Cienie oraz worki pod oczami

10996036_1167850889907364_7716419048675226487_nCIENIE ORAZ WORKI POD OCZAMI

Worki pod oczami, cienie, sińce, widoczne zmarszczki, czy opadająca powieka – który z tych problemów właśnie Ciebie dotyczy?

Taka jest prawda, że z czasem – każdy z nas zauważa wokół oczu jeden z wymienionych problemów. Na takie przypadłości nie poradzimy już sobie domowymi sposobami. Chociaż coraz częściej mamy świadomość, jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek, czy opóźnić efekty starzenia, to i tak, nie do końca jesteśmy świadomi, jak nasze życie wpływa na stan skóry.

DLACZEGO POJAWIAJĄ SIĘ CIENIE I WORKI POD OCZAMI?

Opuchnięte worki pod oczami, czy cienie – sprawiają, że nasza twarz wygląda na zmęczoną. Pojawiają się one dość często, jako skutek niewłaściwego stylu życia (przede wszystkim brak snu, źle zbilansowana dieta, używki), mają na nie wpływ też uwarunkowane genetycznie a czasem i towarzyszą niektórym chorobom, np. alergie, problem nerek, czy serca.

Cienie pod oczami

Mogą pojawiać się wraz z wiekiem, być wynikiem alergii, złej diety albo są spowodowane czynnikami genetycznymi. Najczęściej jest za nie odpowiedzialna zbyt cienka skóra, przez którą prześwitują naczynia krwionośne, a także mięsień okrężny oka, który ma czerwony kolor. Osoby z cieniami pod oczami skarżą się, że są postrzegane przez otoczenie jako nieustannie zmęczone lub smutne. Wyjściem z sytuacji jest wzmocnienie, pogrubienie i zwiększenie napięcia skóry.

STARZENIE

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność, a mięśnie słabną. Staje się wiotka i akumuluje tłuszcz, co powoduje powstawanie worków wokół powiek.

CECHY SKÓRY

Wokół oczu skóra jest najbardziej delikatna i krucha, jest 5-10 razy cieńsza niż na pozostałej części twarzy.

NAGROMADZENIE WODY

Obrzęki powiek powstają z powodu chorób naczyniowych, np. słabe krążenie limfatyczne lub rozszerzenie naczyń krwionośnych.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.