Jak zrzucić zbędne kilogramy i poprawić swoją sylwetkę w czterech prostych krokach?

appetite-1239056_960_720Już za chwilę lato rozwinie się w pełnej krasie. Tym samym zacznie się sezon urlopowy. Niezależnie od tego, czy ktoś woli morze, czy góry warto zadbać o piękną sylwetkę i zdrowe ciało.

Dzięki temu nie tylko pięknie będziemy prezentowali się w nowym kostiumie kąpielowym, ale przede wszystkim będziemy się dobrze czuli we własnym ciele.

A dobra kondycja przyda się nie tylko w czasie górskich wędrówek, ale także jesienią, gdy budzik zapomni zadzwonić i będziemy musieli ratować się sprintem na autobus, żeby nie spóźnić się do pracy.

Ale jak to zrobić? Poniżej przedstawiam ci cztery proste sposoby dzięki którym osiągniesz wymarzoną sylwetkę i zyskasz zdrowie.

Trzymaj dietę

salad-1264107_960_720Bo ja trzymam dietę nie po to żeby schudnąć, ale żeby nie musieć się odchudzać.” – tak z reguły odpowiadam znajomym, gdy pytają skąd mam taką figurę. Wielu ludzi kojarzy dietę z odchudzaniem. Nic bardziej mylnego. Dieta to po prostu sposób odżywiania. Może, ale nie musi być odchudzająca.

Najważniejsze, aby w pełni pokrywała ona ilościowe i jakościowe zapotrzebowanie organizmu. Na pewno na naszym talerzu nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców (najlepiej sezonowych). Natomiast na cenzurowanym powinny znaleźć się wszelkiej maści słodycze i dania gotowe.

Pamiętaj też o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Zwłaszcza w czasie treningów. Każdy ma swoje własne, indywidualne zapotrzebowanie na wodę. Przyjmuje się, że zdrowy dorosły człowiek żyjący w umiarkowanym klimacie potrzebuje około 2 litrów wody każdego dnia.

active-84646_960_720Ćwicz

 

Chociaż 10 minut dziennie. Ale codziennie. Ważne jest też, aby wybrać mniej więcej stałe godziny ćwiczeń. Wtedy o wiele łatwiej będzie się nam zmobilizować. Nie wolno zapominać też o rozgrzewce. To dzięki niej przygotujemy nasze mięśnie i stawy do zwiększonego wysiłku. I tym samym zmniejszymy ryzyko kontuzji.

Jakie ćwiczenia wybrać? W Internecie jest całe mnóstwo różnego rodzaju filmików z ćwiczeniami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można zacząć od czegoś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=4fng83i3onc&feature=share.

RADA DLA NIEZDECYDOWANYCH: Najważniejsze to zacząć jakoś. Przy odpowiednio dużej ilości ćwiczeń jakość pojawi się sama.

Stosuj specjalne suplementy diety

slimcol_456.jpg

Pomogą nam one szybciej osiągnąć oczekiwane efekty. Dla osób, które chcą schudnąć polecam suplement diety SlimCol. Możesz go kupić tutaj: http://www.kolagen.pl/p153,slimcol-spalacz-tluszczu.html.

W swoim składzie zawiera on m. in.: kapsaicynę, oraz cynarynę i inulinę, które wspomagają spalanie tłuszczu. Zawarty w preparacie imbir pomaga kontrolować prawidłowy poziom cukru (we krwi) i ogranicza apetyt na słodycze.

Grunt to rutyna

 

Na nic najlepsze sposoby, jeżeli nie będziemy pracować nad regularnością. 10 minut codziennych ćwiczeń przez 2 tygodnie przyniesie lepsze rezultaty niż jednorazowy 2-godzinny maraton na siłowni. Oczywiście jeżeli ktoś ma chęci może ćwiczyć i dwie godziny dziennie. Oby tylko robił to regularnie.

Podobnie jest z trzymaniem diety. Nie wystarczy raz na jakiś czas przekąsić coś, co w supermarkecie leżało na półce z napisem zdrowa żywność. Musimy dbać o to, aby codziennie na naszym talerzu znajdowały się same zdrowe pokarmy.

A Ty jak dbasz o swoje ciało? Napisz w komentarzu.

Posts created 63

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top