Twój styl w biznesie

Znalezione obrazy dla zapytania biznes

Autentyczność i styl w biznesie. Człowiek biznesu zawsze jest dobrze ubrany. Biznes i całe pole zawodowe możemy porównać do gry, w której każda ze stron prowadząc negocjacje biznesowe chce coś zyskać. Zyskać korzyści dla siebie, ale również długofalowe dla firmy.

Aby uzyskać należytą przewagę i to w dobie tak narastającej, a także silnej konkurencji musisz dać z siebie coś więcej.

Przewagę bowiem zyskujesz nie tylko kompetencjami, charakterem, podejściem, ale także wizerunkiem. Ważne jest, aby poprzez to wszystko dawać ludziom właściwą energię. To poprzez energię komunikujesz coś swoim wyglądem.

Dzięki niemu możesz wprost i naocznie pokazać co jest ważne dla Ciebie i jakie wartości sobą reprezentujesz. Ubiór pozwoli Ci wywrzeć takie wrażenie na kontrahencie bądź partnerze biznesowym o jakim myślisz.

Nasze mocne strony

Podstawą sukcesu w każdej dziedzinie życia, już nie tylko biznesowej, jest świadomość naszych mocnych stron. Hm… może nie tylko świadomość jak nieustanne wzmacnianie i umiejętność korzystania z naszych atutów.

Jeśli posiądziesz tą umiejętność to świadomość i wykorzystywanie w relacjach biznesowych swoich mocnych stron pozwoli Ci na umiejętne kierowanie nie tylko charakterem rozmowy z kontrahentem ale również pozwoli Ci kierować uwagą odbiorcy.

To bardzo ważne. Dzięki temu zostaniesz nie tylko zauważony, ale przede wszystkim dobrze zapamiętany – a to domena zwycięzcy. Rozumiesz o czym mówię? Jeśli nawet spotkanie skończy się fiaskiem i nic od Ciebie nie kupią, pozostawione dobre pierwsze wrażenie może sprawić, że klienci zawsze mogą do Ciebie wrócić, gdyż będą im towarzyszyły na myśl o waszym spotkaniu pozytywne konotacje.

Autentyczność w biznesie

Biznes XXI wieku nie jest łatwy. W dzisiejszych czasach przeciętny „Kowalski” jest już na zupełnie innym poziomie kompetencji. Dzisiaj nie nawiniemy przysłowiowego „makaronu” na uszy klientowi, gdyż jego świadomość manipulacji i wszystkich metod i „sztuczek” sprzedażowych jest zbyt duża.

Wyczuje na kilometr jeśli będziesz uprawiał na nich techniki sprzedaży. Czasy się zmieniły. Powszechny dostęp do Internetu sprawił, że ludzie bez problemu mają dostęp do wiedzy i kształcą się w różnych dziedzinach.

To co moim zdaniem może odróżnić Cię na tle innych sprzedawców, managerów i biznesmenów to przede wszystkim autentyczność w biznesie – to dzisiaj czyni sprzedawcę atrakcyjniejszym od innych. Aktualnie ludzie tęsknią za człowieczeństwem i czynnikiem ludzkim we wszystkim co się robi.

Autentyczność na własnym przykładzie

Kiedy pracowałam jako Doradca Finansowy w pewnej firmie i osiągałam ponad przeciętne wyniki sprzedaży produktów finansowych, często ludzie pytali mnie co jest fenomenem mojej sprzedaży. Co robię, że mam tak dobre wyniki… W odpowiedzi na to pytanie nie zastanawiałam się ani chwili. Dla mnie była ona prosta. Jestem autentyczna – to wystarczy. Kiedy spotykałam się z potencjalnym klientem zawsze byłam sobą. Wielu z Was wchodzi w narzucone Wam role biznesowe i zakłada przysłowiowe „maski”.

Przechodzi przez wysoko zaawansowane rozwoje osobiste, gdzie tak naprawdę wystarczy pojąć podstawy tego biznesu i być autentycznym – czyli być sobą. To między innymi stanowi fundament sukcesu szkoleń z Karoliną Górską – proste schematy, o których ludzie zapomnieli, które są podstawą wszystkiego. Często rozmawiam z ludźmi na temat sprzedaży, sprzedawców z którymi mieli styczność.

Najczęstsze powtarzające się jak mantra zarzuty w komentarzach to te, w których ludzie obnażają wypracowane wyuczone techniki sprzedaży, metody socjomanipulatywne… Za każdym razem niemalże podkreślają jak brakuje im człowieczeństwa, tego czynnika ludzkiego, który decyduje o tym czy człowiek Cię polubi i Ci zaufa.

Czy Autentyczność w biznesie jest w ogóle możliwa?

Ze swojej strony gwarantuje Ci, że kiedy postawisz na siebie, zaufasz sobie i uwierzysz w swoje niewyuczone, naturalne – nie mechaniczne możliwości, zyskasz dużą przewagę nad innymi. Jestem przekonana,  że ta przewaga będzie miała swoje przełożenie na długofalowe relacje z klientem. Pamiętaj, że pozyskać klienta jest szalenie łatwo…ale potrzeba czegoś więcej, aby ten chciał do Ciebie wrócić.

Właśnie zaufania i autentyczności w tym co się robi. Bycie sobą w biznesie powoduje, że nie ma możliwości stworzenia kopii Ciebie. Powoduje, że zostaniesz zapamiętany, nawet jeśli spotkanie nie zakończy się sukcesem. Nigdy bowiem nie wiesz kiedy klient postanowi odnowić z Tobą kontakt… Zrobi to pewnie, jeśli pozostawisz po sobie miłe wspomnienie i wrażenie.

Podsumowanie

Okazuje się, że autentyczność w dzisiejszych dziwnych czasach wymaga nie lada odwagi. Piszę to z pełną świadomością i odpowiedzialnością za słowa, które do Was kieruję. Mimo, iż wielokrotnie próbowano mnie wpasować w pewne „ramy biznesowe” nigdy nikomu się to nie udało.

Są oczywiście pewne standardy w biznesie, których należy się trzymać, ale zachowanie sugerujące, że jest się kimś wyższej kategorii – nie jest właściwe. Wszyscy jesteśmy różni – ale równi.  Kiedy odbywasz spotkanie z klientem – daj się poznać z tej autentycznej strony. Zapewniam Cię, że osoba, z którą będziesz rozmawiać zobaczy w tym niesamowitą wartość dodaną.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.