąd. Zmień to!

Dieta a kondycja cery

Dieta mająca za zadanie poprawić kondycje naszej skóry – to dieta oparta przede wszystkim o produkty pochodzenia roślinnego. Kluczem znowu będą tutaj witaminy A,C,E. Dlaczego? Chociażby witamina A przyczynia się do likwidacji procesu rogowacenia się naskórka i odbudowy komórek. Jej źródłem są zazwyczaj pomarańczowe warzywa. Witamina C natomiast oprócz tego, że działa złuszczająco to ma jedną bardzo ważną funkcję. Wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia mikrokrążenie. Duże znaczenie ma również witamina E, która pobudza tkankę łączną. Pamiętaj, że to z tkanki łącznej w większości zbudowany jest nasz organizm.

Nutrikosmetyki – zdrowy wygląd w pigułce

Zbilansowana i odpowiednio dobrana dieta powinna zapewnić skórze to, co jej potrzebne. Z doświadczenia wiem, że w większości odżywiamy się nieracjonalnie i zapominamy o najprostszych zasadach zdrowego odżywiania. Czy wiesz, że do skóry składniki odżywcze docierają w ostatniej kolejności? W momencie kiedy Twoja skóra da Ci pierwsze sygnały – wypryski, cellulit, przesuszenie – warto sięgnąć po nutrikosmetyki. Jednak te preparaty tylko wtedy spełnią swoje zadanie, gdy będą dobrze dobrane. Te dla skóry dojrzałej powinny zawierać przede wszystkim pełen zestaw antyutleniaczy, z kolei cerze suchej i zwiotczałej przyda się wsparcie fitosteroli i kwasów tłuszczowych.

 

Kilka słów od autora…

Zdrowy i promienny wygląd jest nasza wizytówką. U siebie obserwuje to, że niejednokrotnie – tylko mała zmiana w sposobie żywienia, bądź produktów ma ogromny wpływ na mój nastrój. Myślę, że nasze samopoczucie jest wprost proporcjonalne – do tego, jak wyglądamy i w jakiej kondycji jest nasz organizm. Wizerunek zewnętrzny, piękne i lśniące włosy, zadbane paznokcie, zdrowa cera – to wszystko sprawia, że czujemy się dobrze sami ze sobą.

 

 

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top