Kilka prostych porad – Jak pozbyć się żylaków?

Żylaki, to nic innego, jak poszerzenie żył powierzchniowych.

Są one nie tylko nieestetyczne, ale też negatywnie wpływają na nasz organizm. Niestety coraz większa liczba osób boryka się z tym problemem. Co możemy zrobić, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia żylaków?

żylaki

Tusza a żylaki.

Nadwaga znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia żylaków, dlatego też powinnyśmy dbać o prawidłową masę ciała. Pomogą nam w tym spacery, które podobnie jak inne niezbyt forsowne ćwiczenia także doskonale zapobiegają wystąpieniu żylaków.

Wybierz się codziennie choćby na 30 minutowy spacer – poprawisz krążenie, dotlenisz się, zmniejszysz ryzyko wystąpienia żylaków, spalisz kalorie i poprawisz sobie samopoczucie. Same plusy!

Unikaj szpilek.

Wiemy, że żadne inne buty nie poprawiają kobiecego samopoczucia w takim stopniu jak szpilki… ale pamiętajmy, że stopa w szpilce jest ułożona w nienaturalnej dla siebie pozycji, inaczej rozkładają się obciążenia, mówiąc wprost noga w szpilce przeżywa męki. Pamiętaj zatem, żeby jak najczęściej sięgać po buty na niższym obcasie lub po wygodne trampki.

Nogi na stół.

Mówimy poważnie – jeśli masz taką możliwość nawet w pracy potrzymaj nogi wyżej przez 5-10 minut. W domu, oglądając telewizję zarzuć nogi na stół.

Luźne ubrania.

Nadmierny ucisk powodowany przez spodnie, czy źle dobraną bieliznę uniemożliwia swobodne krążenie krwi w naszych nogach, co sprzyja powstawaniu żylaków. Jeżeli lubisz obcisłe rurki, pamiętaj, żeby dać nogom odetchnąć i po powrocie do domu zarzuć na siebie luźny dres!

Papierosom mówimy nie!

Papierosy są niezdrowe, to wiemy wszyscy, niekoniecznie jednak zdajemy sobie sprawę w jaki dokładnie sposób nam szkodzą. Palenie źle wpływa na stan naszych żył, przyczyniając się do powstawania zwapnień.

Machaj nogami!

Pracujesz przy biurku? Jesteś zmuszona do siedzenia przez wiele godzin? Unikaj zarzucania nogi na nogę, często zmieniaj pozycję, w której siedzisz i …machaj nogami! Nawet niewielka gimnastyka jak kilkanaście wymachów stopą, czy kręcenie „młynków” może poprawić krążenie.

Pij Sok z pokrzywy!

Przygotuj sobie odpowiedni napój:
1 Łyżkę pokrzywy wymieszaj z 200ml wody i powoli podgrzewaj. Kiedy ten napar ostygnie, weź i podziel go na 3 części.

Pij 3 razy dziennie, codziennie. Rezultaty będą widoczne. Bądź cierpliwa.

A jaki sposób Tobie pomaga na żylaki?

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top