Jak długo można stosować Kolagen?

Bardzo często otrzymuję pytania tego typu:

Jak długo
mo
żna stosow
ać kolagen?

Czym dłużej będziesz stosować produkt, tym zdecydowanie będzie lepiej dla Twojej skóry. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak długo chcesz zatrzymać proces starzenia się skóry, czy też organów wewnętrznych. Dlatego nie ma odgórnie określonego czasu na stosowanie Kolagenu.

Szczerze?! Produkty proponuję stosować już zawsze, do końca życia…


Przypominam:
do twarzy, szyi i dekoltu – stosujemy Kolagen Platinum,
na resztę ciała (np. na rozstępy, cellulit) – stosujemy Kolagen Silver,
na włosy, paznokcie, suche pięty, itd. – stosujemy Kolagen Graphite.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

6 Komentarze

 • Gosia 2801
  Posted 1 1 0Polubienia

  Witam serdecznie,
  mam pytanie : po jakim czasie widac efekty stosowania kolagenu? Stosuje go prawie miesiac (dokupilam tez krem) i szczerze powiem ze nie widze nawet minimalnej poprawy skory twarzy. Dodam ze zabiegi robie trzy razy dziennie.

  • Agnieszka
   Posted 1 1 0Polubienia

   Witaj,

   Jakich efektów oczekiwałaś? Wymiana kolagenu w skórze to proces trwający ok. 90-120 dni. Wcześniej nie należy oczekiwać efektów. Wszystko to zależy od bardzo wielu czynników, m in. Twojego wieku, rodzaju problemu, stosowanych dodatkowo kosmetyków, przyjmowaniu innych leków czy suplementów, również od trybu życia, od tego czy się pali papierosy, uprawia sport, od witaminy C (bardzo ważne, by stosować witaminę przy aplikacji kolagenu!), ect.

   Na wszystko potrzeba czasu i dlatego u jednych osób efekty są zauważalne po kilku tygodniach, u innych po kilkunastu. Miej jednak na uwadze, że można popełniać błędy – bądź są powody, dzięki którym – efekty mogą być niezauważalne. Zapraszam do przeczytania wątku na ten temat: http://www.adelia.com.pl/dlaczego-kolagen-nie-dziala/

   Ile razy dziennie stosowany jest Kolagen Naturalny? Czy stosowany produkt ma postać żelową czy płynną? Czy chodzisz na solarium? Czy stosujesz peeling złuszczający naskórek? Bardzo ważne jest stosowanie peelingów. One skutecznie usuwają obumarły naskórek i odblokowują pory. Dzięki czemu, skóra przygotowuje się do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
   Pozdrawiam, Agnieszka

 • Anonim
  Posted 0 0 0Polubienia

  Czy mozna korzystać z solarium sosując kolagen naturalny?
  własnie go kupiłam i mam wątpliwości czy mogę korzystać jednoczesnie z solarium. Wiem ze nie mozna używać króemów z retinolem i opalać w tym czasie w solarium. A jak wygląda sytuacja z kolagenem ?

  • Agnieszka
   Posted 0 0 0Polubienia

   Witam serdecznie,

   Sądzę, że Kolagen jak najbardziej jest wskazany podczas opalania, dokładniej mówiąc należy go zastosować po opalaniu, na czystą skórę.

   Proszę jednak wziąć pod uwagę, że solarium robi ogromne spustoszenie w skórze. Zdaję sobie sprawę, że opalanie na solarium daje efekt chwilowo ładnie wyglądającej skóry, ale za kilka lat wszystko odbije się na skórze. Proszę się zastanowić czy naprawdę warto..
   Pozdrawiam serdecznie,
   Agnieszka

 • jacek
  Posted 1 1 0Polubienia

  chcialbym sie dowiedzec czy macie przedstawicela na terenie warszawy – jesli tak to poprosze o namiary na kogos takiego .. interesuje mnie Collagen platynum

Comments are closed.