Jak długo można stosować Kolagen?

Bardzo często otrzymuję pytania tego typu:

Jak długo
mo
żna stosow
ać kolagen?

Czym dłużej będziesz stosować produkt, tym zdecydowanie będzie lepiej dla Twojej skóry. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak długo chcesz zatrzymać proces starzenia się skóry, czy też organów wewnętrznych. Dlatego nie ma odgórnie określonego czasu na stosowanie Kolagenu.

Szczerze?! Produkty proponuję stosować już zawsze, do końca życia…


Przypominam:
do twarzy, szyi i dekoltu – stosujemy Kolagen Platinum,
na resztę ciała (np. na rozstępy, cellulit) – stosujemy Kolagen Silver,
na włosy, paznokcie, suche pięty, itd. – stosujemy Kolagen Graphite.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

6 thoughts on “Jak długo można stosować Kolagen?

 1. Witam serdecznie,
  mam pytanie : po jakim czasie widac efekty stosowania kolagenu? Stosuje go prawie miesiac (dokupilam tez krem) i szczerze powiem ze nie widze nawet minimalnej poprawy skory twarzy. Dodam ze zabiegi robie trzy razy dziennie.

  1. Witaj,

   Jakich efektów oczekiwałaś? Wymiana kolagenu w skórze to proces trwający ok. 90-120 dni. Wcześniej nie należy oczekiwać efektów. Wszystko to zależy od bardzo wielu czynników, m in. Twojego wieku, rodzaju problemu, stosowanych dodatkowo kosmetyków, przyjmowaniu innych leków czy suplementów, również od trybu życia, od tego czy się pali papierosy, uprawia sport, od witaminy C (bardzo ważne, by stosować witaminę przy aplikacji kolagenu!), ect.

   Na wszystko potrzeba czasu i dlatego u jednych osób efekty są zauważalne po kilku tygodniach, u innych po kilkunastu. Miej jednak na uwadze, że można popełniać błędy – bądź są powody, dzięki którym – efekty mogą być niezauważalne. Zapraszam do przeczytania wątku na ten temat: http://www.adelia.com.pl/dlaczego-kolagen-nie-dziala/

   Ile razy dziennie stosowany jest Kolagen Naturalny? Czy stosowany produkt ma postać żelową czy płynną? Czy chodzisz na solarium? Czy stosujesz peeling złuszczający naskórek? Bardzo ważne jest stosowanie peelingów. One skutecznie usuwają obumarły naskórek i odblokowują pory. Dzięki czemu, skóra przygotowuje się do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
   Pozdrawiam, Agnieszka

 2. Czy mozna korzystać z solarium sosując kolagen naturalny?
  własnie go kupiłam i mam wątpliwości czy mogę korzystać jednoczesnie z solarium. Wiem ze nie mozna używać króemów z retinolem i opalać w tym czasie w solarium. A jak wygląda sytuacja z kolagenem ?

  1. Witam serdecznie,

   Sądzę, że Kolagen jak najbardziej jest wskazany podczas opalania, dokładniej mówiąc należy go zastosować po opalaniu, na czystą skórę.

   Proszę jednak wziąć pod uwagę, że solarium robi ogromne spustoszenie w skórze. Zdaję sobie sprawę, że opalanie na solarium daje efekt chwilowo ładnie wyglądającej skóry, ale za kilka lat wszystko odbije się na skórze. Proszę się zastanowić czy naprawdę warto..
   Pozdrawiam serdecznie,
   Agnieszka

 3. chcialbym sie dowiedzec czy macie przedstawicela na terenie warszawy – jesli tak to poprosze o namiary na kogos takiego .. interesuje mnie Collagen platynum

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top