Pogromcy stresu dla pracujących rodziców

Matka, Córka, Rodzina, Park, Dziecko, Miłość, NaturaWedług ostatnich badań przeprowadzonych przez Analogicznie, krajową firmę poszukującą pracy, ponad połowa wszystkich Polaków – twierdzi, że czuje się wypalona w pracy.

W tym badaniu głównym powodem stresu zawodowego były „niejasne cele”. Drugie miejsce wiązało się z kiepskim zarządzaniem i długim dojazdem do pracy, a „trudni współpracownicy” zajmowali blisko trzecie miejsce. Uczestnicy stwierdzili również, że głównym problemem jest równowaga między życiem zawodowym a prywatnym.

 

Kolejne badania wykazały…

Inne badania wykazały, że nawet 80% Amerykanów odczuwa stres w pracy. Niskie wynagrodzenie, nadmierne obciążenie pracą, niewielkie możliwości awansu, niewielkie wsparcie społeczne i brak kontroli nad decyzjami o pracy również przyczyniają się do stresu w pracy i wypalenia zawodowego, jak wynika z badań przeprowadzonych przez American Psychological Association, które ostatnio dodało „zmartwienie o przyszłość kraju” do listy. Z kolei wypalenie zawodowe może prowadzić do niepokoju, depresji i innych chorób psychicznych.

„Liczne badania pokazują, że stres w miejscu pracy jest zdecydowanie głównym źródłem stresu dla dorosłych i że narastał stopniowo w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci”, informuje American Institute of Stress. Na podstawie badań instytut stwierdził, że zbyt duże obciążenie pracą stanowi prawie 50% wszystkich stresów w pracy.

 

Pracujący rodzice, między innymi, mogą być coraz bardziej nerwowi, zaniepokojeni lub przygnębieni w wyniku stresu w pracy. Może to być szczególnie trudne, jeśli rodzisz z ACE – to znaczy, gdy masz do czynienia z nierozwiązaną traumą z własnego dzieciństwa. Ponadto twoje dzieci mogą być bardziej podatne na falowy efekt stresu związanego z pracą, jeśli mają do czynienia z traumą spowodowaną wykorzystywaniem, rozwodem lub innymi niekorzystnymi doświadczeniami z dzieciństwa

Co możesz zrobić

 

Ustaw granice między pracą a domem. „Każda praca może zawierać elementy stresujące, nawet jeśli kochasz to, co robisz”, według American Psychological Association. Aby poradzić sobie ze stresem związanym z pracą, stowarzyszenie zaleca ustalenie pewnych sztywnych granic, takich jak brak odbierania SMS-ów i połączeń po godzinach.

 

Znajdź czas na stres

 

Znajdź czas na stres. APA zaleca unikanie fast foodów i alkoholu, wystarczającą ilość snu i ćwiczeń oraz „ładowanie” z przyjaciółmi i rodziną. Niedawne badanie w Medycynie Psychosomatycznej wykazało, że ludzie, którzy mają czas na zabawę – w tym spotykanie się z przyjaciółmi, uprawianie sportu i cieszenie się przyrodą – mają niższe ciśnienie krwi, mniejszą talię i niższy wskaźnik masy ciała oraz niższy poziom kortyzolu, hormonu związanego ze stresem .

Poćwicz techniki relaksacyjne

 

Ćwicz techniki relaksacyjne. Techniki uważności, takie jak głębokie oddychanie, joga i medytacja, mogą pomóc ci lepiej radzić sobie ze stresem w pracy. Spróbuj mini-przerw w uważności w pracy – nawet oddychanie „powoli i powoli”, a krótki spacer może pomóc przywrócić równowagę.

