CIENIE ORAZ WORKI POD OCZAMI
Worki pod oczami, cienie, sińce, widoczne zmarszczki, czy opadająca powieka – który z tych problemów właśnie Ciebie dotyczy?
Taka jest prawda, że z czasem – każdy z nas zauważa wokół oczu jeden z wymienionych problemów. Na takie przypadłości nie poradzimy już sobie domowymi sposobami. Chociaż coraz częściej mamy świadomość, jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek, czy opóźnić efekty starzenia, to i tak, nie do końca jesteśmy świadomi, jak nasze życie wpływa na stan skóry.
DLACZEGO POJAWIAJĄ SIĘ CIENIE I WORKI POD OCZAMI?
Opuchnięte worki pod oczami, czy cienie – sprawiają, że nasza twarz wygląda na zmęczoną. Pojawiają się one dość często, jako skutek niewłaściwego stylu życia (przede wszystkim brak snu, źle zbilansowana dieta, używki), mają na nie wpływ też uwarunkowane genetycznie a czasem i towarzyszą niektórym chorobom, np. alergie, problem nerek, czy serca.
Cienie pod oczami
Mogą pojawiać się wraz z wiekiem, być wynikiem alergii, złej diety albo są spowodowane czynnikami genetycznymi. Najczęściej jest za nie odpowiedzialna zbyt cienka skóra, przez którą prześwitują naczynia krwionośne, a także mięsień okrężny oka, który ma czerwony kolor. Osoby z cieniami pod oczami skarżą się, że są postrzegane przez otoczenie jako nieustannie zmęczone lub smutne. Wyjściem z sytuacji jest wzmocnienie, pogrubienie i zwiększenie napięcia skóry.
STARZENIE
Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność, a mięśnie słabną. Staje się wiotka i akumuluje tłuszcz, co powoduje powstawanie worków wokół powiek.
CECHY SKÓRY
Wokół oczu skóra jest najbardziej delikatna i krucha, jest 5-10 razy cieńsza niż na pozostałej części twarzy.
NAGROMADZENIE WODY
Obrzęki powiek powstają z powodu chorób naczyniowych, np. słabe krążenie limfatyczne lub rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!
Kim jestem?
Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej – naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą – „Wszystko do nas wraca”.
Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.
Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań.
Zostaw ślad po sobie 🙂