Skuteczna depilacja!

Depilacja

Depilacja jest zabiegiem pielęgnacyjnym, za którym nie przepada wiele kobiet i mężczyzn. Jest to jednak jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych.

Są osoby, które golą się codziennie, ale coraz więcej decyduje się na robienie zabiegów depilacji raz na miesiąc.

To, jaką depilację wybierzesz, będzie miało wpływ na to, jak zareaguje twoja skóra oraz jak długotrwałe będą efekty.

Depilacja depilatorem elektrycznym

Jest to depilacja, na którą często decydują się kobiety. Taki rodzaj pielęgnacji usuwa włoski nawet na kilka tygodni. I pod tym względem jest jednym z najlepszych sposobów na depilację. Warto jednak pamiętać, że sam depilator sporo kosztuje, a zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych.

Włoski należy nieco zapuścić, by maszynka mogła je złapać. Podczas zabiegu włoski zostają wyrywane ze skóry, a to powodować może ból.

Można również kupić maszynki elektryczne, które usuwają małe włoski, ale wtedy cebulka włosa nie zostaje usunięta, przez co włos odrasta w szybkim czasie.

Krem do depilacji

To również popularna metoda depilacji, szczególnie wśród kobiet. Jest to zabieg bardzo szybki i bezbolesny, w przeciwieństwie do poprzedniego. Jednak efekty takiej depilacji utrzymują się zaledwie przez trzy dni. Po tym czasie włoski zaczynają odrastać, a przyczyną tego jest nieusunięcie cebulki. Trzeba również pamiętać, by przed wykonaniem zabiegu przejść przez próbę uczuleniową.

Depilacja woskiem

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest depilacja woskiem. Jest to sposób na usunięcie włosów nawet na parę tygodni. Jeśli wosk jest nakładany w prawidłowy sposób i zostaje usunięty ze skóry wraz z włoskami, to zabieg ten nie powinien być bolesny.

Tak więc musi być on wykonany przez specjalistę, by był on komfortowy, jak depilacja kremem i tak skuteczny, jak zabieg usuwania włosów z ciała przy pomocy depilatora elektrycznego. Depilacja woskiem jest najbardziej skutecznym zabiegiem ze wszystkich wymienionych. A na jaką ty się zdecydujesz?

Depilacja w domu czy w salonie?

Depilację nóg metodą specjalistyczną można wykonać tylko w profesjonalnym salonie. Gabinety kosmetyczne i salony kosmetologii estetycznej oferują coraz częściej trwałe metody depilacji laserowej zwane epilacją. Oczywiście depilację nóg woskiem czy kremem znaleźć można również w ofercie salonu i z pewnością raz na jakiś czas warto oddać się w ręce specjalisty.

Fachowo wykonana depilacja przyniesie z pewnością efekty na dłużej. Epilacja natomiast rozwiąże problem owłosienia na bardzo długo, nawet na kilka lat, a w niektórych przypadkach trwale. Zabiegi epilacji wykonuje się za pomocą lasera lub wiązki światła pulsacyjnego.

Zabiegi takie trwają dłużej niż zwykła depilacja nóg. Trzeba je kilka razy powtórzyć, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Warto jednak odczekać i poświęcić czas, by pozbyć się owłosienia na dobre.

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top