Własne rytuały

 

Stwórz rytuał powrotu do domu. Jeśli możesz, wybierz się na szybki spacer po pracy. Zamiast rozmyślać o pracy, gdy wracasz do domu autobusem lub pociągiem, przeczytaj powieść. Jeśli dojeżdżasz do pracy samochodem, Patrick Coleman z witryny rodzicielskiej taty, Ojciec, zaleca słuchanie podcastu, aby pomóc oderwać się od pracy. „Kiedy wrócisz do domu, odłóż telefon i bądź obecny” – pisze Coleman. „Pamiętaj, że powrót do domu nie jest czymś, co musisz zrobić. To jest coś, co możesz zrobić. Więc przytul swojego [partnera] i złap dzieci, aby szybko się zmagać… Ten fizyczny kontakt pomoże ci uziemić cię w domu. ”

Przywileje pracownicze

 Pracownicy odczuwaliby mniej stresu zawodowego, gdyby wszyscy mogli skorzystać z płatnego urlopu chorobowego oraz płatnego urlopu rodzicielskiego i medycznego. Czy wiesz, że Stany Zjednoczone są jedynym krajem przemysłowym, który nie wymaga płatnego urlopu macierzyńskiego? Poinformuj urzędników państwowych, czego potrzebujesz.

Analiza stresu zawodowego

 

Skontaktuj się ze swoim związkiem. Obecnie tylko około 11% miejsc pracy ma związki, w porównaniu do 20% w 1983 roku. Jeśli należysz do związku, poproś związek o przeprowadzenie analizy stresu zawodowego i sformułowanie zaleceń. Związek może również chronić cię przed działaniami odwetowymi, jeśli podniesiesz ten problem.

Rozmowa z pracodawcą

 

Porozmawiaj ze swoim przełożonym. Według Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy wiele stresów w pracy jest spowodowanych problemami systemowymi, takimi jak nierealistyczne harmonogramy i cele pracy. Ponieważ stres w pracy zakłóca wydajność, pracodawcy mają wbudowaną zachętę do zarządzania nią. Jeśli masz dobre relacje ze swoim przełożonym, współpracuj z nim, aby opracować skuteczny plan zmniejszenia stresu w pracy. Jeśli nie, porozmawiaj ze swoimi współpracownikami i podejdź do przełożonego jako grupa

Bądź wzorem do naśladowania

Być wzorem do naśladowania. Wasze dzieci patrzą na was jako wzór do znalezienia radości i sensu w swojej przyszłej pracy. Nawet jeśli masz obsesję na punkcie frustracji w pracy, staraj się nie dzielić się nimi z dziećmi. Zamiast tego mów o wyzwaniach, które rozwiązałeś w pracy i o tym, jaki rodzaj pracy zamierzasz wykonać w przyszłości.

Jeśli wypróbowałeś już wszystko, a stres nadal jest przytłaczający, rozważ zmianę pracy. Pewien pracujący tata w Teksasie powiedział ojcu, że po kilku latach pracy w stresującej pracy od 15 do 18 godzin jego sześcioletnia córka powiedziała mu od niechcenia: „W niektóre dni nie jesteś moim tatusiem. Następnego dnia zaczął szukać innej pracy.

Niektóre czynniki idą w parze ze stresem związanym z pracą. Niektóre typowe stresory w miejscu pracy to:

  • Niskie zarobki.
  • Nadmierne obciążenia.
  • Niewiele możliwości rozwoju lub awansu.
  • Praca, która nie angażuje ani nie stanowi wyzwania.
  • Brak wsparcia społecznego.
  • Brak wystarczającej kontroli nad decyzjami związanymi z pracą.
  • Sprzeczne wymagania lub niejasne oczekiwania dotyczące wydajności.

 

Podsumowanie

 

Stres związany z pracą nie tylko znika, gdy wracasz do domu na cały dzień. Kiedy stres utrzymuje się, może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Stresujące środowisko pracy może przyczyniać się do problemów, takich jak ból głowy, ból brzucha, zaburzenia snu, krótki temperament i trudności z koncentracją. Chroniczny stres może powodować lęk, bezsenność, wysokie ciśnienie krwi i osłabiony układ odpornościowy. Może również przyczyniać się do chorób, takich jak depresja, otyłość i choroby serca. Wzmacniając problem, ludzie, którzy doświadczają nadmiernego stresu, często radzą sobie z nim w niezdrowy sposób, na przykład przejadając się, jedząc niezdrową żywność, paląc papierosy lub nadużywając narkotyków i alkoholu.

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top