Szczotkowanie ciała na sucho

szczotkowanie ciała na suchoSzczotkowanie ciała na sucho
Twój zdrowy rytuał dla pięknego ciała!

Czy chciałabyś w szybki sposób poprawić kondycję skóry całego ciała?

Przychodzę z pomocą. Aby skóra wyglądała młodo i jędrnie przez wiele lat, wymaga skutecznej, regularnej pielęgnacji. Rada jest więc prosta: wyrób sobie zdrowe nawyki i działaj systematycznie.

Wiosna to najlepszy czas, by wspomóc naturalne procesy oczyszczania i odnowy naszego organizmu; gdyż właśnie wtedy; zgodnie z naturalnym cyklem całej przyrody, procesy te przebiegają najbardziej intensywnie.

Świetną kondycję skóry do późnego wieku utrzymują Azjatki, które od wielu lat stosują rytuał, który chcę Wam dziś polecić.

O czym mowa?

O szczotkowaniu ciała na sucho czy mokro. Jest to rodzaj masażu wykonywanego przy użyciu szczotki z ostrym włosiem. Ta forma masażu od lat wykorzystywana jest w krajach Dalekiego Wschodu, szczególnie popularna jest w medycynie chińskiej i hinduskiej Ajurwedzie.

O takim masażu poczytasz tu: www.adelia.com.pl/masaz-ajurwedyjski/

W medycynie Wschodu uważa się, że szczotkowanie ciała na sucho czy mokro pomaga zniwelować złogi energetyczne skumulowane w naszym organizmie.

Czerpmy więc z tradycji i mądrości, która ma wieloletnie korzenie. Jeśli połączysz masaże również z dietą bogatą w owoce i warzywa, zrobisz w swoim organizmie prawdziwe wiosenne porządki.

Po co wykonywać zabiegi złuszczające?

Nasza skóra łuszczy się samodzielnie, jednak wraz z wiekiem proces ten, jak wszystkie pozostałe w naszym organizmie, ulega spowolnieniu. Skóra osoby młodej do 30 roku życia radzi sobie z tym całkiem nieźle, bo komórki naskórka „żyją” ok 28 dni. Im bardziej dojrzała jest Twoja skóra, tym lepiej wspomóc ten proces. Ponadto w każdym wieku mogą się pojawić czynniki wydłużające ten proces, takie jak: zbyt długa ekspozycja na słońce czy nadmierna praca gruczołów łojowych. Kiedy zewnętrzne warstwy martwych komórek nie złuszczają się prawidłowo, powstaje na naszej skórze coś w rodzaju „nieprzepuszczalnego pancerza”, który hamuje naturalne procesy odnowy i wymiany gazowej. Pogrubienie warstwy rogowej prowadzi do zaburzeń nawodnienia skóry, gdyż substancje nawilżające i odżywiające z balsamów czy innych kosmetyków nie są w stanie przeniknąć w głąb. Staje się ona matowa, pozbawiona blasku i wygląda na starszą, niż jest w rzeczywistości.

Jak zacząć szczotkowanie ciała na sucho i mokro?

Odważnie! Po pierwszym użyciu możesz mieć wrażenie, że to nie jest zabieg dla Ciebie. Skóra będzie się „buntować”. Szorstkie włoski szczotki sprawiają; że nasze ciało naturalnie się broni; bo zanim przywyknie do tego rytuału; skóra zacznie mobilizować do pracy całą swoją strukturę; intensyfikować procesy tworzenia kolagenu, elastyny i substancji podporowych. Konsekwencją tej walki jest mocny, zagęszczony naskórek.

Zacznij od krótkich, kilkuminutowych masaży, systematycznie wydłużając ten czas do 10-15 minut. Zabieg wykonuj 2-3 razy w tygodniu.

Jakie korzyści daje nam szczotkowanie ciała?

  • Usuwa martwy naskórek
  • Lepsza absorpcję składników aktywnych z kosmetyków pielęgnacyjnych
  • Lepsze krążenie w naczyniach krwionośnych
  • Lepszy przepływ limfy
  • Detoks
  • Zmniejszenie cellulitu

Jak wygląda szczotka?

Szczotka do masażu na mokro i na sucho wykonana z włókna roślinnego zwanego tampico z kaktusa agawy oraz wysokiej jakości drzewa bukowego. Idealna do wykonywania regularnych masaży przed i podczas prysznica lub kąpieli. Wygodny uchwyt pozwoli na lepsze dopasowanie poziomu ucisku masażu na skórze. szczotkowanie ciała na sucho

 

Jak prawidłowo wykonać masaż? szczotkowanie ciała na suchoszczotkowanie ciała na suchoJak dbać o szczotkę, by służyła Ci jak najdłużej?

Jeśli wykorzystujesz ją do masażu na mokro: po każdym użyciu opłucz ją pod bieżącą wodą; wypłukując resztki detergentów i martwego naskórka; następnie dobrze osusz. Nigdy nie umieszczaj jej przy grzejniku, na słońcu i nigdy nie pozostawiaj jej w wodzie. Szczotka wykonana jest z naturalnego drzewa bukowego.

Jeśli wykorzystujesz ją do masażu na sucho: po 4-5 masażach umyj szczotkę delikatnym środkiem myjącym; by usunąć z niej zrogowaciały naskórek; który znalazł się między włosiem. Dokładnie osusz.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.