W jakich smakach gustuje partner?

W jakich smakach gustuje partnerPrzeglądając dzisiejsze wpisy na Fb trafiłam na komentarz koleżanki – Moniki – pod artykułem „W jakich smakach gustuje partner?„. Pisała o tym, że Jej ukochany nie potrafi się zachować przy stole. Beka, puszcza bąki, je palcami itd. Poza tym On ciągle dodawałby do wszystkiego czosnek, którego Ona nie znosi.

Monika opisywała, że nie potrafią się dogadać również w kwestii choćby przekąsek. Ona lubi słone paluszki, krakersy, a On.. karmelowy popcorn i meksykańskie nachos. Całkowicie inne smaki. I pytała, jak Ona ma Go przekonać do zmian żywieniowych, bo oni nie mogą się porozumieć w tej kwestii… Od tych słów zaczęła się ostra dyskusja. I padło pytanie: Czy jest sens bycia wtedy razem?

Jakiś czas temu czytałam artykuł w gazecie, która twierdziła, że to co lubimy jeść, wiele mówi o naszym uosobieniu, charakterze. Sprawdzając w jakich smakach gustuje partner, dowiemy się, o nim – dosłownie wszystkiego… Czyżby? 🙂

Nie wiem, czy wiesz, ale.. Teoria o powiązaniu preferencji smakowych z osobowością wcale nie jest wyssana z palca.

Jej twórcą jest amerykański neurolog Alen Hirsch zajmujący się badaniem smaku i powonienia. Wraz z grupą uczonych przetestował on za pomocą ankiet blisko 20 tyś. ochotników. Pozwoliło to dokładnie określić charakter badań oraz ich upodobania jedzeniowe.

Na tej podstawie stworzono rodzaj kulinarnego horoskopu, z którego niczym z gwiazd wyczytasz najskrytsze sekrety ukochanego.

Przekąski, w których szczególnie gustuje

Zdaniem badaczy, prawdziwe „ja” człowieka najsilniej ujawnia się w wyborze przekąsek. Oto co ustalili:

Co można z nich wyczytać o mężczyźnie?

Krakersy – jest rozważny w działaniu, a przy tym lubi samotność. Ciekawie się z nim gawędzi, bo ma liczne zainteresowania.
Jako kochanek: bywa nieśmiały. Najchętniej kocha się po ciemku.

Chipsy ziemniaczane – to mężczyzna niezwykle ambitny. Potrafi ciężko pracować, by odnieść sukces.
Jako kochanek: ekspert w dziedzinie seksu. Wszystkie pozycje opisane w „Kamasutrze” ma w małym palcu.

Orzeszki – człowiek łatwy w kontaktach, otwarty i wyluzowany. Lubi zmiany, monotonia go irytuje.
Jako kochanek: wciąż poszukuje nowych doznań, eksperymentuje z pozycjami miłosnymi.

Popcorn – skromny, miły, a przy tym ofiarny. Potrzeby innych zawsze są u niego na pierwszym miejscu.
Jako kochanek: jest naturalny, nie próbuje niczym imponować. Ceni romantyczne klimaty: świece, pachnącą pościel, nastrojową muzykę.

Meksykańskie nachos – ma duże poczucie sprawiedliwości, lubi porządek i punktualność.
Jako kochanek: nie skąpi pieszczot, ale też oczekuje, że partnerka je odwzajemni.

Słone paluszki – ma naturę lekkoducha. Woli się bawić, niż ciężko pracować, czy snuć plany na przyszłość. Jako kochanek: radosny, pełen werwy, bez zahamowań. Lubi śmiać się w łóżku.

W jakich smakach gustuje partner? Przyprawy

Bazylia, tymianek, i ten wcześniej wspomniany czosnek… Która z przypraw jest u niego na pierwszym planie? To ważny sygnał, bo zdradza charakter człowieka!

Czosnek, pieprz, goździki, szafran – to mężczyzna dobrotliwy i bezkonfliktowy. Bardzo potrzebuje akceptacji, bo brak mu pewności siebie. Na randce: nie będzie próbował cię oczarować, ale gdy powiesz mu komplement, otworzy przed tobą duszę.

Sól – jest niepraktyczny, chodzi z głową w chmurach. Biernie poddaje się kolejom losu, ponieważ nie wierzy, że może wpływać na swoje życie. Na randce często pojawia się spóźniony. Nie zawsze też ma sprecyzowane plany na wspólny wieczór.

Wniosek jest taki im więcej macie z partnerem tych samych ulubionych smaków, tym lepiej wróży to Waszej miłości/przyszłości..

Jak w jadalni, tak… w sypialni

Według ankiety bardzo duży związek ma jedzenie z sypialnią. Niektórzy panowie łapczywie rzucają się na jedzenie, inni – przeciwnie – rozkoszują się każdym kęsem.

NIEJADEK – często grymasi nad talerzem. A to ziemniaki rozgotowane, to znów kotlet zbyt wysmażony…
-> On uważa się za super kochanka. A gdy coś mu nie wyjdzie, obwinia partnerkę.

ŁAKOMCZUCH – ma wprost wilczy apetyt. Nie zależy mu, by jedzenie było wykwintne, liczy się jego obfitość.
–>> Jest nienasycony w miłości, uwielbia się kochać. Dla słodkich chwil zrezygnuje nawet… z oglądania meczu.

KONESER – w restauracji godzinami wertuje kartę dań, poszukując oryginalnych nazw i smaków. Lubi też sam upichcić coś niebanalnego.
—>>> W sypialni nie zabraknie mu inwencji. Możesz oczekiwać wyrafinowanych pieszczot.

A jak je Twój mężczyzna? W jakich smakach gustuje partner?

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top